Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 


Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu

Libańczycy są rozgniewani. Dlaczego? Ponieważ Palestyńczycy protestują przeciwko rozprawie z nielegalnymi zagranicznymi pracownikami w Libanie, ujawniając tym libański rasizm i nienawiść do ich palestyńskich braci.

Calosc TUTAJ


Trwa dokumentacja artefaktów znalezionych na terenie byłego KL Plaszow

Łącznie kilkanaście tysięcy artefaktów odnaleźli archeolodzy na terenie dawnego obozu niemieckiego KL Plaszow w Krakowie. Obecnie trwa dokumentacja przedmiotów, które docelowo trafią do Muzeum Miejsca Pamięci KL Plaszow, planowanego na tym terenie.

Calosc TUTAJ


“Zlikwiduj VI przykazanie, to o czym będą mówić księża?” Fragment książki “Czarni” Pawła Reszke

– Seks świeckich to jest nasza mania. Poza seksem nie dostrzegamy już żadnych grzechów – tak w rozmowie z Pawłem Reszką mówi wykładowca z seminarium. Publikujemy fragment rozdziału “Opętanie, rzecz o kobietach księży” z książki “Czarni”.

Wiecej TUTAJ

76 lat temu Niemcy stworzyli w Birkenau obóz rodzinny dla Żydów

76 lat temu Niemcy utworzyli w Auschwitz II-Birkenau tzw. obóz rodzinny dla Żydów deportowanych z getta w Terezinie w Protektoracie Czech i Moraw. 9 września 1943 r. osadzili w nim 5 tys. Żydów. W sumie więziono tam ponad 17 tys. osób. Przeżyło ok. 1,2 tys.

 Calosc  Tutaj

Warszawa w trzech odsłonach

– to czwarta wystawa plenerowa Muzeum Getta Warszawskiego, która prezentuje trzy oblicza miasta: przedwojenne, wojenne i czasy odbudowy. Ekspozycję będzie można

oglądać na pl. Grzybowskim w Warszawie od niedzieli do 15 listopada.

Calosc TUTAJ


Niebezpieczny stalinizm “przebudzonych” na skrajnej lewicy

Dziś prawa obywatelskie są bardziej zagrożone przez nietolerancyjną skrajną lewicę niż przez pełną bigoterii skrajną prawicę. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją. Było znacznie więcej prawicowej przemocy, morderców strzelających do przypadkowych ludzi w centrach handlowych, synagogach i innych miescach, dokonanych przez ekstremistów identyfikujących się ze skrajną prawicą, niż tych ze skrajnej lewicy.

Calosc TUTAJ


Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi

Nie jest tajemnicą, że muzułmanie przez stulecia znajdowali sposoby realizowania antyżydowskiej ideologii zawartej w ich księgach świętych.

Calosc TUTAJ


Wojna, pokój, podżegacze i podżegani

Nie zliczę, ile razy wyjaśniałem różnym ludziom, że bardziej  interesuje mnie stosunek świata do Izraela niż Izrael jako taki. Przyglądanie się stosunkowi świata do Izraela wynika z przekonania, że świat ma obsesję na punkcie Żydów i Izraela i że ta obsesja może być z wielu względów groźna. Jednak nazbyt intensywne przyglądanie się tej obsesji może wpędzić w obsesję.

Calosc TUTAJ


  (Stanisław Lem (1921-2006

Stanisław Lem urodził się 12 września 1921 r. we Lwowie, jego ojciec był laryngologiem. Ukończenie liceum przez młodego Lema zbiegło się z początkiem okupacji sowieckiej. Nieprzyjęty na Politechnikę z powodu “burżuazyjnego pochodzenia”, Lem rozpoczął w 1940 r. studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Lwowskiego. Gdy skończył pierwszy rok studiów, do Lwowa wkroczyli Niemcy.

Calosc TUTAJ


 

Czarna dziura w centrum Drogi Mlecznej zrobiła się “żarłoczna”. Naukowcy nie wiedzą, dlaczego

Kalifornijscy naukowcy donoszą, że czarna dziura w sercu Drogi Mlecznej gwałtownie zwiększa swoją jasność. Wszystko przez to, że pochłania nietypowo dużo materii. Na razie astronomowie nie wiedzą, co jest przyczyną tego zjawiska.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.