Przemoc w Nablusie

Niedawna przemoc w Nablusie ujawnia rozdźwięki w Fatahu, wywołuje wezwania do zajęcia się fundamentalnymi problemami społeczeństwa palestyńskiego

 

Wprowadzenie

W ostatnich tygodniach w prasie palestyńskiej pojawiły się liczne doniesienia o niepokojach i przemocy w mieście Nablus na Zachodnim Brzegu; przemoc osiągnęła szczyt nocą z 22 na 23 sierpnia zabiciem Ahmada Halawy, funkcjonariusza Brygad Męczenników Al-Aqsa, wojskowego skrzydła ruchu Fatahu, przez palestyńskie siły bezpieczeństwa. Według oficjalnych doniesień Halawa, który należy do znanej rodziny w Nablusie i który był oficerem policji AP, zastał aresztowany w środku nocy i zabrany do więzienia Al-Dżunaid w Nablusie, gdzie personel bezpieczeństwa napadł na niego i pobił na śmierć [1].

Dzień po zabiciu Halawy, 23 sierpnia, gubernator Nablus, Akram Al-Radżoub, nazwał Halawę „mózgiem” stojącym za zabiciem 20 sierpnia dwóch członków sił bezpieczeństwa AP i powiedział, że będzie dochodzenie w sprawie jego śmierci [2]. Inne źródła doniosły, że zwłoki Halawy pokazywały ślady tortur [3].

Calosc TUTAJ

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: