Inne Spojrzenie cz. 3

.

Izhak Walfish
 


Zmagania prezydenta Trumpa z lunatykami partii demokratycznej i Fake News.

 

1.

 

W 2016 roku Trump wygral prezydenckie wybory w USA.
Alez skad, to nie mozliwe przeciez Hillary Clinton miala ta pozycje zapewniona, wsciekle lametowaly blyszczace gwiazdy Hollywoodu. Trump ten rasista i antysemita okradl nas i oszukal.
Przez kilka tygodni  szukano w urnach wyborczych jakichkolwiek sladow i dowodow. Oczywiscie oszustwa nie bylo. Wscieklosc lewicy wzrosla. Po krotkim  czasie wyszla genialna teoria o wspolpracy Trumpa z Putinem. Media bez przerwy produkowala fake news o interwencji Rosji i zdrady narodu amerykanskiego przez Trumpa. Amerykanski Kongres powolal komisje Mullera, ktora przez poltora roku szukala dowodow zdrady wydajac 40 milionow dolarow z kieszeni podatnikow. Wyrok Komisji byl jednoznaczny: Nie znaleziono zadnych dowodow.
2.

W 2019 roku wyplynela Ukrainska afera z bezprawnego podsluchu FBI rozmowy dwoch prezydentow Trumpa i nowego prezydenta Ukrainy W.Zelenskiego. Na podstawie krorej oskarzono Trumpa o zadanie lapowki w zamian przyznania miliardowej pozyczki dla Ukrainy. Wiekszoscia glosow w Kongresie przeglosowano przez Demokratow uchwale o impeachment – kryminalne oskarzenie.  Tylko zdrowy rozsadek deputowanych w Senacie uratowal caly system demokracji w USA przed kompromitacja. Jak wskazuja ostatnio publicznie ujawnione nagrania wspomnianych prezydentow to byla tylko normalna rozmowa.

3.  

Niespodzianie i gwaltownie rozprzestrzenila sie epidemia Covid-19. Trump byl jeden z pierwszych ktory zrozumial jej niebezpieczenstwo i szybko anulowal loty do Chin-zrodla groznego wirusa. I znow Demokraci znalezli pretekst zeby oskarzyc go o rasizm i dyskryminacje szczegolnie narodu chinskiego.
Po miesiecznym zaprzeczaniu Chinczycy przyznali sie do rozprzstrzenienia wirusa. Oczywiscie nie bylo zadnego sprostowania w mediach tylko nowe absurdalne zarzuty pod adresem Trumpa o jego opieszalej dzialalnosci przeciwko epidemii.
Prezydent nazwal te zaraze chinska idepidemia  co spowodowalo negatywna i agresywna reakcje ze strony zrodel medialnych.

 

Pomijajac obecne zamieszanie jakie ogarnelo caly kraj zycze   prezydentowi druzgotajacego zwyciestwa w zblizajacych sie wyborach!

Wszystkie wpisy Izhaka

TUTAJ

 

12 komentarzy to “Inne Spojrzenie cz. 3”

 1. Ewa Korulska 13/06/2020 at 02:38

  Obecne wydarzenia w USA potwierdzają niestety opinie Izaaka Walfisza.
  Wymiękła dobrobytem zachodnia cywilizacja oddaje walkowerem wszystkie swoje osiągnięcia cywilizacyjne i ustępuje pola anarchistom. Walka o władze w USA przypomina sąd Króla Salomona w sporze dwóch kobiet o dziecko: Demokraci sa gotowi poświecić spokoj i dobrobyt własnego kraju i zniszczyć własne miasta aby tylko złapać władze w swoje rece. Zobaczymy co będzie dalej…

