Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 15.12 – 16.12


dyplomaci twierdza że rozmowy nuklearne z Iranem w Wiedniu mogą wkrótce okazać się bezcelowe, biorąc pod uwagę szybki postęp programu nuklearnego Teheranu.


Około 93 procent arabskich mieszkańców wschodniej Jerozolimy woli żyć pod rządami Izraela, według nowego sondażu przeprowadzonego przez Palestine News Network .


 Premier Izraela Naftali Bennett we wtorek pogratulował nowo mianowanemu kanclerzowi Niemiec Olafowi Scholzowi, życząc mu powodzenia w jego roli.


 Mężczyzna z Teksasu został aresztowany i oskarżony o grożenie zabiciem prominentnych rabinów, w tym przywódców w centrali Chabad-Lubavitch w Nowym Jorku.


 Grupa austriackich studentów żydowskich, naukowców i prominentnych osobistości publicznych naciska na zastąpienie nowo mianowanego austriackiego ministra spraw wewnętrznych po tym, jak niedawno ogłoszono, że wygłosił antysemickie komentarze


Syryjskie media donoszą o izraelskim nalocie


 Narodowa Rada Planowania Infrastruktury ogłosiła że zatwierdziła projekt budowy szybkiego połączenia kolejowego między Hajfą a Tel Awiwem . Czas przejazdu 30 minut.


Yoseph Haddad, dyrektor generalny Together – Vouch For Each Other, ma misję połączenia izraelskich Arabów ze społeczeństwem izraelskim.


Rafael Grossi, szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (AEA), powiedział we wtorek, że restrykcje nałożone przez Iran na inspektorów nie pozwalają na dokładne zobrazowanie programu nuklearnego Teheranu.


rząd zdecydował, że przepisy zielonego paszportu będą miały zastosowanie do wszystkich zamkniętych powierzchni komercyjnych o powierzchni powyżej 10 000 metrów kwadratowych. Przy wejściu do tych obiektów, pracownicy ochrony będą skanować zielony paszport


ministerstwo zdrowia ujawniło, że nowe przypadki szczepu koronawirusa Omicron pojawiają się w całym Izraelu bez możliwości określenia źródła infekcji, co wskazuje, że wirus już rozprzestrzenia się po kraju, i to pomimo wysiłków mających na celu utrzymanie tego wariantu poza granicami.


zaraz po powrocie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich premier Naftali Bennett wraz z członkami swojej delegacji, zostali umieszczeni w kwarantannie, gdyż u jednej z osób w samolocie zidentyfikowano obecność koronawirusa.


ministerstwo zdrowia zwróciło się do rządu o dodanie od 19 grudnia nowych krajów na listę czerwonych krajów: Irlandii, Norwegii, Hiszpanii, Finlandii, Francji, Szwecji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Inne kraje brane pod uwagę do dodania na czerwoną listę to: Portugalia, Turcja, Niemcy, Węgry i Maroko.


ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że w nadchodzących tygodniach Izrael przekaże milion szczepionek przeciwko koronawirusowi AstraZeneca do afrykańskich krajów.


militarne skrzydło Hamasu, Brygady al-Qassam, rozpoczęły rano ćwiczenia wojskowe w Strefie Gazy. Ćwiczenia nazwano “Tarcza Jerozolimy”. Poinformowano, że jednostki Brygad al-Qassam będą ćwiczyć różne scenariusze działań bojowych.


Saudyjski pisarz Abd Al-Aziz Munif bin Razen napisał w saudyjskim dzienniku Okaz, że negocjacje między Palestyńczykami a Izraelem powinny zostać wznowione w mediacji państw Zatoki Perskiej.


Zjednoczonej Lista Arabska (Ra’am) zagroziło w środę, że obali koalicję, jeśli zostaną wprowadzone jakiekolwiek zmiany do obecnej wersji prawa elektrycznego Projekt ustawy ma na celu umożliwienie przyłączenia do sieci energetycznej dziesiątek tysięcy domów, które zostały wybudowane bez pozwolenia. 


Na zaproszenie ambasadora Izraela przy ONZ Gilada Erdana i Amerykańskiego Ruchu Syjonistycznego we wtorek do Izraela przybyła delegacja 12 ambasadorów przy ONZ wraz z małżonkami. W skład delegacji wchodzą ambasadorowie Albanii (którzy zaczną pełnić służbę w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w styczniu), Argentyny, Bułgarii, Chorwacji, Ekwadoru, Węgier, Nauru, Palau, Korei Południowej, Samoa, Urugwaju i Zambii.


 Iran wzbogaca uran w szybkim tempie – ale IDF ma wystarczająco dużo czasu, aby zaplanować atak na irańskie obiekty nuklearne.


Konsulat Francuski nie uznaje aktów małżeństwa obywateli francuskich, którzy pobrali się w Izraelu i zarejestrowali w Judei i Samarii.


ambasador Arabii Saudyjskiej w ONZ Abdallah Al-Mouallimi powiedział: “Cały świat muzułmański znormalizuje stosunki z Izraelem po wycofaniu się do granicy z 1967 r. Oficjalne i najnowsze stanowisko Arabii Saudyjskiej jest takie, że jesteśmy przygotowani do normalizacji stosunków z Izraelem, gdy tylko Izrael wdroży elementy saudyjskiej inicjatywy pokojowej przedstawionej w 2002 roku


Administracja Bidena odkłada otwarcie konsulatu AP w Jerozolimie

Pierwsza strona Tehran Times pokazuje mapę Izraela z zaznaczonymi celami, które Iran może rzekomo uderzyć, jeśli Izrael wykona „jeden zły ruch”.

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. A jednak … Nawet Arabowie rozumieja dokladnie co znaczy zyc pod wladza zbrodniarzy z Hamasu szykujacych sie do wojny z Izraelem. Ach, ci “syjonisci”… Kolega ewidentnie z moczarowcow Marca 1968 ??? Mnie by nawet 100% nie zdziwilo…

  2. Te 93% to absolutna fantazja. Takie liczby nie występują w normalnej demokracji z normalną polityką.. Apropos to chyba więcej ( procentowo) niż pełnych obywateli Izraela którzy chcą żyć pod władzą syjonistów. Nie ma też sensu robić takiej sondy, bo wielu ludzi kłamie. Z roku na rok coraz więcej (procentowo), tak że nie prawdy szukają organizatorzy, ale potwierdzenia specyficznej agendy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.