Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 2.7 – 3.7


Netanjahu: „Osiedle w Nowej Galilei czyni dzisiejszy dzień świętem dla Izraela”


Izrael będzie miał 75 samolotów F-35 Stealth po ostatnim zakupie.


Belgijska para przyłapana na przemycie tytoniu o wartości 400 000 euro


Kultowy targ uliczny Mahane Yehuda przygotowuje się do obchodów 100-lecia działalności.


Marokański polityk André Azoulay i profesor prawa międzynarodowego Irwin Cotler na liście laureatów Prezydenckiego Medalu Honoru.


Nieznany wandal po raz czwarty zbezcześcił synagogę w Jerozolimie


Izraelska policja poinformowała, że aresztowano podejrzanego w sprawie gróźb pozostawionych w zeszłym tygodniu na grobie brata premiera Benjamina Netanjahu.


IDF uderza w syryjską baterię obrony powietrznej po eksplozji pocisku nad Izraelem


Kadri Abu Bakr, minister władz Autonomii Palestyńskiej ds. zatrzymanych, zginął w sobotę w wypadku drogowym – poinformowały palestyńskie doniesienia. 


Krajowy Urząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poinformował, że od początku roku na izraelskich drogach zginęło 190 osób.


Palestyński przewodniczący Mahmoud Abbas rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, któremu wyraził pełne poparcie po nieudanym buncie Grupy Wagnera,


Reprezentacja Izraela do lat 21 zapewniła sobie miejsce w półfinale Mistrzostw Europy w pilce noznej do lat 21 po emocjonującym zwycięstwie po rzutach karnych nad Gruzją. Młodzieżowa drużyna Izraela w piłce nożnej weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku po raz pierwszy od 47 lat, czyli od 1976 roku.


Ministerstwo Ustawodawstwa ma w przyszłym tygodniu zatwierdzić projekt ustawy, która nakłada obowiązek złożenia dodatkowej deklaracji lojalności przez osoby mianowane na stanowiska szefów misji dyplomatycznych lub konsularnych za granicą.


Izrael ostrzegł Hezbollah, że zamierza usunąć namioty, które ten ostatni wzniósł na terytorium Izraela, nawet jeśli doprowadzi to do konfrontacji.


Siły bezpieczeństwa prowadzą obecnie szeroko zakrojone działania antyterrorystyczne w rejonie miasta Jenin i obozu w Jenin.


Ambasador Izraela w USA Michael Herzog skomentował operację IDF w Jenin.

„W ciągu ostatnich dwóch lat Jenin stał się głównym ośrodkiem terroryzmu i irańską twierdzą w pobliżu izraelskich skupisk ludności. Większość ataków terrorystycznych na Izraelczyków pochodziła z Dżeninu. Żaden naród nie siedziałby bezczynnie, gdy terroryści atakują jego obywateli” 


Trzech żołnierzy sił pokojowych ONZ z Fidżi zostało zwolnionych po tym, jak okazało się, że podejrzana substancja, którą mieli przy sobie, nie była płynną kokainą.


Rzecznik prasowy IDF generał brygady Daniel Hagari skomentował operację w Jenin i stwierdził: “Wróg został zaskoczony atakiem w samym sercu obozu, w miejscach, o których myślał, że nie wiemy. Byliśmy w stanie przeprowadzić atak i zmniejszyć napięcia w tym rejonie w pierwszej godzinie”.


IDF zwiększają obecność na drogach Judei i Samarii


Lider opozycji Yair Lapid wyraził poparcie dla operacji bezpieczeństwa w Dżeninie


Przewodniczący Jedności Narodowej MK Benny Gantz omówił operację antyterrorystyczną w Jenin, stwierdzając: „Popieram siły bezpieczeństwa, które w tej chwili z determinacją i profesjonalnie działają w Jenin przeciwko terrorowi, który podniósł głowę


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.