 2. Komentarz do komentarza J. Popiela i innych.

  Klamliwe? Tak masz racje, pisanie prawdy jest szkodliwe tylko dla was, lewicy.Gdzie sa jakiekolwiek wypowiedzi lewicowych przywodcow, przeciwko wandalizmowi na tak zwanych “peaceful riots”. Nie widze rowniez sprzeciwu na prozbe, a raczej zadania likwidacji policji. Pozbycie sie policji jest bardzo wygodne dla Antify i BLM. Oni sa zorganizowani jak originalne bojowki hitlerowskie czy bolszewickie bandy.
  Gdzie sa prawicowe organizacje militarne? Znikly. One tez mialy swoje “peaceful riots” i
  zostaly zlikwidowane. Chyba slusznie bo nie tesknie za nimi, ale pozbyc sie policji jest samobojstwem. Nie ma innego okreslenia. Cofamy sie do czasow francuzkiej i pazdziernikowej rewolucji. Na poczatku sa piekne nic nie znaczace hasla, jak “Rownosc, Jednosc I Braterstwo”. Pozniej przychodzi anarchia a w koncu gilotyna i gulag.
  Dla zdobycia wladzy lewica jest gotowa oddac satanowi wlasna dusze. Wasi przywodcy nie kleczeli nad grobem G.Floyda. Byl to upokarzajacy akt przed Antifa i BLM.
  Pelosi i Schumer nie prosili o przebaczenie tylko blagali o swoje zycie krzyczac w sercu:
  Zabijajcie Republicanow, a nas pozniej.
  Wy nazywacie siebie postepowi progresywni liberalni. Jestescie poprostu robotami bez samodzielnego myslenia i wnioskowania nawet jezeli posiadacie tytuly naukowe!

 3. Komentarz do komentarza Alika Rotnera
  Na początek definicja socjalizmu z Wikipedii (moje podkreślenie):
  “Socialism is a political, social, and economic philosophy encompassing a range of economic and social systems characterised by social ownership of the means of production and workers’ self-management of enterprises. It includes the political theories and movements associated with such systems.”
  W linku autora o socjalizmie można przeczytać między innymi, pod Key Elements, że charakteryzuje go „collective ownership”, a niżej, pod Political System, że może „coexist with different political systems”. Z tą koegzystencją, to jest chyba trochę tak, jak z dowolnym kolorem w słynnej odpowiedzi Hery Forda na pytanie o możliwość wyboru koloru Forda T. Systemy mogą być różne, pod warunkiem że są socjalistyczne.
  Signum socjalizmu jest właśnie collective (social) ownership, a nie „socjalistyczne” serwisy, o których autor pisze, zresztą słusznie, że z nich ochoczo korzystamy. Te serwisy są o dziwo obecne od dawna w wielu zupełnie nie-socjalistycznych państwach, gdzie mówiąc nie-socjalistycznych mam na myśli nie tylko fakt, że mają gospodarkę rynkową opartą na prywatnej własności środków produkcji, ale także to, że w momencie wprowadzania przynajmniej dużej części tych serwisów nie były rządzone przez partie socjalistyczne/lewicowe. To typowa dla postaw lewicowych próba zmonopolizowania „zdobyczy” tzw. państwa opiekuńczego, konsekwencji przerostu którego jesteśmy zresztą teraz w wielu krajach świadkami. Moim zamiarem nie jest tutaj negowanie roli, jaką ruchy socjalistyczne/lewicowe odegrały dla wprowadzenia niektórych z elementów nowoczesnego państwa opiekuńczego, ale socjalizm to coś całkiem innego. Autor pisze, że Bernie Sanders „…stara się o wprowadzenie większych atrybutów socjalistycznych…” — well, give me a brake. Wystarczy spojrzeć na Berniego i jego ”mowę ciała”, aby zdać sobie sprawę, że to zupełny oszołom.
  I jeszcze jedno, o antysemityzmie rasistowskiego ruchu BLM i jego infiltracji przez islamistów w artykule o dziwo ani słowa. Autor pewnie tylko zapomniał.

