Uncategorized

Czas zlikwidować Organizację Narodów Zjednoczonych

Melanie Phillips


Moralne zepsucie tego globalnego ciała wytrąciło wolny świat z jego kompasu. Świat potrzebuje sojuszu demokracji.

Złośliwe traktowanie Izraela jako kozła ofiarnego przez Organizację Narodów Zjednoczonych od dawna jest skandalem.

Nadużycia te są regularnie podkreślane przez niestrudzonych strażników ONZ, takich jak Hillel Neuer, dyrektor wykonawczy UN Watch i Anne Bayefsky, prezes Human Rights Voices.

W zeszłym tygodniu Neuer zeznawał przed Komisją Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA. Opisał, w jaki sposób Izrael jest rutynowo demonizowany przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, Radę Praw Człowieka ONZ (UNHRC) i Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Neuer ujawnił również, że w odwecie za ujawnienie tej stronniczości, szef UNHRC Eric Tistounet prowadził przeciwko niemu antysemicką kampanię fałszywych sztuczek.

Po usłyszeniu tego, przewodniczący przesłuchania, Rep. Chris Smith (R-N.J.) wyraził oburzenie i obiecał zająć się tym mobbingiem w rozmowie z Sekretarzem Generalnym ONZ Antonio Guterresem, aby położyć temu kres.

Problem z Organizacją Narodów Zjednoczonych jest jednak znacznie bardziej fundamentalny.

W maju 2021 r., po tym jak Izrael podjął działania wojskowe w Strefie Gazy przeciwko Hamasowi i Palestyńskiemu Islamskiemu Dżihadowi (PIJ), które wystrzeliły tysiące rakiet na izraelskich cywilów, Rada Praw Człowieka ONZ utworzyła komisję, której celem nie byli napastnicy, ale ich izraelskie ofiary.

Zakres działania komisji jest szeroki i jednostronny, obejmując “podstawowe przyczyny” konfliktu na Bliskim Wschodzie i rzekomą “systematyczną dyskryminację ze względu na rasę”. Co bezprecedensowe, nie ma ona daty końcowej – ponieważ animozje ONZ wobec Izraela nigdy się nie kończą.

Rada Praw Człowieka ONZ mianowała Navi Pillay na przewodniczącą komisji. Pillay już wcześniej wzywała do nałożenia sankcji na “apartheidowy Izrael” – co jest wielkim kłamstwem nienawidzących Izraela. Drugi z komisarzy, Miloon Kothari, nawoływał do “żydowskiego lobby”. Trzeci komisarz, Chris Sidoti, powiedział, że “oskarżenia o antysemityzm są rzucane jak ryż na weselu”.

Komisja opublikowała teraz raport, który jeszcze bardziej poszerza jej zakres, atakując nie tylko Izrael, ale także jego obrońców, w tym osoby prywatne i organizacje pozarządowe “na całym świecie”.

Kampania podwójnych standardów ONZ przeciwko Izraelowi, ignorująca lub łagodząca ataki na Izrael, a jednocześnie fałszywie potępiająca go jako osobę łamiącą prawa człowieka, trwa tydzień w tydzień.

Przedstawiciel ONZ w Jerozolimie, norweski dyplomata Tor Wennesland, wydał ostatnio serię świadomie zniekształconych, podżegających i obrzydliwych oświadczeń. Ignorując ataki rakietowe ze Strefy Gazy wymierzone w izraelskich cywilów na początku tego roku, Wennesland potępił niezwykle precyzyjne izraelskie ataki wojskowe na przywódców PIJ jako “niedopuszczalne” z powodu kilku ofiar cywilnych, które nieuchronnie się z nimi wiązały.

W jeszcze bardziej skandalicznej próbie uniknięcia odnoszenia się do palestyńskiego terroryzmu arabskiego, Wennesland odniósł się do Lucy, Mai i Riny Dee, które zostały zastrzelone z bliskiej odległości w swoim samochodzie przez palestyńskich terrorystów, jako zabitych “przez sprawców w samochodzie z palestyńskimi tablicami rejestracyjnymi”.

W grudniu ubiegłego roku Wennesland napisał na Twitterze, że jest “przerażony” faktem, że palestyński arabski terrorysta, który zaatakował izraelskiego żołnierza i funkcjonariuszy policji granicznej, zginął w czymś, co nazwał “bójką”. Przesłał “szczere kondolencje” “pogrążonej w żałobie rodzinie” terrorysty.

Niedawno Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i 25 innych państw członkowskich ONZ sprzeciwiło się komisji Pillaya, która według nich była “kolejnym dowodem na długotrwałą, nieproporcjonalną uwagę poświęcaną Izraelowi w Radzie i musi zostać zatrzymana”.

Było to mile widziane posunięcie. Jednak Stany Zjednoczone i reszta wolnego świata powinny pójść znacznie dalej. Powinny powiedzieć, że sama Organizacja Narodów Zjednoczonych nie nadaje się do tego celu.

Dzieje się tak, ponieważ ten światowy organ od samego początku zawierał nasiona własnej korupcji.

Organizacja Narodów Zjednoczonych została utworzona po II wojnie światowej jako instytucja, która miała zjednoczyć świat w celu promowania pokoju i sprawiedliwości. Jednak większość krajów nie jest demokracjami i nie przestrzega praw człowieka. Tak więc, z definicji, każdy taki światowy organ raczej nie będzie promował pokoju i sprawiedliwości, a bardziej prawdopodobne jest, że będzie promował coś przeciwnego.

