Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 16.9 – 17.9


16 września 2020 r.Izraelski premier Benjamin Netanjahu został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla w wyniku przełomowych porozumień normalizacyjnych podpisanych we wtorek w Białym Domu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem. Netanjahu został nominowany przez Paolo Grimoldiego, posła do parlamentu Włoch z partii Liga antyimigrancka, który w środę na Twitterze odnotował również dialog premiera z Arabią Saudyjską i otwarcie saudyjskiej przestrzeni powietrznej dla izraelskich samolotów. Grimoldi napisał w osobnym tweecie, że ma nadzieję, że Netanjahu podzieli nagrodę z prezydentem USA Donaldem Trumpem, który został w zeszłym tygodniu nominowany do nagrody w 2021 roku przez prawicowego norweskiego ustawodawcę.


Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Check Point Software Technologies Ltd. poinformowała w środę, że przejęła izraelski startup Odo Security , twórcę nowej technologii opartej na chmurze, która umożliwia bezpieczny zdalny dostęp. Izraelski gigant cyberbezpieczeństwa nie ujawnił zakresu umowy, ale źródło rynkowe oszacowało ją na około 30 milionów dolarów.


Aidoc , producent oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji, które pomaga radiologom w ich pracy, powiedział w środę, że zebrał dodatkowe 20 milionów dolarów w ramach serii B, co daje łączną kwotę funduszy zebranych do tej pory przez firmę do 60 milionów dolarów. Praktyki radiologiczne na całym świecie zaczęły wykorzystywać oprogramowanie jako jedno z podstawowych rozwiązań, a przychody startupu potroiły się od początku 2020 roku, nawet podczas pandemii koronawirusa, powiedział Aidoc w oświadczeniu.


 Norweski poseł, który w zeszłym tygodniu nominował Donalda Trumpa do Pokojowej Nagrody Nobla w 2021 r., Powiedział we wtorek, że prezydent USA może wydawać się „chamski i arogancki”, ale podkreślał, że jest „godnym” kandydatem. Christian Tybring-Gjedde, poseł do norweskiej populistycznej partii antyimigracyjnej, wywołał wzborzenie 10 września, kiedy ogłosił, że nominował Trumpa do prestiżowej nagrody.


Operator portu DP World z Dubaju powiedział w środę, że będzie współpracował z izraelską firmą w celu przejęcia portu w Hajfie, największego węzła żeglugowego w kraju. DP World podało w oświadczeniu, że podpisało protokoły ustaleń z DoverTower, firmą należącą do Shlomi Fogel, współwłaściciela Israel Shipyards i portu w Ejlacie.


Opublikowane w środę dane Ministerstwa Edukacji pokazały, że tylko niewielki odsetek wszystkich zakażeń koronawirusem u dzieci i młodzieży wystąpił w placówkach oświatowych. Dane zostały przekazane ministrom przed głosowaniem rządu, aby przyspieszyć zamknięcie systemu edukacji przed wejściem w życie ogólnopolskiej blokady w piątek.


Izraelskie wojsko uderzyło w szereg pozycji Hamasu w Strefie Gazy po tym, jak bojownicy w enklawie wystrzelili w nocy 13 rakiet na południe Izraela, potwierdził rzecznik armii we wczesną środę.
Ostatnia runda rozpoczęła się we wtorek, kiedy rakieta ze Strefy Gazy uderzyła w przybrzeżne miasto Aszdod, raniąc dwie osoby, w tym samym czasie, gdy Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn podpisały w Białym Domu porozumienia o ustanowieniu dyplomatów relacje.


Ministerstwo Obrony Grecji prowadzi negocjacje z izraelskim koncernem Elbit Maarahot w sprawie modernizacji i przezbrojenia sił powietrznych. Szacunkowa kwota transakcji to kilkadziesiąt milionów euro, dowiedział się BulgarianMilitary.com, powołując się na Channel 9 TV.


Wbrew przytłaczającej opozycji Stany Zjednoczone przygotowują się do ogłoszenia, że ​​wszystkie międzynarodowe sankcje wobec Iranu zostały przywrócone. Niewiele krajów uważa, że ​​posunięcie to jest legalne, a takie działanie mogłoby wywołać kryzys wiarygodności w ONZ. Praktycznie sama na świecie w sprawie z wyjątkiem Izraela, administracja Trumpa ogłosi w sobotę, że sankcje ONZ wobec Iranu złagodzone w ramach porozumienia nuklearnego z 2015 r. Wróciły w życie, po powołaniu się na klauzulę „snapback” pomimo wycofania się z przełomowego paktu .


17 września 2020 r.


minister obrony Benny Gantz nakazał otwarcie dwóch dodatkowych hoteli izolacyjnych dla ortodoksyjnych Żydów oraz przygotowanie się do otwarcia kolejnych hoteli izolacyjnych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wczoraj oddelegowano kolejnych 500 żołnierzy do wsparcia działań policji w związku z wprowadzeniem przepisów epidemiologicznych.


izraelscy żołnierze działali w nocy w dwóch arabskich wioskach w regionie Binjamin w zachodniejSamarii. Przeprowadzono rewizje w dziesiątkach domów, konfiskując karabiny M-16, a także materiały podżegające do ​​przemocy.


szef Mosadu Jossi Cohen powiedział: „Mam wielką nadzieję, że porozumienie z Arabią Saudyjską jest w naszym zasięgu. Podejmowane są znaczne wysiłki, aby wprowadzić więcej krajów w tę samą atmosferę pokoju i normalizacji z Izraelem, którą bardzo popieramy. Jestem przekonany, że jest to możliwe. Z pewnością nie mogę się już doczekać kolejnych dobrych wiadomości. Mam nadzieję, że one przyjdą jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa, przejściu na stronę wsparcia dla Izraela jest bardzo silnym przesłaniem. Te umowy są strategiczną zmianą w wojnie z Iranem.”