 4. Komentarz Alika Rotnera
  Trudno dyskutować o czymkolwiek, jeżeli atutami informacyjnymi są jedynie takie słowa jak „wariatka”, „głupi”, „pajace” itp.
  Jednak uważam, że warto, nawet powinno się sprostować pewne informacje, które nie są ewidentnie zgodne z prawdą.
  Niestety, jest wiele przypadków rabunków, chuligaństwa i ataków na policjantów, ale określenie tego mianem „terroryści opanowali miasta”, jest tak ogromnym zniekształceniem prawdy, że aż zadziwia! Nawet Fox News wyraźnie pokazuje te marsze, w których przeogromną większość stanowią pokojowo protestujący ludzie: biali, czarni, o innych kolorach skóry, studenci i emeryci, mężczyźni i kobiety, przedstawiciele wszystkich religii i partyjnych powiązań!

  Anonsowanie, że „w Ameryce terrorystyczna lewica (Demokraci) gdy nie są przy wladzy, calkowicie popieraja chaos, przemoc fizyczna i agresje”, pomija całkowicie fakty o dużym zaangażowaniu się w tą agresję elementów antysemickich, neo-nazistowskich i biało-supremacyjnych.

  Stwierdzenie, że „B. Sanders, od dziesiatek lat probuje sprzedac Amerykanom komunizm”, jest też tak niezgodne z prawdą, że graniczy wprost z propagandą.
  Sanders nie próbuje sprzedawania komunizmu, ale stara się o wprowadzenie większych atrybutów socjalistycznych, które uważa, że są potrzebne w zatrzymaniu rosnącej skali nierówności w USA. Jest jednak ogromna różnica między socjalizmem, a komunizmem!
  https://www.diffen.com/difference/Communism_vs_Socialism
  Poza tym warto przypomnieć, że:
  zagwarantowana publiczna edukacja
  publiczna transportacja
  straż ogniowa,
  biblioteki
  Social Security
  Medicare/Medicaid
  więzienia
  publiczna edukacja
  publiczne parki
  publiczne szpitale
  policja
  publiczne drogi
  urząd pocztowy
  to są wszystko socjalistyczne serwisy z których wszyscy ochoczo korzystamy.

  Nie mogę się też powstrzymać od osłupienia słysząc opinię, że:
  „prawica ma tez swoich szalencow i nawiedzonych, ale o ile wiem nie ma wśród nich ludzi na oficjalnych panstwowych stanowiskach” (sic!)

  Rzeczywiście…”

 5. Trump już wygrał wybory w Izraelu. Przynajmniej 2/3 posłów popiera jego plan 100 i przynajmniej 3/4 zgadza się z amerykańskim uznaniem Jerozolimy i Golanu jako własności państwa żydowskiego. Osiągnięcie które doprowadza do szału skostniałych weteranów liberalizmu żydowskiego w USA.

  Tak samo zdobyłby mandat na prezydenta Izraela, za mniej więcej rok, gdyby zechciał do niego kandydować.

  Gospodarka amerykańska wraca szybko do życia i całkiem możliwe że jeśli zdoła wyjść pewnie i przekonywająco z recesji do terminu wyborów, Trump nadrobi wszystkie straty w opinii publicznej i wygra.

  Czego mu bardzo życzę, z powodów całkiem egoistycznych, za nic mając uszczęśliwienie świata i poprzestając na bezpieczeństwie i powodzeniu Żydów izraelskich.

 6. Jan Popiel 10/06/2020 at 19:19

  Nieprawdziwe wszystkie trzy argumenty.

  1. Raport komisji Muellera dokumentuje wiele dowodow ingerencji Rosji w wyborach 2016. Publiczne proszenie Rosji o interwencje przez Trumpa i wielokrotne klamstwa na ten temat (n.p. Helsinki) jest na pograniczu zdrady narodowej.

  2. Szantazowanie prezydenta Ukrainy przez Trumpa zostalo udowodnione przez przesluchania w kongresie USA.

  3. Trump wielokrotnie zlekcewazyl wczesne ostrzezenia o zarazie, co jest udokumentowane na wielu nagraniach.

  To jest bardzo szkodliwe publikowanie takich klamliwych bzdur jak „terrorystyczna lewica (Demokraci)”w pierwszej czesci wypowiedzi „Inne Spojrzenie”.

