Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 21.12 – 22.12


Jerusalem College of Technology (JCT) ogłosił, że izraelska Rada ds. Szkolnictwa Wyższego zatwierdziła plany otwarcia pierwszego w Izraelu anglojęzycznego tytułu magistra pielęgniarstwa (MSN), który będzie rozwijany po sukcesie najwyżej ocenianego programu JCT Bachelor of Science in Nursing (BSN).


 Firma A2Z Smart Technologies Corp. ogłosiła, że ​​jej inteligentny wózek Cust2Mate, opracowany w Izraelu, zostanie wprowadzony na początku przyszłego roku na Evergreen Kosher Market, z lokalizacjami w Monsey w stanie Nowy Jork i Lakewood w stanie New Jersey.


Incydenty antysemickie wzrosły w zeszłym roku o 35 procent, z ponad 440 odnotowanymi przypadkami, w tym napaściami fizycznymi i graffiti, według raportu Rady Wykonawczej Australijskiego Jewry.


Dwunastu międzynarodowych ambasadorów przy ONZ odbyło dwudniową wizytę w Izraelskich Siłach Obronnych, poinformowało wojsko w poniedziałek.


Prezydent Izraela Isaac Herzog przeszedł do historii w poniedziałek, kiedy wybrał pułkownika N. na swoją sekretarkę wojskową – czyniąc ją pierwszą kobietą w historii mianowaną na to stanowisko. N., lat 40, zostanie awansowana na generała brygady.


dyrektor generalny ministerstwa zdrowia prof. Nachman Ash ostrzegł izraelskie szpitale przed wzrostem zachorowań, których liczba może przekroczyć poprzednie fale pandemii koronawirusa, gdyż ta fala zostanie wzmocniona przez typowe dla zimy choroby, takie jak grypa.


do Strefy Gazy wjechała grupa oficerów egipskiego wywiadu, którzy spotkali się z przywództwem Hamasu. W trakcie rozmów Hamas odmówił izraelskiej propozycji połączenia odbudowy Strefy Gazy z umową o uwolnieniu więźniów.


Lider partii islamistycznej mówi na konferencji, że prawdziwym pytaniem nie jest tożsamość państwa, ale „jaki jest status obywatela arabskiego w żydowskim państwie Izrael”


Marmurowa pokrywa sarkofagu sprzed około 1900 lat została uratowana z wysypiska śmieci w południowym Izraelu, poinformował w poniedziałek Izraelski Urząd Zabytków.


 Były premier Izraela i prezydent Shimon Peres będzie miał skrzyżowanie nazwane jego imieniem na Upper West Side na Manhattanie.


palestyński terrorysta usiłował staranować samochodem izraelskich żołnierzy przy osiedlu żydowskim Mevo Dotan na północy Samarii. Żołnierze odpowiedzieli ogniem, zabijając napastnika.


Dziś po południu w szpitalu Soroka w Beer Szewie zmarł 75-letni mężczyzna z chorobami współistniejącymi, który został zgłoszony jako pierwsza ofiara śmiertelna z powodu Omicron w Izraelu. Mężczyzna otrzymał dwie dawki szczepionki ponad pół roku temu, ale nie przyjął trzeciej dawki przypominającej.

W co najmniej ośmiu stanach znaleźli antysemickie ulotki twierdzące, że Żydzi są odpowiedzialni za COVID-19 według Secure Community Network (SCN).


Premier Izraela Naftali Bennett spotkał się w środę w Kancelarii Premiera w Jerozolimie z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake’em Sullivanem.


Izrael może z powodzeniem uderzyć jutro w irański program nuklearny, jeśli będzie to konieczne, twierdzi dowódca izraelskich sił powietrznych (IAF) gen. dyw. Tomer Bar


Ministerstwo Zdrowia w środę poinformowało, że nikt nie zmarł w Izraelu w wyniku infekcji wariantem Omicron COVID-19.W poniedziałek lokalne media poinformowały, że zmarł 65-letni mężczyzna zarażony Omicronem, ale po przeprowadzeniu sekwencjonowania ministerstwo powiedziało, że mężczyzna, który cierpiał na podstawowe schorzenia, zanim został narażony na koronawirusa, cierpiał na chorobę wywołaną przez wariant Delta


Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ma zezwolić na pigułki przeciw COVID-19 zarówno od Pfizer Inc (PFE.N), jak i Merck (MRK.N) już w środę, poinformował we wtorek Bloomberg News


Wspólny zespół naukowców z Izraela i Stanów Zjednoczonych twierdzi, że odkrył dowody na starożytne społeczne spożywanie piwa po zbadaniu ziaren zbóż sprzed 7000 lat.


Jednostka ds. cyberprzestępczości w izraelskiej policji aresztowała izraelskiego Araba podejrzanego o oszukanie setek Izraelczyków poprzez masową kampanię phishingową wymierzoną w ludzi oczekujących przesyłek za pośrednictwem Poczty Izraelskiej.


Starożytne artefakty i skarby odkryto wśród wraków dwóch statków na dnie morskim u wybrzeży Cezarei, poinformował w środę Izraelski Urząd Zabytków 


Specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych ds. Iranu Robert Malley powiedział że biorąc pod uwagę tempo programu nuklearnego Iranu, pozostało tylko „kilka tygodni, ale niewiele więcej” na ożywienie Wspólnego kompleksowego planu działania z 2015


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.