Uncategorized

PRZYJDZIE WALEC I WYRÓWNA


Jerzy Klechta

A więc stało się. To była jak się okazuje tylko pozorna cisza, spokój, prawie byliśmy jak bracia syjamskie. A tu jedna klęska , upadek , nawet hymnu śpiewać naród nie potrafi.

Kto wszystkiemu winny? Wiadomo! Nie żaden chłopek roztropek, nie żaden minister od siedmiu boleści, nie przysłowiowy Kowalski. Żydzi winni.  Parchy. Tak proszę państwa.

To oni chcą naszą ukochaną ojczyznę leżącą od Tatr po Bałtyk rzucić w ramiona Europy. A kto Unią  rządzi. No kto? No kto panie! i panowie ! to oni rządzą. No kto ! Wiadoma rzecz. To Icek i to całe tałatajstwo. A my przecież pragniemy czystej jak łza Ojczyzny. 


A co będzie potem? 


Nędza! Ale nasza. Czyściutka. Tak jak dawniej bywało. A na sam koniec przyjdzie walec i wyrówna.


Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Sprzeciwiam się stanowczo umieszczaniu na naszym zydowskim forum Reunion 69 tekstow w których obrzuca się Żydów pogardliwymi wyzwiskami.
    Słowo „ parchy” jest wyjątkowo obraźliwe i taki pogardliwy język jest dla mnie nie do zaakceptowania, jakakolwiek byłaby intencja, humor (słabiutki… ) czy tez pochodzenie etniczne samego autora.
    A jeśli chodzi o sedno sprawy, to rzeczywiscie Polscy Żydzi nie zawsze zachowują się lojalnie wobec kraju w którym mieszkaja i jestem w stanie zrozumiec iz swoimi skrajnie lewicowymi postawami politycznymi i głośno wyrażanymi poglądami popartymi nieustannym aktywizmem moga drażnić Polakow i wzbudzać wśród nich antysemickie nastroje. Radze autorowi głęboko się zastanowić nad ta kwestia i spojrzec bardziej krytycznie na samych polskich Żydów zamiast obrzucać ich wyzwiskami i innymi „ parchami”, choćby nawet było to w ironicznym stylu.
    Zydom przydalo by się więcej szacunku dla samych siebie, połączonego jednak z wiekszym samokrytycyzmem. Wyszło by to na zdrowie i światu i im samym.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.