Polityka

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 7.11- 8.11


7 listopada 2020 r


sekretarz obrony USA Mark Esper powiedział izraelskim urzędnikom podczas wizyty w Izraelu w zeszłym tygodniu, że prezydent USA Donald Trump zapowiedział sprzedaż Izraelowi F-22 Raptor i precyzyjnych bomb kierowanych.


Departament Stanu USA nieoficjalnie poinformował Kongres, że „planuje sprzedać 18 wyrafinowanych uzbrojonych dronów powietrznych MQ-9B do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ramach umowy wartej aż 2,9 miliarda dolarów”


prezydent Iranu Hassan Rouhani powiedział w sobotę, że ma nadzieję, że następna administracja USA „nauczy się”, że sankcje do niczego nie mogą zmusic Teheran Prezydent USA Donald Trump, który wydaje się być bliski przegrania wyborów prezydenckich w 2020 roku z rywalem Joe Bidenem, od czasu wycofania się z przełomowego porozumienia nuklearnego z Iranem w 2018 roku zastosował politykę „maksymalnego nacisku” i sankcje wobec Iranu


Republika Seszele zdefiniowała dziś (sobota) Izrael jako „zielone państwo”. Izraelczycy będą mogli odwiedzić kraj bez konieczności izolacji, jeśli podpiszą oświadczenie zdrowotne na 72 godziny przed wyjazdem z Izraela, w tym negatywny wynik testu COVID-19. Bezpośrednie loty na Seszele na Oceanie Indyjskim rozpoczną się 18.11


W sobotę wiele amerykańskich mediów podalo ze, Demokrata Joe Biden, pokonał prezydenta USA Donalda Trumpa, stając się 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych


Demokrata Joe Biden obiecał w sobotę być „prezydentem wszystkich Amerykanów” po tym, jak amerykańskie sieci przewidywały, że pokonał republikańskiego urzędującego Donalda Trumpa w zaciekłych wyborach.„Ameryko, jestem zaszczycony, że wybrałeś mnie na przywódcę naszego wspaniałego kraju” – powiedział Biden w oświadczeniu.


Prezydent USA Donald Trump wielokrotnie powtarzał, że jest jedno miejsce, w którym chce rozstrzygać o wyniku wyborów prezydenckich: Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. Ale może mieć trudności z dotarciem do celu.W ciągu ostatnich dwóch dni Trump skłaniał się ku pomysłowi, że sąd najwyższy powinien zaangażować się w wybory, tak jak w 2000 r. Następnie sąd skutecznie rozstrzygnął kwestionowane wybory na rzecz prezydenta George’a W. Busha


Prezydent USA Donald Trump odmówił przyznania się do porażki w wyborach prezydenckich w USA w sobotę wieczorem. Trump powiedział, że Joe Biden „spieszył się, by fałszywie udawać zwycięzcę” po tym, jak sieci telewizyjne i inne duże media ogłosiły zwycięstwo Demokraty.


 Okres nominacji do nagrody im. Sylvana Adamsa Nefesh B’Nefesh B’Nefesh Bonei  Zion w 2021 r. Został  oficjalnie otwarty po raz ósmy z rzędu. Nagrody, ufundowane przez Sylvana Adamsa, przyznawane są siedmiu niezwykłym anglojęzycznym Olimom (imigrantom do Izraela), którzy wnieśli trwały wkład w rozwój państwa Izrael.


ministerstwo zdrowia poinformowało, że w stanie ciężkim jest 323 osób (153 pod respiratorami). Zmarło 2 649 osób. W ciągu ostatniej doby wykryto 699 nowych infekcji.


Centralne Biuro Statystyczne poinformowało, że w październiku 22,7% wszystkich Izraelczyków było bezrobotnych (około 938 tys. osób), a stopa bezrobocia wyniosła 11,5%.


8 listopada 2020 r


Caroline Glick Pisze dzisiaj w Israel Hayon

We wtorek wieczorem Trump prowadził nad Biden w stanie Michigan, Wisconsin, Pensylwanii, Georgii i Północnej Karolinie. I nagle urzędnicy wyborczy w Detroit, Pittsburghu, Filadelfii i Atlancie – miastach prowadzonych przez demokratów w stanach, w których przewodził Trump – ogłosili, że wstrzymują liczenie głosów.

Według raportu w The Federalist, opartego na informacjach opublikowanych przez urzędników wyborczych w Michigan i Wisconsin, podczas gdy liczenie głosów zostało oficjalnie zawieszone, działy się dziwne rzeczy.

