Polityka

Grodzki – ściągaj spodnie!

.


„Czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest pochodzenia żydowskiego?” – czytamy w najnowszym numerze prawicowego tygodnika „Najwyższy Czas”. I dalej: „Pytanie byłoby bez sensu, gdyby Grodzki kontentował się zawodem lekarza, piekarza, kelnera, sportowca etc. Ale że przejawia ambicje polityczne i został aż marszałkiem polskiego Senatu – sprawa pochodzenia staje się bardzo ważna. W polityce pochodzenie odgrywa olbrzymią rolę!”.

Samo nazwisko Grodzki należy do tej podejrzanej grupy nazwisk (Suwalski, Warszawski, Mazowiecki, Sandomierski, Wojewódzki, Gromadzki etc.), jakie Żydzi przyjmowali – zwłaszcza w czasach stalinowskich – żeby ukryć swe żydowskie pochodzenie przed Polakami i nie tylko. W KC PZPR wymyślaniem polskobrzmiących nazwisk dla Żydów zajmowała się żydowska żona „antysemity” Władysława Gomułki Liwa Szoken.

Usiłowałem znaleźć w internecie – pisze dalej Marian Miszalski – jakieś informacje o rodzicach Tomasza Grodzkiego: z jakiej rodziny się wywodzi, z jakiego środowiska. Czy jego ojciec od zawsze nazywał się Grodzki? Jak z domu nazywała się matka? „FIZIS NOWEGO MARSZAŁKA SENATU I JEGO OŻYWIONA GESTYKULACJA MOGĄ WSKAZYWAĆ, ŻE JEST POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO LUB PÓŁŻYDOWSKIEGO” (podkr. Pass).

Dalej czytamy, że wokół Grodzkiego „coraz bardziej śmierdzi”, „bezczelność jest jego najsilniejszą stroną”, „smród wokół jego marszałkowania gęstnieje”. Następnie autor rzuca sprawę żydostwa na szersze tło. „Uległość [Trumpa] wobec lobby żydowskiego staje się niepokojąca – zwłaszcza w kontekście nieskrywanej już wrogości żydowskich rasistów wobec Polski”.

Następnie autor demaskuje „spisek berliński, realizowany przy pomocy niemieckich agentów wpływu ulokowanych w Komisji Europejskiej, , Europejskim Trybunale Sprawiedliwości i rodzimej Targowicy. (…) Podobnie jak spisek rosyjsko-pruski sfinalizował rozbiory Polski, z udziałem Targowicy – tak dzisiaj spisek rosyjsko-niemiecko-żydowski zmierza do tego samego celu z dodatkowym elementem – właśnie uczestnictwa żydowskiego”.

„Wobec trójstronnego spisku przeciw Polsce polska obrona powinna skoncentrować się na jego NAJSŁABSZYM [podkr. MM] ogniwie, którym jest CZYNNIK ŻYDOWSKI”. Przechodząc do konkretów, autor proponuje obniżenie rangi stosunków dyplomatycznych z Izraelem do stopnia konsulatów, likwidację urzędu pełnomocnika rządu polskiego do kontaktów z diasporą żydowską, ograniczenie „rozdawnictwa pieniędzy żydowskim instytucjom w Polsce (lub utrzymywanie ich z budżetu państwa)”.

Nie będę dłużej męczył blogowiska cytatami. Tak się składa, że jesteśmy po uroczystościach w Jerozolimie, gdzie silnie akcentowano potrzebę walki z antysemityzmem (zaczyna się od słów, a kończy się na zbrodni), a uroczystościami w Auschwitz, miejscu, w którym antysemityzm osiągnął swoje apogeum. Co więc robić z takimi bredniami jak wyżej cytowane? Lekceważyć, wzruszyć ramionami, bo – wiadomo – „Najwyższy Czas” to nie jest główny nurt? (Choć niektóre z tych „argumentów” trafiają już do głównego nurtu).

Czekać na prokuratora, bo mamy do czynienia z ewidentnym naruszeniem prawa? Wątpię, żeby się ruszył. Pozostaje wyć. No i zaciągnąć marszałka Grodzkiego do bramy, żeby ściągnął spodnie.


