Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 12.7 – 13.7przez wiele miast Autonomii Palestyńskiej przeszły marsze poparcia dla palestyńskich więźniów.


arabscy mieszkańcy Nazaretu demonstrowali okazując swoje poparcie dla palestyńskich więźniów. Uciekinierów z więzienia Gilboa określano mianem “bohaterów”.


Papież Franciszek wezwał w niedzielę do czujności przeciwko wzrostowi antysemityzmu, mówiąc podczas krótkiej podróży na Węgry, że jest to „lont, którego nie wolno dopuścić do zapalenia się”.


W filmie upamiętniającym 20 lat od ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r. przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri zaatakował kraje arabskie za „współpracę” ze Stanami Zjednoczonymi, nazywając je „syjonistami” Al-Zawahiri obiecał również, że „Jerozolima nie będzie zjudaizowana”.


palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy rakietę, którą zestrzelił system obrony przeciwrakietowej Iron Dome. Rakieta leciała na miasto Sderot.


izraelskie siły powietrzne zbombardowały cele terrorystyczne w Strefie Gazy. Celem były dwa kompleksy wojskowe Hamasu z kilkoma podziemnymi warsztatami do produkcji rakiet, ośrodek szkoleniowy organizacji, magazyn broni i tunel terrorystyczny. Był to odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy terytorium Izraela.


Papież Franciszek wezwał w niedzielę do czujności przeciwko wzrostowi antysemityzmu, mówiąc podczas krótkiej podróży na Węgry, że jest to „lont, którego nie wolno dopuścić do zapalenia się”.


Iran twierdzi, że pozwoli Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej na instalowanie nowych kart pamięci w kamerach monitorujących w elektrowniach jądrowych, aby kontynuować filmowanie.


Premier Naftali Bennett powiedział w niedzielę, że dwa raporty wydane niedawno przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA) dowodzą, że Iran kontynuuje starania o broń jądrową.


Minister obrony Benny Gantz odniósł się do swojego spotkania z palestyńskim prezydentem Mahmoudem Abbasem i powiedział, że Izrael ma głęboki spór ideologiczny z Autonomią Palestyńską, ale obie strony są zainteresowane pokojem i stabilnością.„Z tego powodu postanowiłem spotkać się z [Abbasem]… który przynajmniej deklaruje swój sprzeciw wobec terroryzmu” – powiedział Gantz.


Indyjskie Siły Zbrojne zainaugurowały integrację i wykorzystanie operacyjne systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej Israel Aerospace Industries (IAI) Barak 8 MRSAM.


Po ucieczce z więzienia o zaostrzonym rygorze na Gilboa na początku tego tygodnia, sześciu palestyńskich uciekinierów udało się pieszo do pobliskiego arabskiego miasta Na’ura, oddalonego o około 7 kilometrów (4,3 mil) od więzienia, gdzie błagali kilku mieszkańców, by ich zawieźli. do miasta Jenin na Zachodnim Brzegu, ale odmówiono im, jak podały w niedzielę media hebrajskie.


Muzułmański lekarz z Londynu nieco ponad tydzień temu mówił o swojej dumie i radości z pomocy w rozdzieleniu żydowskich izraelskich bliźniąt syjamskich, mówiąc, że ilustruje to, że „z punktu widzenia lekarza wszyscy jesteśmy jednością”.Premier Naftali Bennett
ma spotkać się po raz pierwszy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w październiku


Trzech mieszkańców Arary zostało aresztowanych przez izraelską policję za posiadanie karabinów M16 w północnym Izraelu w niedzielę.Mężczyźni, wszyscy po dwudziestce, nielegalnie nosili karabiny. 


Działając jako pośrednik w komunikacji Izraela i Gazy, Egipt przekazał Hamasowi wiadomość od Izraela w poniedziałek, mówiąc, że dalsze rakiety spowodują „gwałtowną reakcję”, która może skutkować operacją wojskową w Strefie Gazy


palestyński terrorysta usiłował zaatakować zaostrzonym śrubokrętem Izraelczyków czekających na przystanku autobusowym w bloku osiedli żydowskich Gusz Etzion w Judei. Żołnierze ochrony postrzelili i aresztowali napastnika


izraelskie siły powietrzne dwukrotnie zbombardowały cele terrorystyczne w Strefie Gazy. W pierwszym nalocie uderzono w cztery kompleksy szkoleniowe Hamasu, w których znajdowały się magazyny i warsztaty produkcyjne broni, a także tunel terrorystyczny. W drugim nalocie uderzono w posterunek Hamasu w Chan Junis


Izraelski minister bezpieczeństwa publicznego Omer Bar-Lev ostrzegł, że arabskie rodziny przestępcze „wypowiedziały wojnę” policji, strzelając do domu starszego oficera.


 Szef sztabu IDF gen. broni Aviv Kochavi powiedział w niedzielę, że to tylko kwestia czasu, zanim siły bezpieczeństwa dogonią dwóch uciekinierów wciąż na wolności po ucieczce z więzienia w północnym Izraelu w zeszłym tygodniu .


Izraelski system obronny został wykorzystany do ochrony światowych przywódców podczas szczytu G7 w 2021 r., międzyrządowego forum politycznego siedmiu zaawansowanych narodów.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.