Polityka

A PUTIN ZACIERA RĘCE

 

 

Jerzy Klechta

 

 

 


 

Pachnie wojną. Może nie trzecią wojną światową jak kraczą wróżbici, jednak dzieli nas od niej tyciu-tyciu…

Być może są to tylko strachy na Lachy czyli nie ma się czego bać. Jednak raz uruchomiona maszyna nienawiści, ksenofobii, antysemityzmu, szowinizmu itp. łatwo się nie zatrzymuje.

Pędzi fala wzajemnych oskarżeń. Ożywają demony, które pchają do zguby. Polacy nie raz to przeżywali. I najczęściej przegrywali. I to najczęściej na własne życzenie. Zwłaszcza wtedy, gdy mieliśmy marnych polityków. Gdy niosło ich fałszywe mniemanie, że wszyscy są winni. Poza nimi. Historia lubi się powtarzać.

Pisał proroczo Wyspiański:  miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur.. To by było tyle. Przestrogi na nic się zdadzą, nic nie zahamuje pychy rządzących.

Głupota – nie po raz pierwszy – zatryumfuje. Od Europy odpływamy. A Putin zaciera ręce.

I na dodatek robi z siebie przyjaciela Żydów . Zapomina o piekle, jakie w sowieckiej Rosji doświadczyli Żydzi.

Kategorie: Polityka

5 odpowiedzi »

 1. Ciężko było Żydom w Rosji Sowieckiej, ale tak samo ciężko było innym, Rosjanom. Głodowali wszyscy w jednakowym stopniu. Między innymi dlatego, gdyż Stalin żywność i ropę naftową posłał w podarku Hitlerowi. Ale naród rosyjski nie był antysemicki.
  Władza wyraża wolę ludu i widać to w sposób wymowny w postawie rządu RP.
  Poza tym małym fragmentem w pełni się zgadzam z autorem.
  Dla Putina to co robi, to polityka. Inna sprawa, że ponad milion byłych radzieckich grażdan mieszka w Izraelu i związanych jest bardzo, nie tylko kulturowo, z Rosją. Dziś Izrael jest mocarstwem (pomimo, że tak malutki) – i to się liczy.
  A jeśli chodzi o konflikt między państwami, to zawiniony jest całkowicie przez idiotów rządzących Polską (nie tylko PiS). Zamiast neutralność, pragmatyzm i współpracę ze wszystkimi, od razu wybrali konfrontację i weszli do NATO. Od razu rozpętali kampanię nienawiści antyrosyjskiej, której pośrednim rezultatem była katastrofa smoleńska. I co mają mówić Rosjanie? Na początku wykazali sporo dobrej woli, wyciągnęli rękę na zgodę i współpracę, a ci napuszeni idioci rękę tę opluli. I co ma Putin powiedzieć?

 2. To nie Putin zapomina, tylko Żydzi zapominają

 3. Co takiego Zydzi w Rosji przeżyli, co mogloby byc gorsze niż to co przeżyli w Polsce czy we Francji czy USA? Wątpię czy dostanę na to pytanie odpowiedź. Nienawisc do Rosji Sowieckiej i dzisiejszej Rosji przesłania fakty.

 4. Wręcz przeciwnie. Schrony przeżyłem jako małolat w czasie II wojny światowej i wystarczy. Pozdrawiam.

 5. Oj (i mam na mysli ze autor wolalby przelykac wszystko co Iran i Suleimani robia, i siedziec w schronie.)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.