Grodzki sciagaj spodnie


Kategorie: Polityka

9 odpowiedzi »

 1. Dzisiejsi polscy antysemici to potomkowie tych co maja zydowska krew na rekach. Ich antysemityzm lub antyjudaizm to obrona i legitymacja do oczysczenia zbrodni swoich przodkow.

 2. Mojemi bratu sciagneli koledzy spodnie w podstawowce, aby zobaczyc.
  Cos malo sie zmienia, jedynie Zydow malo.

 3. Zawsze znajdą się sprawiedliwi i odważni,którzy potwierdza jak MEF,że niestety w Polsce głupota i anysemizm są ciągle żywe.

 4. Można skomentować chamskie,podłe brednie Najwyższego Czasu,że ich autorami są pensjonariusze szpitali dla psychicznie chorych na przepustce gdyby nie fakt,że takie treści są wielokrotnie powielane w różnych szmatławcach przy całkowitej obojętności władz.Wybryki antysemickie to nie odosobniony niedojrzałych małolatów.Sprawa spalenia kukły Żyda we Wrocławiu toczyła się przez bardzo długi okres i w mojej opinii nie zakończyła się słusznym wyrokiem.Były ksiądz Międlar szalał bezkarnie przez kilka lat.Jego nagłe zatrzymanie nie gwarantuje szybkiego i bolesnego ukarania.
  Z antysemityzmem i szerzej-z ksenofobią mamy do czynienia często.Jeżeli odzywają sie głosy protestu to mamy do czynienia z reakcji poszczególnych osób a nie policji lub prokuratury.W kraju,którego 6 milionów obywateli poniosło śmierć w czasie wojny głowy podnoszą naziole.Też bezkarnie.
  To przykre i wstydliwe,że nie ma zrozumienia potrzeby rozwiązania problemu nietolerancji i nienawiści przez władze i musimy coraz częściej wysłuchiwać głosu krytyki z innych krajów,które zresztą też często nie mają czystego sumienia.Ale to nie może usprawiedliwić
  naszych zaniedbań.

 5. Droga Fredo! Dzieki za Pani komentarz! Tak wlasnie to odczuwam.Ogladalam cala transmisje w niemieckiej telewizji Phoenix.
  Bardzo celnie ocenila Pani przemowienie niemieckiego prezydenta Steinmeiera.
  Jak on sie wewnetrznie czul? I jak czuli sie Ci ktorzy przezyli w momencie jego przemowienia? Kiedys moze sie dowiemy.
  To bylo bardzo wazne spotkanie!
  Nie tylko symbolicznie.
  Pozdrawiam Pania serdecznie.k

 6. Marszałek Grodzki powinien rozwiać wątpliwości publicznym ściągnięciem spodni. Fotki na Internecie zrobione przez naocznych świadków rozwieją wątpliwości.

  A tym Żydom co obawiają się trybunału narodu polskiego radzę piorunem wyrobić paszport izraelski. Najlepiej biometryczny bo łatwiej schować przed sąsiadem.
  Obywatele izraelscy będą mieli pierwszeństwo do miejsc siedzących na samolocie.

