Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 1.12 – 2.12


Minister spraw zagranicznych Yair Lapid spotkał się z prezydentem Francji Emanuelem Macronem i długo rozmawiał z nim o wznowieniu rozmów nuklearnych z Iranem.


Mnister zdrowia Nitzan Horowitz powiedział we wtorek, że wczesne dane pokazują, że ci, którzy mają trzy dawki szczepionki przeciwko COVID, są dobrze chronieni przed nowym wariantem Omicron.


Nowy wariant koronawirusa, Omicron, został wykryty u dwóch izraelskich lekarzy, z których jeden wrócił z konferencji w Londynie w zeszłym tygodniu, potwierdził we wtorek rzecznik Sheba Medical Center niedaleko Tel Awiwu.Dwaj lekarze otrzymali trzy dawki szczepionki i jak dotąd wykazali łagodne objawy COVID-19, podał szpital.


Prezydent Tayyip Erdogan powiedział, że Turcja podejmie kroki w celu poprawy stosunków z odległymi rywalami Egiptem i Izraelem, podobnie jak w ostatnich tygodniach ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi,


funkcjonariusze izraelskiej policji granicznej zatrzymali na punkcie kontrolnym al-Jib na północ od Jerozolimy, Palestyńczyka, przy którym znaleziono ukryty nóż. Arab nie stawiał oporu, i gdy wycelowono w niego broń, wyjął i odrzucił ukryty nóż. Został przekazany Szin Bet na przesłuchanie.


Economist Intelligence Unit, który śledzi koszty życia w 173 miastach na całym świecie, poinformował, że w 2021 r. Tel Awiw był najdroższym miastem na świecie (5. miejsce w 2020 r.), wyprzedzając pod tym względem Paryż.


ministerstwo zdrowia opublikowało wstępne dane dotyczące badań nad nowym szczepem Omicron. Ujawniono, że pierwsze wyniki wskazują na zachowanie skuteczności szczepionki – przy trzech dawkach szczepionki , odporność przed infekcją spada do 90% dla szczepu Omicron, podczas gdy dla szczepu Delta wynosiła 95%. Na podobnym poziomie utrzymuje się także ochrona przed ciężkim przebiegiem choroby COVID-19.


Izraelskie wojsko przyspieszyło swoje plany gotowości mające na celu uniemożliwienie Iranowi przekształcenia się w nuklearne państwo powiedzial rzecznik Sił Obronnych Izraela gen. bryg. Gen. Ran Kochav


Izraelski FM omawia potrzebę zaostrzenia sankcji wobec Iranu z francuskimi i brytyjskimi przywódcami


Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams kontynuował tradycję zapoczątkowaną przez swoich poprzedników i miał zaszczyt rozpalić pierwsze światło Chanuki menorą uznaną w Księdze Rekordów Guinnessa za największą na świecie. Menorę zaprojektował słynny izraelski artysta Yaakov Agam. Ta wielka menora, znajduje się w Nowym Jorku na Piątej Alei przy 59. Ulicy.


Dr Daphne Haim-Langford, założycielka i dyrektor generalna Tarsier Pharma, firmy opracowującej destrukcyjne rozwiązania medyczne do leczenia autoimmunologicznych i zapalnych chorób oczu, jest jedną z trzech laureatek Nagrody UE dla Kobiet Innowatorek w 2021 roku.


Drużynowe Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Squasha w Malezji zostały odwołane w poniedziałek z powodu zakazu wjazdu dla Izraelczyków,.


Władze miasta Helsinek zobowiązały urzędników do podjęcia działań w celu powstrzymania miasta przed współpracą z firmami „korzystającymi z nielegalnej izraelskiej okupacji” w Judei i Samarii.


Amerykański ambasador przy ONZ powiedziała Radzie Bezpieczeństwa, że ​​skupiła się prawie wyłącznie na Izraelu, gdy w grę wchodzą większe problemy


Świat arabski wstrząśnięty paktem obrony Izraela z Marokiem


Premier Kanady Justin Trudeau ponownie mianował Irwina Cotlera specjalnym wysłannikiem Kanady ds. zachowania pamięci o Holokauście i walki z antysemityzmem


Gospodarka Izraela przeżywa szybkie ożywienie po pandemii koronawirusa, stwierdza nowy raport Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).Raport mówi, że PKB Izraela wzrośnie o 6,3 procent w 2021 roku i prognozuje się, że wzrośnie o około 5 procent w 2022 roku


Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło rezolucję zaprzeczającą żydowskim związkom ze Wzgórzem Świątynnym w Jerozolimie, nazywając je wyłącznie muzułmańską nazwą al-Haram al-Szarif. Stany Zjednoczone, które sprzeciwiły się rezolucji, stwierdziły, że pominięcie wyczerpującej terminologii dla miejsca poświęconego trzem największym religiom, jest „poważnym problemem.


Grupa prominentnych rabinów związanych z ruchem narodowo-religijnym wezwała do protestu przeciwko rządowi w sprawie jego polityki wobec religii i państwa.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.