Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Izrael leci na Księżyc!

Organizacja SpaceIL założona zostało przez 3 młodych inżynierów pod koniec 2010 roku, aby wziąć udział w ambitnym międzynarodowym konkursie Google Lunar XPRIZE na amatorski lądownik księżycowy. Mimo, że nikomu się nie udało wygrać konkursu i został on w marcu 2018 roku odwołany, to SpaceIL kontynuował dalsze prace na swoim lądownikiem.

Calosc TUTAJ


Szczeciński zespół Tulia będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2019

Reprezentantem Polski na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie będzie pochodzący ze Szczecina zespół Tulia.

Czytaj więcej: TUTAJ


Wiceprezydent USA: niech Auschwitz przypomina, że milczenie w obliczu zła to zgoda na jego triumf

Niech Auschwitz będzie przypomnieniem dla wszystkich ludzi wszystkich czasów, że milczenie w obliczu zła to zgoda na jego triumf – napisali w czwartek w księdze pamiątkowej Muzeum Auschwitz wiceprezydent USA Mike Pence oraz jego małżonka Karen Pence.

  Wiecej TUTAJ

Fala antysemityzmu zalewa Francję. Dziś wieczorem odbędzie się ponad 50 protestów  

Dzisiaj wieczorem we Francji odbędzie się 50 demonstracji przeciwko antysemityzmowi. Są odpowiedzią na wzrost nastrojów antysemickich w tym kraju.
Calosc TUTAJ

 

Unia Europejska wchodzi w kompletny orwellizm

Unia Europejska rozpoczęła wielki Plan akcji przeciw dezinformacji. Jak dowiadujemy się z wydanej przez Komisję Europejską prasowej zapowiedzi, akcja ta ma „chronić demokratyczne systemy i debaty publiczne i w zwiąku z wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku oraz z wyborami parlamentarnymi i samorządowymi w kilku krajach unijnych, będzie prowadzona w państwach członkowskich do końca roku 2020”.

Calosc TUTAJ

Mosbacher wzywa Polskę do restytucji pożydowskiego mienia: Ten problem nie został finalnie rozwiązany

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Georgette Mosbacher, w programie „Racja Stanu Extra” Wirtualnej Polski odniosła się do słów Mike’a Pompeo, który podczas konferencji bliskowschodniej wezwał władze polskie, by uczyniły postępy ws. restytucji mienia utraconego w Holokauście.

Calosc TUTAJ


Sprzeciw wobec antysemityzmu powinien być elementem polskiego patriotyzmu

Polacy ani nie są niepokalani, ani nie wyssali antysemityzmu z mlekiem matki.

Calosc TUTAJ


„Polska już się nie boi”. Mocny wywiad premiera dla izraelskiego dziennika

W wywiadzie dla izraelskiego dziennika „Haaretz” Mateusz Morawiecki przyznaje, że wśród Polaków byli „indywidualni przestępcy, jak w każdym innym narodzie”, ale nie zaakceptuje żadnych uogólnień na temat zaangażowania Polski jako narodu i Polaków jako narodu w zbrodnie nazistów.

Calosc TUTAJ


Icchak Szamir tłumaczył w „Rz”: Nie oskarżałem całego narodu

W wywiadzie dla magazynu „Plus Minus” premier Icchak Szamir jednoznacznie stwierdził, że jego słowa o antysemityzmie wysysanym przez Polaków z mlekiem matki „nie miały w żadnym wypadku charakteru oskarżenia całego narodu polskiego”. Przypominamy całą rozmowę z 1996 roku.

Calosc TUTAJ


„Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”. Jest śledztwo

Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo ws. słów Jana T. Grossa, że „Polacy w trakcie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców” – podał w czwartek Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Calosc TUTAJ


 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.