Uncategorized

HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ

Jerzy KlechtaZwykło się uważać, że tłum to bezmyślna masa ludzka. Istotnie tak bywa, lecz musi ją coś łączyć. Tym „coś” jest nienawiść d zawodników nie „naszej” drużyny, tym „coś” jest nienawiść do mieszkańców nie „naszej” wsi czy miasteczka. Tym „coś” jest także nienawiść do inaczej wierzących, do innego Boga, a także niewierzących do wierzących, tym „coś” jest nienawiść białych do kolorowych. Także do sąsiadów. Potężna jest siła nienawiści.

Pogromy Żydów, ataki na nich nie były i nadal nie są przypadkowym, indywidualnym wyskokiem. Ze zbrodnią przeciwko ludzkości mamy do czynienia każdego dnia. W każdej epoce. Nie mówmy , że pogromy Indian to była ot, historyczna fraszka. A Żydzi ponieśli po prostu karę za ukrzyżowanie Chrystusa, który zresztą też był Żydem. Nie bagatelizujmy neohitlerowskich spędów , na których podobizna Hitlera im przewodzi. Gloryfikowanie największego zbrodniarza w przeszłości doprowadziło do zbrodni ludzkości.


Historia lubi się powtarzać. Dziś w Polsce – tym razem za przyzwolenie sprawujących władzę – rośnie w siłę prawica. W Sejmie zasiada partia pod tytułem Konfederacja, która jeszcze nie krzyczy „bij Żyda”, lecz jej liderzy na końcu języka mają gotowy program. Ten najgorszy z możliwych. Bij wszystkich i wszystko co obce! Z Żydami na czele.


Jerzy Klechta


Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.