Rosja powiedziała w czwartek, że „błędem” byłoby myślenie, że trwały pokój na Bliskim Wschodzie można zapewnić bez rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Oświadczenie MSZ pojawiło się we wtorek w Białym Domu po normalizacji stosunków Izraela z Bahrajnem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.


Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że dwa inne kraje mogą wkrótce dołączyć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu w uznaniu Izraela. „Cztery lub pięć” innych krajów arabskich „chce wejść” i znormalizować stosunki z Izraelem po umowie podpisanej we wtorek w Białym Domu z Bahrajnem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, powiedział Trump na konferencji prasowej


oświadczeniu złożonym w imieniu UE (15 września) Wysoki Przedstawiciel Josep Borell z zadowoleniem przyjął normalizację stosunków między Izraelem a ZEA i przyznał „konstruktywną rolę, jaką USA odegrały w tym względzie”. W deklaracji czytamy, że UE od wielu lat wspiera rozwój stosunków między Izraelem a krajami regionu.


Eli Rozenberg, 27-letni urodzony w Nowym Jorku student jesziwy, który mieszka w Jerozolimie, stał się w środę właścicielem izraelskiego narodowego przewoźnika El Al, po tym jak złożył jedyną ofertę i na giełdzie w Tel Awiwie. Firma Rozenberga Kanfei Nesharim kupiła 42,85% udziałów w tej linii lotniczej za 150 milionów dolarów. 


Szef izraelskiego Mossadu powiedzial w wywiadzie wyemitowanym w środę, że Arabia Saudyjska może zgodzic sie na normalizacje stosunków z Izraelem po przełomowych porozumieniach pokojowych ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem, odmawiając komentarza, czy spotkał się z władcami królestwa arabskiego


Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres wezwał Izrael i Palestyńczyków w środę do skorzystania z okazji do negocjacji wynikających z porozumień dyplomatycznych między Izraelem a dwoma państwami arabskimi Zatoki Perskiej, które doprowadziły do ​​zawieszenia jakiejkolwiek izraelskiej aneksji terytorium, którego Palestyńczycy chcą dla przyszłego państwa.


Władze w zachodnich Niemczech zawiesiły 29 funkcjonariuszy policji podejrzanych o rozpowszechnianie skrajnie prawicowej propagandy w grupach WhatsApp, z których co najmniej dwie były aktywne przez kilka lat, powiedział w środę najwyższy urzędnik ds. Bezpieczeństwa.


Władze Izraela wezwały w czwartek do powrotu do kraju chasydzkich pielgrzymów, którzy utknęli na białorusko-ukraińskiej granicy i chcą przedostać się na Ukrainę na obchody judaistycznego Nowego Roku mimo zamknięcia granicy z powodu pandemii koronawirusa.


Oprócz niedawnego porozumienia politycznego między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w przygotowaniu jest kolejna historyczna umowa między krajami – umowa dotycząca telewizji.„Goalstar”, popularny izraelski reality show przedstawiający gwiazdy grające w piłkę nożną, nakręci sezon 2021 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Dubaj: Dwóch największych graczy w światowym handlu diamentami, Dubaj i Izrael, zawarło sojusz poprzez swoje giełdy diamentów. Dubai Diamond Exchange podpisała umowę o współpracy z Israel Diamond Exchange, dzięki której ta ostatnia otworzy przedstawicielstwo w Almas Tower w Dubaju. W zamian DMCC, strefa wolnocłowa, w której znajduje się Dubai Diamond Exchange, otworzy również biuro sprzedaży w siedzibie IDE w Tel Awiwie. Handel w Dubaju surowymi i wypolerowanymi diamentami wyceniono w zeszłym roku na 84 miliardy Dh.


Efraim i inni

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

 1. Firma Aidoc, interpretacja X-ray zdjec, ma wielka przyszlosc o ile rzeczywiscie znalezli metode ..
  Zabiera to lata mlodym lekarzom zeby w bardziej skomplikowanych przypadkach wogole zobaczyc to na zdjeciach co doswiadczeni lekarze widza-a ci doswiadczeni nie bardzo wiedza jak to wytlumaczyc to co oni widza a inni nie.
  Znowu ci doswiadczeni sa przeladowani praca, tak ze przeoczaja niekiedy np. oznaki raka piersi na zdjeciach.
  Dzisieciolecia temu byla firma amerykanska ktora miala olbrzymia databaze znanych diagnoz rentgenowskich I numerycznie porownywala z nieznanymi ,dajac dignoze zdjecia najbardziej podobnego.
  Weszla na gielde-i nic, znikla, razem z pieniedzmi inwestorow
  Aidoc ma „sztuczna inteligencje”, cokolwiek to znaczy, wiec moze nie potrzeba tej olbrzymiej databazy i diagnozy sa niezawodne.
  Good luck !!!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.