We wczesnych godzinach nocnych w Michigan naliczono 138 333 nadesłanych głosów wszystkie na Bidena. Kilka godzin po ogłoszeniu oszałamiającego, pionowego wzrostu liczby Bidena (i po ocenzurowaniu przez Twittera republikanów, w tym prezydenta Trumpa, który zażądał wyjaśnień), przedstawiciele wyborów w Michigan twierdzili, że liczby były „błędem danych”. Wadliwe oprogramowanie do liczenia głosów przypadkowo dodało zero – czyli 100 000 głosów – do wyniku Bidena. Ten sam program przypadkowo

W Filadelfii republikańscy obserwatorzy sondaży nie mogli obserwować, jak urzędnicy wyborczy liczą 120 000 głosów. Nakaz sądu zezwalający Republikanom na obserwowanie liczenia głosów został zignorowany przez urzędników wyborczych, a Demokraci odwołali się od tego orzeczenia.

Caroline Glick jest wielokrotnie nagradzaną publicystką i autorką książki „The Israeli Solution: A One-State Plan for Peace in the Middle East. 


Kiedy Kamala Harris zapisuje się w historii jako pierwsza kobieta i pierwszy wiceprezydent czarnoskórych Stanów Zjednoczonych, jej mąż Doug Emhoff otworzy swój własny nowy grunt: jako oryginalny „drugi mąż”. Harris i Emhoff, którzy pobrali się w 2014 roku – ona po raz pierwszy, on po raz drugi – będzie również pierwszą parą rasy mieszanej, która zajmie ich stanowiska. Jest biały, a ona jest córką imigrantów z Indii i Jamajki. Obie mają po 56 lat. Będzie pierwszym Żydem  ktory poslubil prezydenta lub wiceprazydenta .


Palestyńczycy z radością powitali porażkę prezydenta USA Donalda Trumpa w sobotni wieczór, a niektórzy nazywali to końcem „najgorszej ery” dla sprawy palestyńskiej.


Naftali Bennett ;Dziękuję prezydentowi Trumpowi w imieniu narodu izraelskiego. Zostaniesz zapamiętany na zawsze jako prawdziwy przyjaciel państwa Izrael. Prowadziles rewolucyjne i odważne posunięcia, aby wzmocnić istnienie Izraela. Złamałeś przestarzałe wyobrażenia. Bez strachu przeniosłeś ambasadę USA do Jerozolimy. Rozpoznałeś Wzgórza Golan jako część państwa Izrael. Przyniosłeś nam historyczny pokój ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi bez zrzekania się terytorium. Wyjaśniłeś, że w centrum konfliktu nie są Palestyńczycy. Zastosował pan bezprecedensową presję na morderczy reżim irański. Podstawową cechą judaizmu jest wdzięczność, za co jesteśmy wdzięczni i nigdy tego nie zapomnimy.


Próba ataku nożem została udaremniona w niedzielę w pobliżu miasta Fawwar na Zachodnim Brzegu, na południowy zachód od Hebronu Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a podejrzany terrorysta został postrzelony i ranny przez żołnierzy.


Żydowski kandydat Jon Ossoff staje w obliczu żmudnej walki z republikańskim senatorem Davidem Perdue; Demokraci muszą wygrać wybory w styczniu, aby zdobyć kontrolę nad izbą wyższą Kongresu Kontrola nad Senatem Stanów Zjednoczonych i perspektywy zjednoczenia rządów w Kongresie dla nowego prezydenta Joe Bidena sprowadzą się do dwóch kolejnych wyborów w Georgi, w których Demokraci i Republikanie przygotują się do bitwy politycznej.


 Prezydent i premier Izraela w niedzielę pogratulował Joe Bidenowi wyboru na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych i przekazał wyrazy wdzięczności prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

„Przesyłam błogosławieństwo narodu izraelskiego i państwa Izrael naszemu przyjacielowi Joe Bidenowi w związku z twoim wyborem na 46. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przesyłam również gratulacje i najlepsze życzenia za sukcesy, wiceprzewodnicząca-elekt Kamala Harris – powiedział prezydent Izraela Reuven Rivlin w oświadczeniu.Izrael przekazał Czechom 9 respiratorów, aby pomóc w walce z COVID-19Ambasador Izraela w Czechach Daniel Maron dostarczył respiratory czeskiej wiceminister zdrowia dr Elenie Steplovej w ramach decyzji podjętej przez ministra spraw zagranicznych Gabi Ashkenazi.„Izrael nie zapomina o swoich przyjaciołach w potrzebie. Możemy razem nauczyć się walki z koronawirusem” – powiedział Maron w oświadczeniu.


Kategorie: Polityka

1 odpowiedź »

  1. Od kiedy Indie i Jamajka sa krajami «  czarnoskorych « ???
    I dlaczego słowo „Murzyn „ jest obraźliwe a „ czarnoskóry „ jest powodem do dumy ?
    Swiat naprawdę stanął na głowie ..
    Żeby sprawy były jasne, proponuje wprowadzić katalog odcieni skory, taki jakiego używają malarze. Wtedy każdy sie przymierzy i będzie wiedział kim jest.
    Bo skóra Kamali Harris z pewnością nie jest „ czarna” 😁

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.