Filmy i ksiazki

Ponad czasem

Napisal i przyslal

Jerzy Klechta

 


Ukazała się wyśmienita książka pt.”Ponad czasem. Mój dziad i tragedia żydowskiego Wiednia”. Autor Peter Singer – australijski filozof i etyk, przyjechał do Polski na promocję tego niezwykłego zapisu rodzinnych losów. Singer korzystając ze wspomnień losów Dawida Oppenheima, dziadka ze strony matki, dał obraz życia intelektualnego, kulturalnego pierwszej połowy XX wieku we Wiedniu. A były to czasy, co prawda dla współczesnego czytelnika odległe, przez swoją dramaturgię, wydają się jakby to, co czytamy, działo się wczoraj.

Walorem wyjątkowym jest piękne tłumaczenie tej pozycji; pani Elżbieta de Lazari operuje polszczyzną w wyśmienitym wymiarze.

Dodajmy, że autor książki, Peter Singer zajmuje wysoką pozycję wśród
współczesnych intelektualistów. W 2005 r. znalazł się na liście czasopisma „Time”, jako jeden ze 100 – najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Zaś w tygodniku „New Statesman” znajdujemy jego nazwisko wśród 12 najznakomitszych współczesnych myślicieli.

 

Promocja książki „Ponad czasem” miała miejsce w Łodzi i Warszawie i już znajduje się w renomowanych księgarniach polskich.

Mamy troje bohaterów tej książki: Dawida Oppenheima, Petera Singera i panią Elżbietę de Lazari.

Kategorie: Filmy i ksiazki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.