Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Oskar Dirlewanger i SS Sturmbrigade Dirlewanger. Dirlewangerowcy – potwory na ulicach Warszawy 1944 

Kaci Warszawy słynęli z barbarzyństwa. Często swoje ofiary, by nie tracić kul, palili żywcem. Ta niewielka jednostka SS zamordowała przeszło 60 tys. ludzi. Oto jej dzieje

Wiecej TUTAJ


Trwa usuwanie napisu “Łowcy Żydów” na zabytku w Łodzi. Ekipy musi pilnować policja

Robotnicy od kilku dni usuwają napis “Łowcy Żydow”, który znajduje się na zabytkowym budynku przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Ekipy musi jednak pilnować policja. Jak informuje “Dziennik Łódzki”, pracującym tam mężczyznom grozili pseudokibice, który żądali zachowania antysemickiego napisu.

Wiecej TUTAJ


Żydowski Instytut Historyczny – Newsletter 1 – 8 sierpnia 2019

Wiecej TUTAJ


Bandytom nie wolno ustępować”. „Białystok nie jest brunatny”. Trójlewica przeciwko przemocy 

Biedroń: “Gdy matka dowiedziała się, że jestem gejem, to był dla niej najtrudniejszy moment. Dziś jest z nami i trzyma tęczową flagę”. Zandberg: “Kiedy biją, nie ma miejsca na podziały. Bandytom nie wolno ustępować”. Czarzasty: “My potrafimy, wy potraficie. Polsko, potrafisz przezwyciężyć głupotę” – stali obok siebie sami nieco zdziwieni, że się dogadują

Calosc TUTAJ


Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie

Nadia Murad, jazydzka działaczka praw człowieka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, która była jedną z tysięcy jazydzkich kobiet wziętych do niewoli przez ISIS i była trzymana jako niewolnica do czasu, kiedy udało jej się uciec, napisała niedawno: “Najbardziej boję się tego, że jeśli świat nadal nie będzie działał, moja społeczność – społeczność Jazydów – przestanie istnieć”.

Wiecej TUTAJ


Grafen pozwoli ładować baterie w 5 sekund. Naukowcy znajdują kolejne zastosowania dla niezwykłego materiału

Kolejne branże otwierają się na grafen – przypominającą plaster miodu strukturę ciasno upakowanych atomów węgla o grubości zaledwie jednego atomu. Jest pięciokrotnie lepszym materiałem do odprowadzania ciepła niż jakikolwiek inny dzisiaj dostępny. Istotną rolę w rozwoju nowej technologii odgrywają Polacy

Wiecej TUTAJ


Anna Azari, ambasadorka Izraela: Słyszałam, że wyjeżdżając na placówki rozbijam rodzinę, ciągam dzieci po świecie

 Bardzo chciałam udowodnić, że się nadaję, ale chyba przesadnie wystroiłam się na pierwszą rozmowę w MSZ. Czułam, że dobrze wypadałam, tylko na końcu zapytano mnie, czy szukam pracy w dyplomacji, bo lubię wystawne przyjęcia i bankiety – rozmowa z Anną Azari, przez pięć lat ambasadorką Izraela w Polsce.

Calosc TUTAJ


Palestyńscy “umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm

Kilka miesięcy temu rządzący Autonomią Palestyńską Fatah Mahmouda Abbasa wyraził oburzenie, ponieważ Izrael aresztował Zakariję Zubeidiego, jednego z wysokich rangą terrorystów Fatahu, za ataki bronią palną na Izraelczyków w latach 2016-2019. Zubeidi był przywódcą grupy terrorystycznej Fatahu, Brygady Męczenników Al-Aksa, podczas drugiej intifady (2000-2005). W 2007 roku Zubeidi został ułaskawiony przez Izrael w ramach umowy podpisanej z AP, w której on i inni terroryści podpisali przysięgę, że powstrzymają się od działalności terrorystycznej.

Calosc TUTAJ


Naukowcy twierdzą, że po śmierci nadal jesteśmy “żywi”

Co dzieje się z nami po śmierci? Zespół naukowców z Nowego Jorku zbliżył się trochę do rozwiązania tej tajemnicy. Doszli oni do wniosku, że w chwili śmierci człowiek pozostaje w pełni świadomy.

Calosc TUTAJ


Polscy naukowcy znaleźli sposób na raka!

Grafen może niszczyć komórki nowotworowe dowodzą naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Grafen przylega do komórki nowotworowej i tworzy wokół niej cieniutką warstwę, odcinając dostęp tlenu, składników odżywczych, co prowadzi do jej śmierci. Grafen jest płaską strukturą złożoną z warstwy atomów węgla.

Calosc TUTAJ


Zmarł producent i reżyser brodwayowskich musicali Harold Prince

Amerykański producent i reżyser brodwayowskich musicali, takich jak “Skrzypek na dachu” czy “West Side Story”, Harold “Hal” Prince zmarł w środę w Reykjaviku w wieku 91 lat po krótkiej chorobie.
Calosc TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.