Uncategorized

PANDEMIA NASILIŁA ANTYSEMITYZM

Jerzy Klechta


W zachodnich mediach głównie niemieckich i francuskich nasilił się antysemityzm wiążąc go z epidemią. Dość karkołomny to związek. A jednak dla niektórych widoczny. W czym rzecz? Dowodzą badania.

Otóż na zlecenie Komisji  Europejskiej  Instytut Dialogu Strategicznego (ISD) przeanalizował treści publikowane przez Facebook, Twitter i Telegram. Badania dotyczy tekstów niemieckojęzycznych i francuskich. Badania objęły głównie Francję, Niemiec, Belgię i Austrię.


Badacze zidentyfikowali 272 francuskich i 276 niemieckich kanałów antysemickich. Proceder nazwano tajną bronią antysemicką. Atakowano w nich przede wszystkim Żydów.


Wraz z pojawieniem się pandemii głoszono, że to Żydzi są jej „twórcami”. M.in.rozsyłano, emitowano, że to nie kto inny jak właśnie Żydzi zarażają świat.I to oni tym samym rozpowszechniają epidemię. Pozornie sianie takich bzdur znajduje szeroki odbiór. Totalna bzdura jest bzdurą do kwadratu. Tyle, że odbiorcy Facebooku i Twittera, nie wszyscy co prawda, lecz wielu, wielu kupi każdą bzdurę.


Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.