Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

.


Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami

Świat woli martwić się o pandy raczej niż o nas, zagrożonych wytępieniem w ziemiach, na których narodziliśmy się” – mówi Nicodemus Daoud Sharaf (na zdjęciu), arcybiskup Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego w Mosulu, jak również uchodźca przebywający w Erbil, stolicy irackiego Kurdystanu, domu wielu chrześcijan, którzy uciekli przed dżihadystami

Wiecej TUTAJ


15 lutego 1910 r. urodziła się Irena Sendler – “Sendlerowa z krwi i kości. 12 ciekawostek z jej życia”

Kobieta z krwi i kości, a nie anioł z pastelowego obrazka. Szalenie odważna, nieoczywista. Jaka jeszcze?

Wiecej TUTAJ


IPN nie chciał go docenić, ale doceniają inni. Książka byłego badacza Instytutu Pamięci Narodowej rozeszła się na pniu

Dr Adam Puławski przez 18 lat prowadził prace badawcze w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Zajmował się badaniami nad zagładą Żydów i relacjami polsko-żydowskimi. Gdy przyszła “dobra zmiana” odsunięto go od badań i zaproponowano stanowisko typowo biurowe. Zrezygnował i odszedł.
Wiecej TUTAJ

Sudański polityk w saudyjskiej gazecie „Al-Sharq Al-Awsat”: naród sudański popiera normalizację stosunków z Izraelem; polityka odmowy prowadzona przez Arabów, tylko im zaszkodziła

W wywiadzie z 9 lutego 2020 r. dla wychodzącej w Londynie saudyjskiej gazety „Al-Sharq Al-Awsat”, Mubarak Al-Fadil Al-Mahdi, były wicepremier Sudanu a obecnie przewodniczący Partii Reformy i Odnowy Umma, wyraził poparcie dla niedawnego spotkania między sudańskim przywódcą, ‘Abd Al-Fattahem Al-Burhanem i izraelskim premierem, Benjaminem Netanjahu i dla normalizacji stosunków między tymi dwoma krajami.

Wiecej TUTAJ


 

Analiza: Dlaczego młodzi Europejczycy nie rozumieją izraelskich „osadników”

Dzisiejsza Europa chce zapomnieć Boga, nacjonalizm, znaczenie rodziny i Holokaust – i w tym zrozumieniu stoi w sprzeczności z podstawową koncepcją Izraela.

Calosc TUTAJ


Odkrycia na dnie Morza Czerwonego: miejsce przejścia odnalezione.

Przejście Izraelitów przez Morze Czerwone, które na rozkaz Mojżesza rozstąpiło się na dwie strony, to jedna z najciekawszych i najbardziej fascynujących historii biblijnych. Przez niewierzących traktowana jest jako mit i nieprawdopodobna baśń. Chrześcijan, którzy wierzą w cuda, też jest coraz mniej i wielu stara się wyjaśnić rozstąpienie się morza innymi sposobami. Niektórzy twierdzą, że Izraelici przeszli przez mieliznę z wodą po kolana (zapominając, że później w tej “wodzie po kolana” potopiły się wojska ścigającego ich faraona). Inni uważają tę biblijną historię za alegorię.

Calosc TUTAJ


Dziennikarze i intelektualiści z Egiptu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kuwejtu: „Umowa Stulecia” jest wynikiem nieudolnie prowadzonej sprawy palestyńskiej przez Palestyńczyków; muszą spojrzeć na nią obiektywnie, unikać zmarnowania kolejnej okazji

Palestyńskie kierownictwo stanowczo odrzuciło bliskowschodni plan pokojowy ogłoszony przez prezydenta UDA, Donalda Trumpa, 28 stycznia 2020 r., który został nazwany „Umową Stulecia”. Tydzień po ogłoszeniu planu ministrowie spraw zagranicznych Ligi Arabskiej zebrali się na nadzwyczajnym posiedzeniu, po którym wydali oświadczenie popierające palestyńskie stanowisko: oni także jednogłośnie odrzucili umowę, podkreślając centralne miejsce sprawy palestyńskiej. Zrobili to mimo faktu, że ambasadorowie Omanu, Bahrajnu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich byli obecni przy ogłaszaniu umowy i mimo popierających wypowiedzi kilku arabskich przywódców bezpośrednio po jej ogłoszeniu

Wiecej TUTAJ


INSTYTUT DMOWSKIEGO I PADEREWSKIEGO JEST POLSCE POTRZEBNY JAK DZIURA W MOŚCIE

Zapowiedziany przez MKiDN Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego będzie kolejną tubą propagandową Polski zadowolonej z siebie jak cholera.

