Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi

Hamas, wspierany przez Iran ruch terrorystyczny panujący w Strefie Gazy, jest często pierwszy w potępianiu Izraela za burzenie domów terrorystów lub domów Palestyńczyków, nielegalnie zbudowanych na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie.Choć międzynarodowe grupy praw człowieka i Unia Europejska także potępiają Izrael, ignorują burzenie domów przez Hamas w Strefie Gazy

Wiecej TUTAJ

 


Szefowa Instytutu Pileckiego w Berlinie: pamięć o II wojnie problematyczna w Niemczech

Hanna Radziejowska, szefowa Instytutu Pileckiego w Berlinie, mówi w rozmowie z PAP o wciąż problematycznej pamięci o II wojnie światowej w Niemczech. Przypomina, że tylko niewielki odsetek niemieckich zbrodniarzy został ukarany.

  Wiecej TUTAJ

Sprawa Al-Dury po 20 latach

Dzisiaj [30 września] jest 20 rocznica najbardziej katastrofalnego wydarzenia roku 2000, wydarzenia, które rzuciło długi cień na nieszczęśliwe pierwsze dziesięciolecia burzliwego nowego millennium. Tego dnia palestyński kamerzysta filmował to, co twierdził, że było autentyczną sytuacją, chłopca ostrzeliwanego i zabitego przez Izraelczyków, a francusko-izraelski dziennikarz wyciął z tego krótkie fragmenty (wycinając ostatnią scenę, która skłaniała do zupełnie innych wniosków) i nadał wraz z towarzyszącą temu narracją w telewizji France2. Wizerunek Muhammada al Dura pod ogniem z narracją, że to żołnierze IDF strzelali do niego, stał się symbolem w skali światowej palestyńskiego cierpienia z rąk okrutnych Izraelczyków. Szybko stał się również “symbolem nienawiści” i miał większy natychmiastowy i długoterminowy wpływ na nowe stulecie/millennium niż jakikolwiek inny taki wehikuł podżegania do nienawiści.

Wiecej TUTAJ


Seks po zawale zmniejsza ryzyko zgonu

Powrót do normalnego życia seksualnego kilka miesięcy po doznaniu zawału zmniejsza ryzyko śmierci – wynika z badania izraelskich naukowców z Uniwersytetu w TelAwiwie.

Wiecej TUTAJ


Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan: Jerozolimę zbudowali Osmanowie; To jest nasze miasto, miasto od nas

podczas otwarcia nowej rocznej sesji tureckiego parlamentu po dwumiesięcznej przerwie, turecki prezydent, Recep Tayyip Erdoğan powiedział w przemówieniu nadanym przez KararTV: „Jerozolima jest naszym miastem; to jest miasto od nas”.

Wiecej TUTAJ


Nobel z fizyki za badania nad czarnymi dziurami.

Roger Penrose, Richard Genzel i Andrea Ghez – to tegoroczni laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Komitet Noblowski nagrodził ich za wykazanie, że istnienie czarnych dziur wynika z ogólnej teorii względności, oraz za odkrycie supermasywnego gęstego obiektu w centrum naszej galaktyki.

Wiecej TUTAJ


Groźba państw sierocych dla porządku świata

Zamachy 11 września 2001 uważano za pobudkę dla świata ukołysanego do słodkiej drzemki przez „Koniec historii”. Niemal dwadzieścia lat temu podwójny atak na Nowy Jork i Waszyngton pokazał nowe zagrożenie światowego porządku – groźbę niepaństwowych grup przechwytujących terytorium, by użyć go jako bazy dla realizacji swoich ideologicznych celów przez terror i wojnę.

Wiecej TUTAJ


Były palestyński minister: Zbrojna intifada była wielkim błędem; musimy uczyć się z błędów przeszłości, sformułować nową wizję polityczną

W niedawnym artykule w gazecie “Al-Ajjam”, członek Fatahu, Aszraf Al-‚Adżrami, były minister ds. więźniów w Autonomii Palestyńskiej (AP) ostro skrytykował politykę PA z ostatnich 20 lat i wezwał Palestyńczyków do przyznania się do politycznych błędów i do sformułowania nowej wizji i rozsądnych planów politycznych.

Wiecej TUTAJ


Mija 40 lat od morderstwa Johna Lennona

Wieczorem 8 grudnia 1980 roku angielski muzyk John Lennon , został śmiertelnie zastrzelony w bramie Dakoty , jego rezydencji w Nowym Jorku .   Lennon został uznany za zmarłego w dniu przyjazdu o godzinie 23:15 [45], ale odnotowano również godzinę 23:07. [46] Świadkowie zauważyli, że piosenka Beatlesów „ All My Loving ” pojawiła się w systemie dźwiękowym szpitala w chwili, gdy ogłoszono zgon Lennona.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.