Uncategorized

„Marzec ’68. Dobrze żyjcie – to najlepsza zemsta”

Spektakl w reżyserii Moniki Strzępki jest o nas. O każdym z nas. Dramat Marca’ 68 oparty na lękach, słabościach, uprzedzeniach i stereotypach rozgrywa się codziennie, w każdej minucie, w naszych mikroświatach. Przedstawienie opowiada o zjawisku uniwersalnym – o niemożności podjęcia wyboru. Cokolwiek wybierzemy, będzie miało skutki uboczne. Wkręceni w wir wydarzeń historycznych, chcemy je „nagiąć”, aby dopasować do swojego światopglądu. W końcu jednak przegrywamy, bo i tak wszystko pokryje kurz niepamięci, Nie będzie ważne kto kim był i co właściwie zrobił.
Spektakl dynamiczny, „unerwiony”, zanurzony głęboko w intelektualnym klimacie Marca’ 68. Bardzo dobra gra aktorska całego zespołu Teatru Żydowskiego (występ wokalny Roksany Vikaluk jako Kobiety z Poglądem – wybitny), świetna scenagrafia, a ilustarcja muzyczna bandu Pawła Szamburskeigo genialna! Polecam ten spektakl do obejrzenia, przeżycia, oraz zobaczenia swojego odbicia w lustrze historii…Warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, które „Marzec ’68. Dobrze żyjcie…” kreuje.

Kliknij na zdjecie a otworzy sie w pelnym formacie

marzec 68 3 marzec 68. 1jpg marzec 68. 2jpg

 

 

 

 

 

fot. i tekst: Janusz Paliwoda

Wszystkie zdjecia

KLIKNIJ TUTAJ

A co pisze WYBORCZA

Paweł Demirski i Monika Strzępka od lat zapowiadali przedstawienie o „wypadkach marcowych”. „Marzec ’68. Dobrze żyjcie – to najlepsza zemsta” w Teatrze Żydowskim w Warszawie to spektakl zaskakująco melancholijny.

Cały tekst:KLIKNIJ TUTAJ

Co pisze

jewisch

 

 

KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.