Wiecej TUTAJ


Najbardziej wstrząsające wspomnienia z obozu zagłady w Treblince

Przeżyć piekło – to określenie pasuje do osobistych historii osób, którym udało się przeżyć więzienie w Treblince. Przedstawiamy kilka spisanych opowieści tych, którzy uciekli przed śmiercią, bądź byli świadkami tej brutalnej machiny bestialstwa.

Wiecej TUTAJ


Oscary 2020. “Parasite” z nagrodą za najlepszy film. Triumf koreańskiej produkcji

“Parasite” triumfuje na Oscarach. Południowokoreański film zgarnął statuetkę za najlepszy film. Wygrana nieanglojęzycznego filmu w najważniejszej kategorii to pierwszy taki przypadek w historii nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej.

Wiecej TUTAJ

 


BYŁY MILIONY, NIE MA MILIONÓW, NIE MA NIC. TRZEBA ZAŻYDZIĆ ŚWIAT

W głównym wydaniu „Wiadomości” pierwsza informacja to list gończy, a w nim cztery fotografie: Gross, Leociak, Engelking i Grabowski. Nagle się okazało, że reprezentuję wizję szkodliwą i godzącą w dobre imię Polski. Wcześniej po prostu pracowałem, badałem źródła, rekonstruowałem doświadczenia – mówi Jacek Leociak.

Wiecej TUTAJ


Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny

Francuski sąd orzekł niedawno, że Kobili Traoré nie stanie przed sądem za torturowanie i zamordowanie Sarah Halimi, 66-letniej Żydówki, mówiąc, że Traoré miał “chwilowe zniesienie poczytalności” z powodu palenia marihuany. Francis Kalifat (na zdjęciu), prezes Przedstawicielskiej Rady Żydowskich Instytucji we Francji, powiedział, że “antysemicki morderca może stać się jedynym mordercą uwolnionym przez sąd na podstawie spożycia narkotyków, podczas gdy we wszystkich innych wypadkach narkotyki są okolicznością obciążającą

Wiecej TUTAJ


GROSS: KACZYŃSKI JEST PSUJEM

PiS przywołuje nazistowską przeszłość Niemiec. I słusznie. Lata 30. w Niemczech pokazują, jak kruchym tworem jest demokracja.

Wiecej TUTAJ


Katastrofalny w skutkach wyciek danych. Izraelski wywiad, służby i politycy zagrożeni

Iran oraz inne państwa nieprzychylne Izraelowi mogli uzyskać dostęp do informacji na temat oficerów izraelskich służb wywiadowczych. To pokłosie wycieku danych obywateli Izraela na skutek błędu partii Likud – informuje dziennik the Jerusalem Post.

Calosc TUTAJ


Komunistyczna Albania. “Pierwsze ateistyczne państwo świata

Albański dyktator Enver Hodża był zatwardziałym komunistą oraz ateistą. Gdy tylko w 1944 roku przejął władzę w niewielkim bałkańskim kraju od razu przystąpił do wojny z religią. Jej kulminacja nastąpiła wraz z ogłoszeniem w 1967 roku Albanii „pierwszym ateistycznym państwem świata”.

Wiecej TUTAJ


Nie tylko Kamikaze. Poznaj cały arsenał japońskich broni samobójczych!

Japońscy piloci „kamikaze” ginęli za ojczyznę i cesarza wbijając się swoimi samolotami w pokłady amerykańskich okrętów. Wysyłający ich na śmierć generałowie uznali, że są skuteczni, rozszerzono więc arsenał samobójczych broni, które miały zatrzymać Amerykanów. W ostatnich miesiącach wojny japońscy żołnierze-samobójcy atakowali wroga nie tylko z powietrza, ale także z wody, spod wody, z ziemi, a nawet… spod ziemi.

Calosc TUTAJ


 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.