Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 19.12 – 20.12


agencja bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet poinformowała, że poczyniono znaczne postępy w poszukiwaniu sprawców zabójstwa Jehudy Dimentmana w placówce Homesz w Samarii. Siły bezpieczeństwa przejęły zapisy nagrań z kamer monitoringu, dzięki czemu określono miejsce z którego terroryści strzelali, zidentyfikowano użytą broń oraz zrekonstruowano drogę ucieczki napastników.


minister zdrowia Nitzan Horowitz wezwał wieczorem do kontynuowania szczepień. „Nie wiem, czy w ciągu trzech tygodni będziemy w środku kolejnej fali. Ten wariant rozprzestrzenia się szybciej niż wszystko, co do tej pory widzieliśmy.”


Gazie odbyło się spotkanie dowódców wojskowego skrzydła Hamasu, Brygad Al-Kassam i wojskowego skrzydła Islamskiego Dżihadu, Brygad Al-Quds, na temat wzmocnienia sił militarnych obu organizacji i podniesienia poziomu koordynacji między nimi.


izraelscy żołnierze wkroczyli do arabskiej wioski Silat al-Harithija w pobliżu Dżeninu na północy Samarii. Otoczono dom i aresztowano dwóch terrorystów, którzy byli poszukiwani za atak w Homesz. Przejęto także broń użytą w tym ataku terrorystycznym.


premier Naftali Bennett pochwalił siły bezpieczeństwa za szybkie schwytanie sprawców czwartkowego ataku terrorystycznego przy Homesz w Samarii, w którym zabito Jehudę Dimantmana i raniono dwóch innych Żydów. Premier był obecny w nocy w centrum dowodzenia, nadzorując operację sił specjalnych. Bennett powiedział: „Każdy terrorysta musi wiedzieć, że nie ma gdzie się ukryć, a Izrael wyrówna rachunki.”


Połączona Dywizja Cyberobrony (JCDD) Sił Obronnych Izraela (IDF) i Dowództwo Cybernetyczne USA zakończyły swoje szóste doroczne ćwiczenia w zakresie cyberbezpieczeństwa, nazwane Cybedome.


Izraelscy inżynierowie drukują ucho w 3D Unikalne urzadzenie może być również dostosowane do rekonstrukcji nosa i implantów ortopedycznych.

Stany Zjednoczone potępiły terrorystyczną strzelaninę w Samarii w czwartek, która pochłonęła życie 25-letniego Yehudy Dimentmana i zraniła dwóch innych Izraelczyków.

 


Izraelska pływaczka Anastasia Gorbenko przeszła do historii, wygrywając w piątek pierwsze w historii Izraela złoto na Mistrzostwach Świata w Pływaniu FINA w Abu Zabi. W zawodach w stylu klasycznym na 50 metrów zwyciężyła 18-letnia Gorbenko z czasem 29,34 sekundy. 


Ewangeliczni chrześcijanie kochają Izrael bardziej niż amerykańscy Żydzi, którzy „albo nie lubią Izraela, albo nie dbają o Izrael”, powiedział niedawno były prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla izraelskiego dziennikarza Baraka Ravida .


Siły izraelskie znalazły się pod ciężkim ostrzałem w Silat al-Harithiya w północnej Samarii w niedzielę wieczorem podczas operacji mapowania domów terrorystów odpowiedzialnych za śmiertelną strzelaninę w pobliżu Homesh 16 grudnia,. Domy byly mapowane, aby ocenić możliwość ich zniszczenia, poinformowały w oświadczeniu Izraelskie Siły Obronne.


rano w Izrael uderzył sztorm zimowy „Carmel”. W Netanji ciężko ranny został mężczyzna, na którego runęło powalone przez wiatr drzewo. Na górze Hermon spadł śnieg.


rano rząd zatwierdził rozszerzenie listy czerwonych krajów zgodnie z rekomendacją ministerstwa zdrowia. Począwszy od środy jako czerwone kraje będą zdefiniowane Włochy, Stany Zjednoczone, Belgia, Niemcy, Węgry, Maroko, Portugalia, Kanada, Szwajcaria i Turcja. Izraelczycy nie mogą podróżować do tych krajów. W grupie krajów czerwonych znajdują się już Wielka Brytania, Dania, RPA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Irlandia, Norwegia, Hiszpania, Finlandia, Francja, Szwecja i kilkadziesiąt krajów afrykańskich.


Niepewna sytuacja wewnętrzna Iranu jest okazją dla społeczności międzynarodowej do wywierania nacisku na reżim w negocjacjach dotyczących jego programu nuklearnego, powiedział w poniedziałek izraelski minister obrony Benny Gantz.


Po raz drugi w ciągu 3 miesięcy pomnik poległych żołnierzy IDF w rejonie Mount Hebron spłonął w wyniku podpalenia


Gabriel Boric, 35-letni lewicowy deputowany, który ostro krytykował Izrael i chilijskich Żydów, którzy popierają Izrael, został wybrany w ten weekend na prezydenta Chile po miażdżącym zwycięstwie.


10 Izraelczyków ma zostać oskarżonych o nielegalny eksport rakiet do Chin Przedsiębiorca dronów Ephraim Menashe i 9 innych zostanie oskarżonych o szereg przestępstw, w tym przeprowadzanie testów rakietowych w pobliżu dzielnic mieszkaniwych

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.