 7. Jestem obecnie w Izraelu. Oglądałam na bieżąco w TV i na YAD VE SHEM stronie streaming – cały przebieg Forum, które z okazji 75 rocznicy wyzwolenia obozu w Oswiecimiu, poświęcone było całkowicie groźbie antysemityzmu. Ostatnim mówca był organizator , pan Kantor( o ile pamietam przed nazwiskiem dodany był tytuł -dr.), który prosił wszystkich uczestników do zastanowienia się i przedyskutowania rad, pomysłów itd…w walce z antysemityzmem . Dał za przykład cztery kraje , z których pochodzili właśnie zaproszeni mówcy . I właśnie w tym momencie dokładnie zrozumiałam dlaczego Wasz prezydent nie mógł być zaproszony do przemówienia z mównicy ma spotkaniu , gdzie tematem była nienawiść wobec Żydów i dlaczego wobec tego zrezygnował. Choć to niestety wskazuje na ogromny brak odpowiedzialności, z jego strony. Nie mógł być zaproszony do wygłoszenia mowy, ponieważ jak już chyba nareszcie wiecie i rozumiecie , zaproszeni do oficjalnych przemówień byli tylko zwycięzcy Drugiej Wojny Światowej( owszem Francja to,żart, ale już w czasie działań wojennych uznani byli za głównych aliantów) oraz prezydent Niemiec – kraju , który był winowajca ( najpiękniejsze, najsmutniejsze, i najbardziej przemyślane przemówienie; tak mi się ono podobało , ze wieczorem tegoż samego dnia , zawiesiłam je na mojej stronie FB) . NO , wiec Duda nie mógł być wśród tego grona. Tym nie mniej prezydent Izraela biorąc pod uwagę , ze Polska to jednak dla nas specyficzny kraj , ze POLACY TEZ CIERPIELI I BYLI WIĘŹNIAMI OŚWIĘCIMIA, ZE TAM TO WSZYSTKO SIĘ DZIAŁO , zaprosił go do zabrania głosu na uroczystej kolacji w prezydenckiej rezydencji ( wielkie wyróżnienie) i oczywiście do uczestnictwa w Forum. Izrael bardzo chciał gościć Dudę i sporo o tym było w mediach. Ale zaproszony- po prostu uciekł. On uciekł, wcześniej nakłamawszy jaki to okropny ten Izrael, i ze Putinowi dadzą głos, a ten będzie obrażać Polskę , kiedy on -Duda musiał będzie milczeć. BZDURA! Putin nie wypowiedział słowa Polska , a to ciężko kiedy mówi się o wyzwoleniu przez Armię Radziecka. Na porannym odsłonięciu pomnika Pamięci Oblężenia Leningaradu mówił o wysiłku i poświeceniu cywilnej ludności oraz o wkładzie Armii Czerwonej w wyzwolenie ( wolno mu . Dzięki tej armii, np. ja córka Ocalonych nie komunistów, w ogóle urodziłam się) , o wojnie , o tym ,ze Niemcy mieli pomocników( Polska w ogóle nadal nie wspomniana) i o wzroście antysemityzmu na świecie .
  Nikt Polski nie obrażał . Nikt jej nawet nie wspomniał ( bo obóz jak wiadomo w Izraelu, zawsze nazywany był niemieckim, wiec nikt nawet przez pomyłkę nie mógł mazwac go inaczej), Dudy nie było. To nazywa się tchórzostwo i kompromitacja . Jego nie było, bo wiedział , ze nic nie może powiedzieć ma temat:” co robi Polska, aby antysemityzm nie rozrastał się’. Mo i wyrządził ta swoją nieobecnością ogromna szkodę Polsce . To się nazywa HONOR POLAKA !
  Kantor w przemówienie nawołującym do współpracy dal przykłady Anglii, gdzie wprowadzono już przepisy, ale również edukuje się ludzi, Francji , gdzie antysyjonizm oficjalnie uznany jest za antysemityzm, Ameryki , gdzie specjalne (executive) prawa odbierają uczelniom przyzwalająca na szerzenie nienawiści wobec Żydów, prawo do państwowej pomocy pieniężnej, Niemcy , gdzie zwalcza się internetowy antysemityzm i w końcu Rosji , gdzie za publiczne szerzenie antysemityzmu, wydawane są bardzo ostre kary.
  No i proszę , w Rosji, w Rosji;!) prawie, ze już nie ma antysemickich wybryków! Tak przynajmniej powiedział mówca, choć mnie aż ciężko w to uwierzyć.
  Te wszystkie działania to za mało i po to odbyło się to forum . Po to aby „ nigdy więcej „ naprawdę znaczyło, ze nigdy i, ze nie więcej.
  No to proszę państwa , czy teraz rozumiecie dlaczego Duda wolał nie być na tym Forum i jak niepotrzebnie oburzaliśmy się, ze wzgardzony został prezydent Polski .
  Wzgardzono Dudę za mało! .
  Freda

 8. Trudno uwierzyć, a jednak mogą się bezkarnie pojawiać teksty jakby prosto ze ”Sturmera”!

 9. Kolejka do “kontrolnej bramy” niepokojąco się wydłuża. W zasadzie powinni w niej się ustawić wszyscy wątpiący w “dobrą zmianę”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.