Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Długi cień Zagłady: historie ocalałych dzieci

Epoka po ludobójstwie nie przyniosła najmłodszym ocalałym końca poczucia dezorientacji i bezbronności w świecie dorosłych. Ich powojenne doświadczenia najlepiej opisuje świadomość zrujnowanych marzeń i dojmujące uczucie osierocenia ukrywane pod maską radości z powodu własnego ocalenia.

Wiecej TUTAJ


OGŁUPIAŁY NARÓD – TO MY

Rozmawiać należy w swoim języku. Więc chłop niech rozmawia po chłopsku, wykształciuch po swojemu. Jeśli każdy z nas będzie rozmawiał po ludzku dogadamy się. Udając innych – kluczymy, pada dużo słów o ojczyźnie, ale i tak każdy inaczej wyobraża sobie miłość do niej. Jednemu wystarcza uczciwa, rzetelna praca, drugi musi zaśpiewać w kościele „Boże coś Polskę…”, inni wychodzą na ulicę machając „biało-czerwoną” i drą mordy: „bij Żyda”. a ponieważ w naszym kraju jest ich jak na lekarstwo biją kogo popadnie.

Wiecej TUTAJ


„Czarny jest ten obraz. Promil Polaków ratował Żydów. Przepędzano ich jak bezpańskie psy, rabowano, zabijano” – mówi badaczka okupacyjnego Biłgoraju

Ten strach tak ich ogarnia, że po prostu wariują i ze łzami w oczach proszą Żydów, żeby odeszli i szukali pomocy gdzie indziej. To można zrozumieć, to byli uczciwi, przyzwoici ludzie, którzy zrobili tyle, na ile ich było stać. Ale większość Polaków była obojętna, wroga, czasem okrutna” – mówi Alina Skibińska z Centrum Badań nad Zagładą Żydów

Wiecej TUTAJ


Zakazy wielkiej czwórki Big Tech to początek ich końca

Banicja nałożona na prezydenta Donalda Trumpa na konta w mediach społecznościowych big tech i na konserwatywnych platformach, to zła wiadomość dla wszystkich. Nawet niemiecka kanclerz Angela Merkel, której socjalistyczne poglądy często stawiają ją w opozycji do prezydenta Trumpa, wydała oświadczenie, którego treść jest następująca:​​„Kanclerz uważa za problematyczne, że konta prezydenta zostały na stałe zawieszone”. Jej troska nie dotyczyła Trumpa, ale raczej tego, że „prawo do wolności opinii ma fundamentalne znaczenie”.

Wiecej TUTAJ


Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela

Jeśli prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, jest szczery, kiedy mówi o zorganizowaniu konferencji pokojowej, powinien najpierw nakazać swoim ludziom w Fatahu, by przestali podżegać do przemocy wobec Izraela i do wzywania jego żołnierzy i obywateli do “wyzwolenia Palestyny”.

Wiecej TUTAJ


Żyd podarował 2 mln euro wiosce, która ukrywała go przed Niemcami w czasie wojny

Eric Schwam wraz z rodziną uciekł podczas II wojny światowej do francuskiej wioski Chambon-sur-Lignon, gdzie mieszkańcy ukrywali ich przed prześladowaniami. Mężczyzna zmarł w wieku 90 lat, a dużą część swojego majątku w wysokości 2 mln euro, czyli ok. 9 mln zł, przekazał tej wiosce.

Wiecej TUTAJ


Polacy i Żydzi są braćmi złączonymi na wieki – rozmowa z Alicją Kobus

Wiecej TUTAJ


Antysemityzm był kluczowym elementem polityki nazistowskich Niemiec

Adolf Hitler nie przyjął go ze względów taktycznych, ale dlatego, że w to wierzył – mówił brytyjski historyk Roger Moorhouse w wykładzie wygłoszonym z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Wiecej TUTAJ


Prof. Jacek Leociak: Ludowy katolicyzm uczy nienawiści do Żydów

Żydzi to bogobójcy, dręczą hostię i przerabiają chrześcijańskie dzieci na macę – to trzy aksjomaty, z którymi Polak wzrastał. Nikt tego nie burzył przez wieki, aż po Sobór Watykański II i deklarację Nostra Aetate. Ale to się do katechezy parafialnej nie przedostaje. Ludowy katolicyzm uczy nienawiści do Żydów. Tego nie wolno lekceważyć. 

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.