Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 17.12 – 18.12


Stany Zjednoczone poinformowały w środę, że podejmą decyzję o sprzedaży myśliwców F-35 i dronów dla Zjednoczonych Emiratatow Arabskich


Irańska gazeta, która opublikowała mapę Izraela wypełnioną czerwonymi kropkami oznaczającymi cele, to „wojna psychologiczna” i niewiele więcej, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego gen. dyw. Giora Eiland powiedział armii Radio w czwartek.


Brytyjski rząd uchwali ustawę zakazującą ruchu BDS w Wielkiej Brytanii, ogłosił podczas wirtualnego wydarzenia członek brytyjskiego parlamentu Robert Jenrick .


Propozycja wprowadzenia mandatu „Zielonej Przepustki” dla centrów handlowych miała wejść w życie w piątek, ale została opóźniona, ponieważ na posiedzeniu gabinetu nie udało się osiągnąć porozumienia.


 Ambasada Izraela w Rwandzie przekazała prawie 100 000 dolarów na zakup komputerów i innego sprzętu dla szkół, podał w tym tygodniu rwandyjski dziennik The New Times .


Zdjęcia satelitarne Irańskiego Centrum Kosmicznego pokazują, że Iran przygotowuje się do wysłania pojazdu kosmicznego poza atmosferę – poinformował w środę nowy raport Jerozolimskiego Centrum Spraw Publicznych.


Iran zwiększa rozmiar, zasięg i celność swojego arsenału rakiet balistycznych, ostrzegł w raporcie think tank Washington Institute for Near East Policy.


ambasador Ukrainy w Izraelu Jewhen Korniichuk powiedział, że jego kraj jest na końcowym etapie planowania przed otwarciem biura dyplomatycznego w Jerozolimie. „Mój kraj uznaje jedyną stolicę Izraela, a jest nią Jerozolima.


palestyńscy terroryści ostrzelali izraelski samochód przy żydowskiej placówce osadniczej Homesz w środkowej części Samarii. Ogółem wystrzelono 19 pocisków. Zginął 1 Izraelczyk, a 2 zostało rannych.


Siły Obronne Izraela przerzuciły do Samarii trzy bataliony piechoty oraz jednostki sił specjalnych, które wezmą udział w obławie za sprawcami dzisiejszego ataku terrorystycznego.


Iran, światowe mocarstwa mają odroczyć rozmowy nuklearne


izraelscy żołnierze zablokowali wszystkie drogi w otoczeniu placówki osadniczej Homesz w środkowej części Samarii. Obecne działania koncentrują się głównie na zbieraniu informacji wywiadowczych. Aresztowano kilkunastu Palestyńczyków, którzy są przesłuchiwani.


Czołowy magazyn fizyczny Physics World przyznał we wtorek nagrodę Przełom Roku 2021 dla dr Shlomi Kotler z Wydziału Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.


Izraelska firma Elbit Systems poinformowała w piątek, że armia brytyjska otrzymała swoje kompaktowe systemy noktowizyjne.


Stany Zjednoczone nadal są zdeterminowane, aby ponownie otworzyć konsulat w Jerozolimie dla Palestyńczyków i nadal prowadzą dialog z Izraelem na ten temat


Konferencja zatytułowana „Unia Europejska i organizacje skrajnie lewicowe jako podżegacze do przemocy w Judei i Samarii” odbędzie się w Knesecie


Stany Zjednoczone wycofały się ze swojej obietnicy ponownego otwarcia konsulatu dla Palestyńczyków we wschodniej Jerozolimie,


Przed nadchodzącym okresem świątecznym Żydowska Fundacja na rzecz Sprawiedliwych (JFR) wysłała 515 000 dolarów do 156 Sprawiedliwych ratujących Żydów podczas Holokaustu mieszkających w 14 różnych krajach.


Nowa Południowa Walia stała się pierwszym terytorium w Australii, które oficjalnie przyjęło roboczą definicję antysemityzmu Międzynarodowego Sojuszu Pamięci o Holokauście (IHRA) .


Pierwsze muzeum żydowskie w Singapurze zostało otwarte na początku tego miesiąca, podkreślając 200-letnią historię społeczności żydowskiej tego kraju.


palestyńska terrorystka zaatakowała nożem Izraelczyka w pobliżu Grobowca Patriarchów w Hebronie w Judei. Lekko ranny został 38-letni Izraelczyk. Funkcjonariusze izraelskiej policji granicznej zastrzelili napastniczkę. Okazało się, że była to 65-letnia Arabka.


Kneset poinformował, że u czterech pracowników zdiagnozowano koronawirusa, w tym u jednego z nich szczep Omicron. Pracownik ten wchodził na plenum parlamentu. Z tego powodu polecono 130 pracownikom Knesetu wejście w samoizolację.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.