Uncategorized

Europa wyhodowała dwie bestie

Napisala i przyslala Olga Degani

 

 


 

Europa wyhodowała dwie bestie

1. W XX wieku Europa wyhodowała dwie bestie: bestię narodowo socjalistyczną w Niemczech i bestię Islamskiej Republiki Iranu.


a) Narodowy socjalizm
 zaczął od antysemityzmu, skończył na zniszczeniu Europy, a wysiłek obalenia tej bestii kosztował życie 20 milionów Rosjan, 3 milionów Polaków, 40 milionów innych narodów. W Europie Zachodniej oddały życie setki tysięcy żołnierzy amerykańskich, angielskich, australijskich i kanadyjskich. Wymordowano 6 milionów Żydów, nie zaangażowanych bezpośrednio w wojnie.

To wszystko było rezultatem niedoceniania niebezpieczeństwa przez Europę i Amerykę. 

Gdy Hitler chciał zaatakować Francję, jego generałowie mu to odradzali, bo Francja miała najsilniejszą armię na świecie, ale Hitler był dobrym psychologiem i wiedział, że Francuzi się nie ruszą. Jeden batalion francuski w obronie Alzacji mógł wówczas zapobiec wojnie. Politycy francuscy wyobrażali sobie, że aneksja Alzacji zaspokoi Niemcy, lecz dla Hitlera była to tylko przystawka, wzbudzająca apetyt.

W 1938 roku Europa dała Niemcom część Czechosłowacji, sojusznicy nie ruszyli się, gdy Hitler napadł na Polskę. Stany Zjednoczone widziały w latach trzydziestych ubiegłego wieku, co się dzieje w Europie, lecz reakcją były jedynie depesze uspokajające. W rezultacie Ameryka straciła setki tysięcy żołnierzy dla ocalenia Europy.

b) Druga bestia wyhodowana przez Europę, pod koniec XX wieku, to ajatollah Ruhollah Musawi Chomejni i przewrót islamski w Iranie. Chomejni usadowił się we Francji i stamtąd, wraz ze swymi zwolennikami popieranymi przez „postępową” opinię publiczną, szykował rewolucję w Iranie. W 1979 roku powrócił do Iranu i od tej pory mieszkańcy Iranu są w niewoli ajatollahów i strażników rewolucji islamskiej. Iran szykuje podłoże do agresji na świat, ma już rakiety dalekiego zasięgu, jest na granicy opanowania bomby jądrowej, a osiągnięcie tego celu będzie stanowić siłę odstraszającą dla Europy, Ameryki i reszty świata.


Ajatollahowie irańscy prowadzą politykę ekspansji terytorialnej i znowu Europa udaje, że tego nie zauważa. Także ajatollahowie są dobrymi psychologami i odczytują prawidłowo stanowisko Europy – w razie wojny się nie ruszy. Bo będzie mieć nadzieję, że ich krokodyl nie pożre. A tymczasem krokodyl ich już żre, stopniowo, i bez wojny – cywilnymi uchodźcami.

Tym razem prezydent amerykański Donald Trump nie jest obojętny i nakłada na Iran sankcje ekonomiczne. Jeśli mu się nie uda, będzie mnóstwo grobów żołnierzy amerykańskich i z innych krajów na „Obama Beach” w Zatoce Perskiej, tak jak jest dziś mnóstwo grobów żołnierzy amerykańskich i innych narodów na Omaha Beach w Normandii.

W tym jest mądrość Trumpa i Netanyahu, że rozumieją ogrom niebezpieczeństwa.

2. Co się tyczy Izraela: Przywódcy Iranu twierdzą że Izrael jest wrzodem na Bliskim Wschodzie i będzie starty do 2040 roku. W Teheranie, na placu Palestyńskim, jest zegar wyznaczający dni na zniszczenie Izraela. Mniej więcej 7660 dni od dzisiaj. https://www.israelhayom.co.il/article/486015

Na zegarze napisane jest po persku:
„To jest ilość dni pozostałych do zniszczenia Izraela. Reżim syjonistyczny nie przetrzyma 20 najbliższych lat.”

Każdy kto myśli o zniszczeniu Izraela niech pamięta, że Izrael będzie istnieć, jak długo ludzkość będzie istnieć.”נצח ישראל לא ישקר” – „Necach Israel lo iszaker.”

4. Islam w Europie. Islam jest religią polityczną z tendencją zdobywczą. Yusuf al-Qaradawi, jeden z najważniejszych teologów w islamie oświadczył, że Europą zawładną drogą pokojową, przez uchodźców i działającymi ukrytymi między nimi  grupami. W Szwecji, Belgii, Holandii, Francji, Brytanii są całe dzielnice, do których policja nie ma wstępu. Tam już włada islam, jego prawo i zwyczaje. Anglia uznała prawo Szariatu i ustanowiła sądy muzułmańskie, dyskryminujące kobiety.

Czwarty kanał telewizji brytyjskiej przygotował program dokumentalny o tym co się dzieje w meczetach. Treść jest tak niebezpieczna, że rząd nie pozwolił udostępnić publiczności.

Co przyszłość przyniesie – nikt nie wie, ale nie tylko dlatego że nie wiemy czy wyciągniemy lekcję z przeszłości, lecz także dlatego, że stoimy przed epokowym przełomem spowodowanym rozwojem nauki i technologii. Oby historia nie powtórzyła się, uniemożliwiając nadejście tej nowej epoki.

