Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

.

.


„Co trzeci spośród nas” – wystawa Muzeum Getta Warszawskiego od 22 lipca na placu Grzybowskim

Przeszło 70 archiwalnych fotografii na 20 planszach, ukazujących dzień powszedni warszawskiego getta znalazło się na wystawie „Co trzeci spośród nas” Muzeum Getta Warszawskiego, którą od 22 lipca do 30 listopada będzie można oglądać na placu Grzybowskim 2 w Warszawie.

Wiecej TUTAJ

20 lat temu zmarł Jan Karski, bohater Polskiego Państwa Podziemnego

20 lat temu, 13 lipca 2000 r., zmarł w Waszyngtonie Jan Karski, bohater Polskiego Państwa Podziemnego, który pierwszy przekazał przywódcom państw alianckich informacje o okrucieństwach i masowych zbrodniach, jakich Niemcy dopuszczali się na Żydach na terenie Polski.

 Wiecej TUTAJ

Egipski intelektualista: Zamiast narzekać, że Żydzi kontrolują świat, muzułmanie powinni pójść ich śladem i dążyć do doskonałości

W artykule zamieszczonym na Facebooku, zatytułowanym Fakty dotyczące wyższości żydowskiego umysłu nad arabskim umysłem, egipski badacz i intelektualista Ahmed Saad Zajed zastanawiał się, dlaczego Żydzi, których jest zaledwie 14 milionów na całym świecie, „kontrolują świat”, podczas gdy muzułmanie, których jest 1,5 miliarda, pozostają w tyle.  
Wiecej TUTAJ

Szyicki uczony w Teksasie, Shamshad Haider: Imam Chomeini nie jest tylko jeszcze jednym światowym przywódcą, takim jak Hitler, Mussolini, Stalin; Islam powinien zdominować świat i przynieść ludzkości sprawiedliwość

Szyicki uczony w islamie, Molana Shamshad Haider z Islamskiego Ośrodka Edukacyjnego w Houston w Teksasie, wystąpił w dwugodzinnym hołdzie złożonym przywódcy rewolucji w Iranie, imamowi Chomeiniemu, by upamiętnić 31 rocznicę jego śmierci, który nadawano na żywo na kanale YouTube AIM Islam 6 czerwca 2020 r.

Wiecej TUTAJ


Wiesenthal Centre Shocked by Blood Libel Accusation of Deicide Against the Jews by French Extreme-Left Political Leader

PARIS – The Simon Wiesenthal Centre supports its French associate organization, the BNVCA (Bureau national de vigilance contre l’antisémitisme – the French National Bureau for Vigilance Against Antisemitism) in mutual outrage at a 15 July morning interview of BFM-RTL TV news outlet, featuring extreme left political leader, Jean-Luc Melenchon. Asked if the Police were supposed to stand back in the face of violent protest, „stay put like Jesus on the cross without reacting,” he responded, „I don’t know if Jesus was on a cross, but he was apparently put there by his own people,” thus repeating the centuries old accusation of deicide against Jews, a classical antisemitic canard.

Calosc TUTAJ


Zatruty koktajl skarg i zażaleń

Od samego początku niewolnictwo było stałą częścią ludzkiego istnienia, a w niektórych krajach jest nadal. Ani też czarni Afrykanie nie byli jedynymi ludźmi, których zamieniano w niewolników… Niewolnictwo było powszechną chorobą, która dotykała każdą społeczność na ziemi; jest to wstydliwa karta całej ludzkiej rodziny.

Calosc TUTAJ


POLAK POLAKOWI WILKIEM

Fala nienawiści rośnie. Polak Polakowi staje się wilkiem. Coraz więcej znanych postaci opuszcza, żegna kraj ojczysty.

Wiecej TUTAJ


Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny

Palestyńskie kobiety i organizacje praw człowieka są obiektem ataków Hamasu i innych islamskich grup oraz osobistości za ich poparcie propozycji nowej ustawy o ochronie rodziny. Ich zdaniem kryminalizacja bicia i mordowania kobiet jest bezspornym naruszeniem islamskiego nauczania i islamskich wartości.

Wiecej TUTAJ


„Logo dla Muzeum” – wystawa prac na identyfikację wizualną

Muzeum Getta Warszawskiego od wtorku online

„Logo dla Muzeum” to pokonkursowa wystawa prac na identyfikację wizualną Muzeum Getta Warszawskiego, którą będzie można oglądać od wtorku na stronie internetowej: www.1943.pl. Do finału zostało zakwalifikowanych sześć studiów/artystów, zwycięski projekt to koncepcja litewskiego Studia DADADA.

Wiecej TUTAJ

 


Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.