 7. W koncu rozumiem dlaczego Barak Husein Obama otrzymal pokojowa nagrode Nobla.
  Jezeli riot mozna nazwac “peaceful protest” to i cztery wojny spowodowane przez przemowienia tegoz Prezydenta w stolicach krajow arabskich mozna okreslic peaceful intervention.

 8. Leon Schatz 10/06/2020 at 13:49

  Ewa Korulska

  👍👍👍 !

 9. Komentarz do komentarza, a do którego, nie sztuka odgadnąć. Nie, świat nie dzieli się na kochających Trumpa i go nienawidzących. Zarówno w USA, jak i poza nimi, nie brakuje ludzi o pragmatycznym nastawieniu do polityki — bez ideologicznego kagańca — którzy bynajmniej nie kochają Donalda Trumpa, ale uważają go za znacznie mniejsze zło od oszalałych przedstawicieli lewicy i liberałów najróżniejszej proweniencji. Partia Demokratyczna to pędzący w stronę lewicowego totalitaryzmu runaway-train. Jednocześnie brakuje dzisiaj w USA, a także poza nimi, prawdziwie konserwatywnych polityków z wizją i kręgosłupem, a jednocześnie zdolnych komunikować swoje idee w nie tak infantylno-megalomański sposób, w jaki zdarza się to niestety czasami robić obecnemu prezydentowi USA. A wychodząc poza USA można powiedzieć ogólnie, że dzisiejsi politycy lewicowi to zupełne oszołomy, a liberalni i nawet duża część nazywających się konserwatystami kupiła niestety lewacką narrację świata. W takiej sytuacji popieranie Trumpa jest po prostu wyrazem zdrowego instynktu samozachowawczego. Związek z rozsądku, a nie z miłości. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

 10. Ewa Korulska 10/06/2020 at 12:44

  Rysiu, Twój komentarz jest bardzo reprezentatywny dla tej połowy ludzkości ktora ślepo nienawidzi Trumpa, nie bardzo wiedząc wlasciwie dlsczego, tak jak się nienawidzi Żyda. Duzo w Twoich słowach patosu i inwektyw, a trochę mało obiektywnych argumentow i faktów. Nie dziwi mnie to wcale gdyz ta ślepa nienawiść jest sterowana przez media.
  Te same media które zrobiły z zabitego kryminalisty światowego męczennika i padły przed nim na kolana.

 11. Swiat jest podzielony pomiędzy tymi którzy uwielbiają pana Trumpa i tymi którzy go nienawidzą. Nie wydaje mi się ze jest dożo takich którzy są obojętni. Trump to postać która się albo kocha, jeżeli jesteś jak on rasista i wierzysz w jego demagogie superspieralnego białego albo go nienawidzisz bo gdzieś wierzysz ze może po prostu ludzkość i jej wartości jeszcze istnieją. W Listopadzie 3 zobaczymy gdzie wiatr wieje. do ludzkości czy do tyranii.

 12. Ewa Korulska 10/06/2020 at 01:52

  Można dodać do tej listy oskarżeń Trumpa seksizm i molestowanie kobiet ( absolutnie nie potwierdzone) o zbojkotowanie układu z Iranem (czyli uratowanie świata przed irańska atomówka), o walkę na tax z Chinami ( czyli obrona ekonomii przed połknięciem przez Chinczykow ) o fantastyczny rozkwit gospodarki amerykańskiej, generowanie miejsc pracy, o przeniesienie ambasady US do stolicy Izraela ( szczególny prezent dla Żydów…) o pierwszy realny plan pokoju Izraela z Palestyńczykami, o opanowanie nielegalnej imigracji z Meksyku no i co najważniejsze :
  o brzydka fryzurę…
  Listę oskarżeń i krytyk można by ciągnąć w nieskończoność.
  A ja podziwiam tego wybitnego prezydenta ze tak mądrze i efektywnie zarządza krajem i światem w warunkach wściekłych ataków demokratów, mediow i światowej lewicy.
  I podziwiam ze nie stracił jeszcze serca do Żydów i nadal chce nas wspierać.
  Odpłaca wielkością za nienawiść.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: