Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 10.9 – 11.9słowacki rząd przeprosił za antysemickie ustawodawstwo, które podczas II wojny światowej pozbawiło Żydów w tym kraju praw człowieka i obywatela. “Kodeks Żydowskie” został przyjęty na Słowacji w dniu 9 września 1941 r. Słowacki rząd oświadczył, że “moralnym obowiązkiem jest wyrażanie żalu z powodu zbrodni popełnionych przez poprzedni reżim”. Kodeks uniemożliwiał Żydom dostęp do edukacji i zezwalał na przekazywanie ich własności nieżydowskim właścicielom.


 Bahrain Gulf Air ogłosił na Twitterze, że rozpocznie dwa bezpośrednie loty w tygodniu do Tel Awiwu od 30 września.


 Rohr Chabad Center for Jewish Student Life i Hillel w Binghamton będą sponsorować coroczny Mitzvah Marathon Fair upamiętniający ofiary ataków terrorystycznych z 11 września


Autonomia Palestyńska (AP) cofnęła zgodę na mechanizm transferu pomocy, który pozwoli królestwu Zatoki Perskiej wypłacać pensje urzędnikom zatrudnionym przez Hamas, powiedział w piątek wysłannik Kataru w Strefie Gazy Mohammed al-Emadi.


Grupa terrorystyczna z siedzibą w Gazie Hamas pochwaliła próbę ataku nożowego na izraelskie siły bezpieczeństwa w piątek na Starym Mieście w Jerozolimie

Moderna Inc poinformowała w czwartek, że opracowuje pojedynczą szczepionkę, która łączy dawkę przypominającą przeciwko COVID-19 z eksperymentalną szczepionką przeciw grypie.


 Iran: Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na groźby Izraela


Nowy premier Libanu Najib Mikati obiecał w piątek, że przejmie kontrolę nad jednym z największych na świecie załamań gospodarczych, mówiąc, że jest gotów współpracować z każdym krajem z wyjątkiem Izraela.


Gantz mówi żołnierzom, aby nie pozwalali, aby polowanie na zbiegów zaszkodziło innym Palestyńczykom


urzędnicy Trumpa wezmą udział w wydarzeniu w DC z okazji rocznicy Abraham Accords Współarchitekt Inicjatywy, Jared Kushner, wygłosi przemówienie inauguracyjne, po którym nastąpi panel z wysłannikami ZEA, Bahrajnu i Izraela w USA; wezmą udział również przedstawiciele Egiptu, Jordanii


Izraelska drużyna judo zdobyła złoty i brązowy medale na Mistrzostwach Europy Juniorów w Judo 2021 w Luksemburgu


W ciągu ostatnich 24 godzin czterech z sześciu terrorystów, którzy uciekli z więzienia Gilboa w północnym Izraelu na początku tego tygodnia, zostało schwytanych. 


Zbiegli więźniowie palestyńscy błędnie liczyli na pomoc od arabskich Izraelczyków


Palestyńczycy wszczęli zamieszki w 10 miastach w Judei i Samarii. We wczesnych godzinach do poważnych starć doszło w Hebronie.


piątkowe modlitwy w meczecie Al-Aksa w Jerozolimie zakończyły się spokojnie, bez zaburzeń. Jedynie kilkaset osób śpiewało pieśni i wymachiwało flagami na poparcie dla palestyńskich więźniów.


minister zdrowia Nitzan Horowitz powiedział rano: “Większość osób będących pod respiratorami nie była zaszczepiona, a jeśli chodzi o osoby korzystające z płuco-serca, praktycznie żaden z nich nie był zaszczepiony. Na marginesie, większość z nich to młodzi mężczyźni w wieku poniżej 40 lat.


izraelska policja przeszła na drugi najwyższy status alarmowy. Decyzja ma związek z ucieczką z więzienia Gilboa i późniejsze zamieszki. Siły Obronne Izraela zawiesiły urlopy dla wszystkich żołnierzy jednostek bojowych w Judei i Samarii.


Izraelskie myśliwce uderzyły w tereny Hamasu w Gazie w odpowiedzi na ostrzał rakietowy w kierunku Izraela w piątek wieczorem, powiedział rzecznik izraelskiej armii w poście na Twitterze na początku soboty.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.