Ciekawe artykuly

Aktualne artykuky minionego tygodnia zebral Adam Mer

Izraelskie więzienia są jak instytut naukowy

Jordański dziennikarz, Yousef Alawnah, który sam był więźniem w izraelskim więzieniu, porównuje dostęp do książek w więzieniach arabskich i w więzieniu izraelskim. Mówi, że jest zawstydzony, bo w Izraelu miał dostęp do tysięcy książek po arabsku, mógł studiować, a więzienia w krajach arabskich są katowniami. Ten wywiad został przeprowadzony przez telewizję saudyjską 12 czerwca 2018.

Zmarła Irena Szewińska, najwybitniejsza lekkoatletka w dziejach polskiego sportu

W piątek przed północą w wieku 72 lat zmarła Irena Szewińska, najwybitniejsza lekkoatletka w dziejach polskiego sportu, zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. O jej śmierci poinformował PAP mąż Janusz Szewiński.

Calosc TUTAJ


Izraelski dziennikarz o kulisach dot. ustawy o IPN. „Spotkania w Wiedniu i siedzibie Mosadu”
Izraelscy historycy aprobowali oświadczenie Mateusza Morawieckiego, a do zamknięcia sporu o ustawę o IPN doprowadziła seria tajnych spotkań – ujawnia dziennikarz izraelskiego Kanału 10.

Calosc TUTAJ


Niemcy przeciw Polakom, Niemcy przeciw Żydom
Okupacja niemiecka zaczęła się od brutalnego ataku na polską inteligencję, a w kolejnych miesiącach uderzała w kolejne grupy ludności. Egzekucje, aresztowania, tworzenie gett, przesiedlenia, głodzenie – to różne metody na realizację jednego celu: eksterminacji.
 
Podbój znaczącej części Europy daje nazistowskim Niemcom możliwość realizacji celu dotąd nienazwanego. W Berlinie-Wannsee, w styczniu 1942 roku, naziści postanawiają nie ograniczać się do prześladowań okupowanych społeczności żydowskich, lecz wymordować je w całości…
Calosc TUTAJ

jmie. Nowelizacja ustawy o IPN przyjęta

27.06.2018- w sejmowym głosowaniu w trybie pilnym przyjęta została nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Głosowanie poprzedziła burzliwa, choć skrócona dyskusja posłów.

 

Calosc TUTAJ


Żydom ciągle mało.

Izraelskie media od wczoraj ogłaszają sukces ws Polskiej ustawy o IPN, która została zmieniona w ekspresowym tempie. To, co podają żydowskie gazety i portale mija się z tym, że była to suwerenna decyzja, jak twierdził Morawiecki.

Calosc TUTAJ


Posłowie PiS o zmianie ws. IPN-u dowiedzieli się…rano z mediów. „Rzeczywistość nas zaskoczyła”

Swoją decyzją o zmianie ustawy o IPN zakładającej karanie za mówienie o „polskich obozach” i przypisywanie zbrodni narodowi polskiemu Jarosław Kaczyński zaskoczył wszystkich. Okazuje się, że nawet posłowie jego partii dowiedzieli się o planach dopiero w środę rano…Z mediów! – podaje „Fakt”.

  Calosc TUTAJ

Ustawa o IPN nie spowodowała wzrostu postaw antysemickich. Ale zniosła granice wyrażania antysemityzmu

– Po przeglosowaniu ustawy o IPN wrócilo zapomniane przez lata slowo „parch”. Je¿eli ten trend siê utrzyma, moze pociagna za soba skutki w postaci wzrostu antysemityzmu – mówi „Wyborczej” dr Mikolaj Winiewski, jeden z autorów raportu o spolecznych konsekwencjach nowelizacji ustawy o IPN przygotowanego przez Centrum Badañ nad Uprzedzeniami dla rzecznika praw obywatelskich.

Calosc TUTAJ


 Rzeź humańska. 350 lat temu Kozacy wymordowali tysiące Polaków i Żydów

350 lat temu, 21 czerwca 1768 r., w zdobytym przez kozackich buntowników Humaniu doszło do rzezi Polaków i Żydów uciekających do tego miasta z całej prawobrzeżnej Ukrainy. Zbrodnia pochłonęła tysiące ofiar. Wydarzenia tamtego roku wciąż są przedmiotem sporu polskich, rosyjskich i ukraińskich historyków.

Calosc TUTAJ


Apel zwierzchników religijnych z Izraela

Nigdy więcej zagłady – to główny motyw międzyreligijnej debaty z udziałem przedstawicieli judaizmu, islamu i religii chrześcijańskich, działających na terenie Izraela. Spotkanie odbyło się w poniedziałek w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

Calosc TUTAJ


Kto jest „uchodźcą”? Żydzi z Maroka a Palestyńczycy z Izraela

 Wizyta w Maroku pokazuje, że roszczenia Palestyńczyków do „prawa powrotu” nie mają historycznej, moralnej ani prawnej podstawy.Żydzi żyli w Maroku przez stulecia, zanim islam przybył do Casablanki, Fezu i Marrakeszu. Żydzi wraz z Berberami byli podstawą gospodarki i kultury. Obecnie ich historyczną obecność można zobaczyć głównie w setkach żydowskich cmentarzy i opuszczonych synagog, które są wszechobecne w miastach i miasteczkach w całym Maghrebie.

 Calosc TUTAJ


Szwecja już nie jest w stanie przyjmować imigrantów. Wyczerpaliśmy już swe możliwości – oznajmiła minister finansów.

  Imigranci powinni szukać azylu w innych krajach niż Szwecja. Magdalena Andersson , minister finansów przyznała w wywiadzie dla Dagens Nyheter, iż integracja z przybyszami przebiega źle.

Calosc TUTAJ


Największa w Europie kolekcja druków masońskich znajduje się w Poznaniu

Największa kolekcja druków masońskich w Europie liczy ok. 80 tys. egzemplarzy i znajduje się w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. To najbardziej popularna część zbiorów wśród zagranicznych gości – mówią kustosze opiekujący się zbiorem.

Calosc TUTAJ


Joga, medytacje i hipnoza mogą pomóc alergikom.

To nie żart. Naukowcy twierdzą, że w niektórych przypadkach skóra jest wentylem, przez który wypuszczamy emocje duszy. I mają na to dowody

Calosc TUTAJ

 


Turecka technika

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.