Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Data szczytu UE to antysemityzm

Wyznaczenie szczytu UE na dzień Jom Kipur – żydowski Dzień Pojednania – stawia pod znakiem zapytania wrażliwość kulturową europejskich polityków w okresie, w którym widać oznaki odradzania się antysemityzmu – pisze portal Politico.

Calosc TUTAJ


Nie pozwolimy ich ukryć! Oto wstrząsająca LISTA pedofilów z Kościoła

Okazało się, że w wykazie pedofilów na liście Ministerstwa Sprawiedliwości nie ma żadnego księdza! To, że znajdują się jedynie w utajnionym rejestrze nie jest przypadkiem. Nie pozwolimy jednak władzy ukrywać kościelnych pedofilów. Poniżej prezentujemy listę zwyrodnialców, których zabrakło w publicznym rejestrze. Zachęcamy do udostępniania jej gdzie tylko jest to możliwe. Lista pedofilów Kościoła katolickiego musi obiec cały internet.

Calosc TUTAJ


Dlaczego Bolesław Chrobry nie został świętym?

Przyjęcie chrześcijaństwa pozwalało średniowiecznym władcom wejść do politycznego systemu zachodniej Europy, a często także uzyskać prestiż związany z koronacją. Ale nie tylko polityczne przesłanki skłaniały pogańskich książąt do odrzucania wiary przodków – zgodnie z tradycją władca, któremu kraj zawdzięczał chrześcijaństwo mógł liczyć na zostanie świętym. Dlaczego w takim razie Kościół nie czci świętego Bolesława Chrobrego ani Mieszka I?

Calosc TUTAJ

Zarobił tyle pieniędzy, że jego nazwisko stało się synonimem bogactwa. Jak zbił swój majątek?

Był jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Zbudował pierwszą korporację, a zastosowane przez niego biznesowe rozwiązania funkcjonują do dziś. Współcześni mieli go jednak nie za gospodarczego wizjonera, lecz za pozbawionego skrupułów krwiopijcę. Dlaczego?

Calosc TUTAJ

 


Przełomowy wyrok. Gwałciciele pozbawieni brytyjskiego obywatelstwa. Teraz przybyszom grozi deportacja

Trzej członkowie gangu gwałcicieli z Rochdale zostało pozbawionych brytyjskiego obywatelstwa i prawdopodobnie będą deportowani do Pakistanu.

Calosc TUTAJ

Szef IPN upomniał pracowników. Powód? Naukowcy stworzyli portal walczący z zakłamywaniem historii
Prezes IPN przypomniał pracownikom, że muszą pytać go o zgodę, jeśli chcą podjąć inną aktywność zawodową. – Nie zamierzamy prosić o pozwolenie – odpowiadają naukowcy, którzy stworzyli portal odkłamujący historię.

Calosc TUTAJ


Ponad 2 mln muzułmanów przybyło do Arabii Saudyjskiej

na rozpoczynający się w niedzielę (19.08.2018) hadżdż, czyli pielgrzymkę do Mekki, gdzie urodził się i doznał objawień Mahomet. To jedno z największych corocznych wydarzeń religijnych na świecie.

Pielgrzymka jest ogromnym wyzwaniem logistycznym dla saudyjskich władz, które deklarują jednak, że są gotowe do zapewnienia dobrego przebiegu wydarzenia, które potrwa do piątku.

Calosc TUTAJ

Angielski historyk stwierdza: kraje splądrowane przez Brytyjczyków powinny mieć możliwość odzyskania zagrabionych historycznych skarbów

David Olusoga przypomniał o mrocznym pochodzeniu wielu najcenniejszych artefaktów, jakie możemy teraz podziwiać w najsłynniejszych brytyjskich muzeach. Użył mocnych słów, jak „kradzież”, czy „plądrowanie” i zaproponował… nieszablonowe rozwiązanie problemu.

Calosc TUTAJ

 

Powrót króla przeciwników Unii Europejskiej. Nigel Farage będzie walczył z politycznymi elitami, które chcą oszukać Brytyjczyków w sprawie Brexitu

Nigel Farage, który po referendum dot. Brexitu wycofał się z bardzo aktywnej działalności politycznej, zapowiedział swój powrót. Chce walczyć z Theresą May, która jego zdaniem zdradziła Brytyjczyków i robi wszystko, by kraj pozostał w Unii Europejskiej.
Calosc TUTAJ

Tak ubogacają Zachód. Gang 31 gwałcicieli rozbity. Imiona i nazwiska mówią wszystko

Śledczy w Huddersfield w Wielkiej Brytanii oskarżyli 31 osób o wykorzystywanie seksualne dziewczynek w mieście. Imiona i nazwiska mówią wszystko o pochodzeniu tych zwyrodnialców.

   Calosc TUTAJ

„Wyprowadzimy Szwecję z Unii Europejskiej!” Oni mają szansę na historyczny sukces
Jimmie Akesson, lider Partii Szwedzkich Demokratów kolejny raz potwierdza, że zamiarem jego partii jest wyprowadzenie kraju z Unii Europejskiej. Na trzy tygodnie przed wyborami Szwedzcy Demokraci mają szansę na historyczny sukces – zajęcie drugiego miejsca, albo nawet zwycięstwa.
 Unia jest ponadpaństwowym związkiem, w którym politycy z innych krajów, których nich nie wybierał mają większy wpływ na stanowienia prawa w Szwecji, niż szwedzki parlament– powiedział Akesson w Sveriges Radio. – Bardzo mi trudno zaakceptować taki stan rzeczy
Calosc TUTAJ

Putin na weselu austriackiej minister. Po potańcówce rozmowy z Merkel o Nord Stream 2

Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.