Polityka

Plusy i minusy Izraela: dwóch nowych demokratów w Kongresie USA

Z niemieckiego przetlumaczyl sir Google Translate


Stefan Frank

W wyborach do Amerykańskiej Izby Reprezentantów dwóch nowych członków Demokratów weszło do parlamentu – obaj Afroamerykanie – znani z jasnego stanowiska wobec Izraela jeszcze przed wyjazdem do Waszyngtonu: zdeklarowany nienawidzący Izraela, który dołączył do Oddziału Ilhan Przyłączą się Omar & Co. i zagorzały przyjaciel Izraela.

W mieście St. Louis w Missouri, bastionie Partii Demokratycznej,   wygrał Cori Bush (44 l.), Zwolennik kampanii BDS, która chce zniszczyć Izrael poprzez bojkot. Wygrała z wieloletnią posłanką Lacy Clay Jr. w prawyborach Demokratów latem i była wspierana przez Berniego Sandersa, socjalistycznego senatora ze stanu Vermont.

Jeden z ich innych żądań politycznych do wszystkich funduszy na strajk wojskowy i policyjny  . Jak pisze żydowska agencja informacyjna JTA (Londyn)  , Bush jest dla Ilhan Omar i Rashida Tlaib trzecim otwierającym kongresem zwolennikiem BDS. W oficjalnym  oświadczeniu zespołu kampanii z dnia 1 sierpnia 2020 r .:

„Bush zawsze sympatyzował z ruchem BDS i solidaryzuje się z narodem palestyńskim, takim jak oni [tj. Palestyńczycy; autor] zawsze solidaryzowali się z czarnymi Amerykanami, którzy walczyli o własne życie ”.

W innym – według JTA, obecnie usuniętym – oświadczeniu na swojej stronie internetowej  ,  Bush stwierdził :

„W dzisiejszych czasach ważne jest, aby być konkretnym w naszym języku i bezpośrednio w działaniach, które podejmujemy. W obecnej gospodarce geopolitycznej pieniądze przemawiają głośniej niż sam język. … Właśnie dlatego pokojowe działania, takie jak ruch BDS, są tak ważne – i dlaczego ich przeciwnicy podejmują tak pilne wysiłki, aby przeinaczać i demonizować ruch BDS. “

Zabójca jako kierowca

To oczywiście Bush fałszywie przedstawia BDS, ponieważ nie jest to „ruch” „pokojowy”, ale ramię propagandowe odpowiednich organizacji terrorystycznych.

Kampania BDS jest prowadzona przez  Palestyński Komitet Narodowy BDS  ( BNC ). Największą i najważniejszą siłą w tym organie jest  Rada Sił Narodowych i Islamskich  (PNIF). Obejmuje pięć organizacji terrorystycznych, których działalność została zakazana w Europie i Stanach Zjednoczonych: Hamas; PFLP, PFLP-GC, PLF i Palestyński Islamski Dżihad. Dla LFWW   dwukrotnie reklamuje Flugzeugentführerin  Leila Khaled  na Zachodzie, bojkot Izraela przez BDS.

Nie mylić z PFLP jest PFLP-GC, który rzadko pojawiał się publicznie przez długi czas, ale nadal istnieje. Była sprzymierzona z dyktatorem Basharem Assadem w syryjskiej wojnie domowej, aw 2011 r  . Dopuściła się  masakry Palestyńczyków w obozie dla uchodźców syryjskich w Jarmuku. W 1974 roku przyznała się do  masakry  w budynku mieszkalnym w północno-izraelskim mieście Kiryat Shmona. Zamordowała wówczas 18 osób, w tym dziewięcioro dzieci. 16 osób zostało rannych.

PFLP-GC jest, by to powtórzyć, jednym z liderów BDS, podobnie jak Hamas.

Nie bój się przeciwstawić Izraelowi

Cori Bush jest otwartym sojusznikiem Lindy Sarsour („ muzułmanom nie wolno humanizować Izraela ”), jednej z pierwotnych przewodniczących komitetu, który kierował Marszem Kobiet w Waszyngtonie w styczniu 2017 roku  . Z powodu otwartego antysemityzmu Sarsour  i jej przyjaźni z wielbicielem Hitlera, Louisem Farrakhanem ,  wielu jej współwyznawców odwróciło się od niej na początku 2018 roku. W kwietniu 2019 r. Sarsour obwiniała „białych Żydów”, którzy rzekomo sprzeciwiali się muzułmanom,  za to , że poseł Ilhan Omar  został za nią skrytykowany przez jej własną partię, tak dosłownie, za „antysemickie komentarze”  .

Bush nie boi się przeciwstawić Izraelowi razem z Sarsourem. Podczas prawyborów zespół kampanii ich konkurenta z partii wewnętrznej, Claya, rozdał ulotkę przedstawiającą razem Busha i Sarsoura. Obok było napisane: „Cori Bush jest po stronie BDS … A BDS jest po ich stronie!” Pod zdjęciem napisano pogrubioną czcionką: „Cori Bush ma antyizraelski program!”.

Bush jest najwyraźniej tak dumny z tego stwierdzenia, że ​​jej zdjęcie zespołu kampanii z folderu na Twitterze  rozprzestrzeniło się  – bez zaprzeczania, że ​​Bush ma antyizraelski program. W tym celu dodała cytowane powyżej  oświadczenie , w którym Bush wyraźnie uznaje BDS.

