Uncategorized

Ciekawostka religijna

Nadeslala Jola Gorna

reunion 69 .1

Papież: Prawdziwy chrześcijanin musi uznać żydowskie korzenie tej religii. Antysemityzm to grzech

Papież Franciszek po dzisiejszej audiencji
Papież Franciszek potępił wszelką przemoc dokonywaną w imię Boga. W wywiadzie dla izraelskiego dziennika “Jedijot Achronot” powiedział też, że nie można być prawdziwym chrześcijaninem bez uznania żydowskich korzeni chrześcijaństwa.
– Nie można być prawdziwym chrześcijaninem, jeśli nie uzna się swych żydowskich korzeni. Trzeba zawsze o nich pamiętać” – powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla izraelskiego dziennika. Dodał, że antysemityzm jest “grzechem”.Papież odniósł się też do niedawnego zamachu na synagogę w Jerozolimie, w którym zginęły cztery osoby. – Potępiam z całych sił każdy rodzaj przemocy w imię Boga – powiedział.

Nawiązując do sytuacji na Bliskim Wschodzie, papież podkreślił: “Z głębi serca zwracam się do zaangażowanych stron z apelem o położenie kresu nienawiści i przemocy. Budowa pokoju jest trudna, ale życie bez pokoju jest koszmarem” – dodał Franciszek.

Prześladowanie w IS cięższe niż na początku chrześcijaństwa

Mówił również o fali przemocy i terroru w Iraku, gdzie proklamowano tzw. Państwo Islamskie i dochodzi do prześladowań na tle religijnym. “Dokonywane są tam barbarzyńskie czyny, niewyobrażalne zbrodnie” – oświadczył papież. Powtórzył, że obecne prześladowania chrześcijan są cięższe od tych z czasów początków chrześcijaństwa.

“Okrzyk bólu chrześcijan, jazydów i innych wspólnot etnicznych wymaga zajęcia jasnego i odważnego stanowiska zarówno przez przywódców religijnych, zwłaszcza muzułmańskich, jak i liderów politycznych” – powiedział Franciszek.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17040648,Papiez__Prawdziwy_chrzescijanin_musi_uznac_zydowskie.html#BoxWiadTxt

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.