Tak też się stało.

W ubiegłym roku Zgromadzenie Ogólne ONZ potępiło Izrael w nie mniej niż 15 rezolucjach, w porównaniu do 13 dla reszty świata, z zaledwie jedną rezolucją w sprawie Iranu, jedną w sprawie Korei Północnej i jedną w sprawie Syrii.

Jak zauważył Neuer, ONZ daje większości najgorszych na świecie osób łamiących prawa człowieka wolną rękę. Co bardziej surrealistyczne, w Radzie Praw Człowieka ONZ zasiadają tacy przestępcy jak Chiny, Kuba, Katar i Pakistan.

W zeszłym miesiącu Rada Praw Człowieka ONZ wyznaczyła na przewodniczącego swojego forum społecznego Islamską Republikę Iranu, najniebezpieczniejsze państwo terrorystyczne na świecie, które zabija kobiety za nienoszenie zatwierdzonych nakryć głowy i wiesza gejów na dźwigach.

Jednak jedynym krajem, który ma stałą agendę w Radzie Praw Człowieka ONZ jest Izrael – jedyny obrońca praw człowieka i demokracji na Bliskim Wschodzie. Od 2006 roku rada przyjęła więcej rezolucji dotyczących Izraela niż Iranu, Korei Północnej i Syrii razem wziętych.

W ubiegłym roku Rada Praw Człowieka ONZ powołała Francescę Albanese na specjalnego sprawozdawcę ds. “Palestyny” z mandatem do zbadania wyłącznie rzekomych naruszeń ze strony Izraela.

Albanese nie jest uczciwym pośrednikiem. Wielokrotnie zrównywała arabskie cierpienia Palestyńczyków z Holokaustem, fałszywie oskarżała Izrael o zbrodnie wojenne i ludobójstwo, a w 2019 roku napisała, że Ameryka została “podporządkowana przez żydowskie lobby”. W ubiegłym roku powiedziała Hamasowi: “Macie prawo do oporu”.

W maju ONZ upamiętniła “Dzień Nakby”, propagandowy termin nadany przez palestyńskich Arabów dacie powstania państwa Izrael. Do wygłoszenia przemówienia zaproszono szefa Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa.

Wykorzystał on tę platformę, aby powtórzyć mordercze kłamstwo Palestyny, że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone postanowiły “dla własnych celów kolonialnych” ustanowić “kolejny podmiot w naszej historycznej ojczyźnie”, ponieważ “chcieli pozbyć się Żydów i cieszyć się ich obecnością w Palestynie – dwie pieczenie na jednym ogniu”.

Jeśli chodzi o WHO, Neuer zauważył, że co roku jej doroczne zgromadzenie odchodzi od badania globalnego zdrowia publicznego, aby przeprowadzić specjalną debatę, w której wyróżnia się Izrael. Nie ma takiego skupienia na Syrii, gdzie szpitale są wielokrotnie bombardowane przez siły syryjskie i rosyjskie; ani na Korei Północnej, która ma jeden z najgorszych systemów opieki zdrowotnej na świecie. Wręcz przeciwnie, WHO niedawno wybrała Koreę Północną do swojego zarządu.

Jak zawsze, obłąkany atak na Izrael jest zastępstwem dla zagrożenia samego świata.

Misja WHO mająca na celu zbadanie źródeł pandemii Covid w Chinach ogłosiła w lutym, że możliwość ucieczki wirusa z laboratorium nie wymaga dalszych badań. Misja została poddana presji ze strony chińskich naukowców, którzy stanowili połowę zespołu.

Organizacja Narodów Zjednoczonych była bezsilna wobec systemowych nadużyć Chin wobec ludności i wojny Rosji przeciwko Ukrainie. Kto może być zaskoczony? Zarówno Chiny, jak i Rosja mają miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ z prawem weta. Organizacja Narodów Zjednoczonych umieszcza lisy w swoich kurnikach.

W podobnym duchu Iran, który dąży do opracowania broni jądrowej w celu dalszej wojny z USA i zamiaru wymazania Izraela z mapy, został wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego.

Co jeszcze bardziej groteskowe, Iran został sprawozdawcą Komitetu Rozbrojenia i Nierozprzestrzeniania Broni Jądrowej Zgromadzenia Ogólnego. Dzieje się tak pomimo ciągłego naruszania rezolucji Rady Bezpieczeństwa zakazującej programu rakiet balistycznych i odmowy współpracy z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej.

Organizacja Narodów Zjednoczonych jest nie tylko antyizraelska. Jest moralnie skorumpowana w samym swoim rdzeniu. W rezultacie nie tylko represjonuje Izrael i wzmacnia jego napastników. Nie tylko zdradza swoje zobowiązania wynikające ze statutu, zagrażając całemu światu.

Rzekomo promując globalny pokój i sprawiedliwość, ale w rzeczywistości promując tych, którzy poświęcają się wojnie, terrorowi i tyranii, jednocześnie demonizując ich ofiary, ciało światowe również wytrąciło wolny świat z moralnego kompasu.

Świat ten będzie miał szansę odzyskać równowagę tylko wtedy, gdy odejdzie od Organizacji Narodów Zjednoczonych i zamiast tego utworzy sojusz demokracji.

Czas zlikwidować Organizację Narodów Zjednoczonych

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.