Ritchie Torres: Izrael potrzebuje wsparcia w obu obozach

Po drugiej stronie spektrum wewnątrzpartyjnego – jeśli chodzi o Izrael – jest Ritchie Torres (32 l.), Który wygrał okręg wyborczy w Nowym Jorku obejmujący Bronx i graniczy z okręgiem  nienawidzącym Izraela  Alexandrii Ocasio-Cortez.

O Torresie jest obecnie informowany w języku niemieckim  , ponieważ jest jednym z pierwszych otwarcie gejowskich  i  jest czarnymi deputowanymi do Kongresu, który właśnie został wybrany. W postach nie ma wzmianki o tym, że Torres jest oddany przyjaźni z Izraelem.

W 2015 roku Ritchie był jednym z 15 członków Rady Miasta Nowego Jorku, którzy razem podróżowali do Izraela. Grupy antyizraelskie demonstrowały przeciwko niej przed ratuszem w Nowym Jorku.  W ich oczach szczególnie  obraźliwe było to, że w wyprawie wzięło również udział dziewięciu członków lewicowej grupy parlamentarnej  Progressive Caucus  i trzech z sześciu członków  klubu LGBT  –  stowarzyszenia członków mniejszości seksualnej.

Jedną z dwóch grup jest Ritchie Torres. „Jestem pro-izraelski nie pomimo moich postępowych wartości, ale z powodu moich postępowych wartości    – powiedział w wywiadzie dla witryny Jewish Insider w zeszłym roku .

„Pomysł, że nie można być jednocześnie postępowym i proizraelskim, jest okrutnym kłamstwem, ponieważ jestem ucieleśnieniem proizraelskiego postępowca. Pochodzę z Bronxu, jestem Afro-Latynosem, Portorykańczykiem, milenialsem – ale jestem też proizraelski ”.

Zarzut różowego prania

Ważne jest, aby Izrael miał zwolenników w Waszyngtonie w obu obozach Kongresu, powiedział Torres:

„Poparcie dla Izraela jest oparte na fundamencie ponadpartyjności, a poparcie to nigdy nie było tak zagrożone egzystencjalnie jak obecnie. Bez względu na to, gdzie ideologicznie jesteś na spektrum, myślę, że wszyscy, którzy popierają Izrael, powinni uznać, że muszą być głosy pro-izraelskie zarówno w partii demokratycznej, jak i republikańskiej, zarówno postępowej, jak i konserwatywnej. Ruszaj się.

Dlatego jestem zdeterminowany nie tylko utrzymać amerykańskie wsparcie dla Izraela, ale także je wzmocnić i wzmocnić relacje amerykańsko-izraelskie ”.

Komentując, jak przeżył brutalne ataki, z jakimi spotkał się w 2015 roku podczas podróży do Izraela, powiedział:

„W tamtym czasie byłem instynktownie za Izraelem – ponieważ kraj ma demokratyczne wartości i instytucje – ale nie miałem głębokiej wiedzy na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, żadnej głębokiej wiedzy na temat intersekcjonalności lub BDS”.

„Intersekcjonalność” jest hipotezą lub wymogiem rozwiniętym na wydziałach humanistycznych w USA, która domaga się, aby lewacy – ponieważ każda forma ucisku jest nierozerwalnie związana ze wszystkimi innymi formami ucisku – zajmowali się wszystkimi sprawami lewicy tylko w jednym całościowym pakiecie: Na przykład feministki lub działaczki na rzecz praw homoseksualnych musiałyby jednocześnie występować przeciwko Izraelowi. Kiedy Torres ogłosił, że weźmie udział w delegacji do Izraela, był „celem nienawistnych protestów”, wspominał w wywiadzie:

„Byli działacze z Jewish Voice for Peace, którzy oskarżyli mnie o pranie różu oraz o wspieranie i promowanie apartheidu”.https://50ad69427423c64c3bef636af01ae6b6.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

„Antysyjonizm jako forma antysemityzmu”

Jeden z nich miał na sobie koszulę z napisem  Queers for Palestine :

„Pamiętam, jak powiedziałem do aktywisty:„ Czy jest coś przeciwnego, czy są Palestyńczycy dla odmieńców ”? Po części był to żart, po części poważna obserwacja.

Bardzo mnie to niepokoiło, że byli aktywiści LGBT prowadzący interesy Hamasu, organizacji terrorystycznej, która wykonuje egzekucje na osobach LGBT. I wtedy zdałem sobie sprawę, że powodem przecinania jest to, że ruch BDS wykorzystuje intersekcjonalność do przenikania całego szeregu samozwańczych ruchów postępowych. “

Próbuje pozostać otwarty, więc Torres:

„Jestem znany jako pragmatyczny, otwarty i rozważny. Słucham wszystkich stron debaty, ale jak kiedyś mądry człowiek powiedział:„ Bądź otwarty, ale nie miej tak otwartego umysłu, żeby mózg wypadł ”.

Według Torresa istnieje różnica między „konstruktywną” a „destrukcyjną” krytyką:

„Krytyka polityki zagranicznej danego kraju, czy to amerykańskiej czy izraelskiej, jest dla każdego całkowicie wolna. