Uncategorized

Krotko i zwiezle.wiadomosci z Izraela dzien po dniu 2.2 – 3.2


Autonomia Palestyńska, OWP i Palestyński Komitet Narodowy BDS (BNC) wezwały “narody świata i ich demokratyczne i postępowe siły” do aktywnego udziału w Ruchu BDS przeciwko Izraelowi i do “demontażu izraelskiego systemu osadników kolonizatorów, apartheidu i okupacji wojskowej.”


Aktywista wzywa do zakończenia dyskryminacji Żydów w ich najświętszym miejscu Tom Nisani z Beyadenu-Returning to the Temple Mount mowi o “zwróceniu świętego miejsca całemu narodowi izraelskiemu”.


Palestyńscy terroryści wystrzelili rakete ze Strefy Gazy w kierunku Izraela – potwierdziły Siły Obronne Izraela. Pocisk został przechwycony przez system obrony antyrakietowej Iron Dome.


Była ambasador USA przy ONZ Nikki Haley rozpocznie swoją kampanię prezydencką 15 lutego


Co otrzymasz, gdy umieścisz setki hakerów w centrum konferencyjnym? Cybertech 2023 w Tel Awiwie, oczywiście. Na tym corocznym wydarzeniu firmy zajmujące się bezpieczeństwem cybernetycznym, stare i nowe, prezentują swoje produkty tym, którzy mówią w kodach.


Rosja ostrzegła Izrael przed uzbrajaniem Ukrainy, po tym jak premier Izraela Benjamin Netanjahu zasygnalizował, że rozważa udzielenie Kijowowi pomocy wojskowej i jest gotów do mediacji.


MAEA krytykuje Iran za zmianę ustawienia instalacji wzbogacania uranu w Fordow
Modyfikacja została odkryta podczas niezapowiedzianej inspekcji 21 stycznia w Zakładzie Wzbogacania Paliwa w Fordow,


Siły Obronne Izraela przeprowadziły uderzenia odwetowe na cele Hamasu w Strefie Gazy po tym, jak palestyńscy terroryści wystrzelili rakietę w kierunku Izraela.


Izraelska ofiara terroru Shimon Maatuf zmarł prawie dziewięć miesięcy po tym, jak odniósł ciężkie rany głowy po napadzie dwóch Palestyńczyków uzbrojonych w siekiery w centralnym mieście Elad.


Izraelska Agencja Kosmiczna podpisała umowę z NASA dotyczącą pełnej współpracy przy misji księżycowej Beresheet 2. Umowa przewiduje, że amerykańska agencja kosmiczna zapewni pełne wsparcie izraelskiej misji księżycowej, której celem jest wylądowanie dwóch statków kosmicznych na Księżycu w 2025 r.


izraelscy żołnierze udaremnili próbę przemytu narkotyków przez granicę z Egiptem. Przejęto 100 kg narkotyków o wartości rynkowej 1,66 mln dolarów. Zatrzymano 3 osoby.


Przedstawiciele partii Likud premiera Benjamina Netanjahu ostrzegli premiera, że nie poprą ustawy mającej na celu powrót lidera Shasu Aryeh Deri do rządu, jeśli Netanjahu nie znajdzie wysokich stanowisk dla dwóch członków z Likudu


Prokurator generalny Izraela Gali Baharav-Miara ostrzegła w czwartek premiera Benjamina Netanjahu, że nie powinien angażować się w propozycje reformy sądownictwa jego rządu ze względu na konflikt interesów.


Sekretarz stanu Antony Blinken wezwał prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa do wprowadzenia w życie amerykańskiego planu bezpieczeństwa mającego na celu przywrócenie kontroli Autonomii Palestyńskiej nad miastami Dżenin i Nablus w Samarii.


Premier Benjamin Netanjahu uroczyście otworzył ambasadę Republiki Czadu wraz z prezydentem Czadu Mahamatem Idrissem Deby Itno w Tel Awiwie


Premier Benjamin Netanjahu nie zgodził się na to by po przylocie do Paryża na lotnisku pojawiła się ambasador Izraela we Francji Yael German.


Minister spraw zagranicznych Eli Cohen powiedział , że Izrael i Sudan podpiszą w tym roku porozumienie pokojowe.


Izba Reprezentantów przegłosowała odwołanie Reprezentantki Ilhan Omar (D-Minn.) z Komisji Spraw Zagranicznych. Decyzja została podjęta po wielokrotnych obietnicach marszałka Izby Kevina McCarthy’ego (R-Calif.) o usunięciu jej z powodu licznych antysemickich wypowiedzi.


Herzog ma zaproponować Rezydencję Prezydenta jako forum do rozmów o reformie sądownictwa Prezydent proponuje 14-dniową przerwę w pracach legislacyjnych koalicji, aby spróbować osiągnąć porozumienie


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.