Olga Degani


Europa wyhodowała dwie bestie

Kategorie: Uncategorized

7 odpowiedzi »

 1. Czy naprawdę komunizm to przeszłość ??????

 2. WG Ta trzecia bestia, wymieńmy ją, to komunizm. Nie włączyłam do artykułu, bo dzisiaj komunizm nie stanowi zagrożenia dla istnienia Izraela, należy do przeszłości.

 3. Shlomo, ” A może chcą oni cofnąć Europę wstecz do 14 stu wiecza i stać się jej władcami?”
  to najprawdopodobniejsze, ale to że chcą, nie znaczy że mogą. Lewica im się nie przeciwstawi, bo są źródłem ich siły w wyborach. Dlatego rola ta przypadnie prawicy, często antysemickiej. Więc, drodzy koledzy, w Europie macie wybór pomiędzy antysemityzmem islamskim a antysemityzmem europejskim. Lewica też nie jest całkiem wolna od antysemityzmu. Od czasu, gdy Europa przestała się wstydzić antysemityzmu, ta choroba się rozprzestrzenia.

 4. Józek, racja, oświata i wychowanie zawsze były najważniejsze, gdy nie mieliśmy państwa. Obecnie wszystkie wewnętrzne problemy są następstwem edukacji i wychowania w szkołach. Mamy doskonałe elity, ale na jak długo to wystarczy? Oświata i wychowanie powinny mieć to samo pierszeństwo co obrona. Wszystko inne, także zdrowie, po tym.

 5. Nie ma co się sprzeczać o liczbę bestii. Ważna jest istota: powszechny i wszechczasowy antysemityzm. Ale dziś dysponujemy siłą odstraszającą. Na jak długo? Niestety, na razie w innej dziedzinie jesteśmy słabi: oświata i wychowanie. Dopiero wtedy, gdy będziemy przodować na świecie w tej dziedzinie, nawet najsilniejszy wróg nie odważy się negować naszego istnienia. Oświacie i wychowaniu w Izraelu pświęciłem książkę pt. Lu haiti melech (Oj, gdybym był królem). Właśnie zamierzam ją wydać, w jęz. hebrajskim.

  A tak dla ścisłości, proponuję, by mapa przedstawiała prawdę. Izrael, to także Judea i Szomron, wraz ze Wzgórzami Golanu. Mapa europejska jest kłamstwem. Na naszym portalu takie mapy nie powinny być prezentowane.

 6. Łzy płyną po mojej twarzy czytając ten artykuł ”Europa wyhodowała” Jestem ocalony z Holokaustu jedyny który ocalał z ogromnej rodziny. Przez lata ja krzyczę ten gewałd oto fragment jednej z moich książek:
  ”Zapraszam czytelnika na fascynującą podróż poprzez słowa, określającą ścieżkę,
  po której szło wielu imigrantów w powstałym nowym państwie Izrael.
  Radzę szanownemu czytelnikowi, aby czytając tą książkę, pozostawił dla tego opowiadania jakiś skrawek gdzieś w mózgu, aby przetrawić to opowiadanie:
  806,000 mieszkańców żyło w mandatowej Palestynie nim powstało państwo Izrael około 74, 8 procent byli to Żydzi. Jeszcze nie powstałe państwo i po powstaniu, pomimo wojny i ograniczeń ekonomicznych Państwo Izrael zaabsorbowało w Latach 1947-49 Przeszło milion imigrantów z całego świata. Ogromnej większości udało się w ciągu pierwszych dwóch do trzech lat zupełnie zintegrować się. Po wojenni uciekinierzy, którzy przeżyli Holocaust byli w ogromnej nędzy, i wielu z nich nie miało krewnych, aby im pomogli. Ani jeden nie pozostał w obozach przejściowych dla uchodźców.
  W przeciwieństwie do tego, świat arabski upamiętnia sytuację przejściową, w formie obozów dla uchodźców w Syrii, Libanie, Jordanii i w Strefie Gazy. Wielu z nich to uchodźcy Palestyńscy, którym nie umożliwiono integracji a którzy uciekli ze swoich wiosek i miasteczek na rozkaz swoich przywódców, którzy obiecali im, że za dwa tygodnie powrócą do swoich domów, gdy Izrael jest zdruzgotany. Ciekawe, prawda?
  Czy muzułmańscy uchodźcy. którzy przybywają obecnie do Europy, aby osiedlić się, i zintegrować? Albo że i tam upamiętniona zostanie „kultura “obozów dla uchodźców, nie potrzebujących pracować, bo UNRA da im gołąbki do gąbki.? A może chcą oni cofnąć Europę wstecz do 14 stu wiecza i stać się jej władcami?
  Rozdział pierwszy’
  Kibuc ”Alumot” i ”żołnierze w sandałach”.

 7. Według moich obliczeń trzy, przy czym ośmieliłbym się twierdzić, że pierwsza z wymienionych, a w późniejszym okresie i teraźniejszości przede wszystkim różne mutacje/odnogi tej niewymienionej, odegrały i odgrywają decydującą rolę przy “hodowaniu” wymienionej jako druga. A ta niewymieniona, no cóż, jest chyba jednak produktem bardzo europejskim, mimo że pierwsze sukcesy osiągnęła tylko po części w Europie, przy czym fakt, że ma swoje korzenie w wieku XIX nie wydaje mi się usprawiedliwiać jej pominięcia.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.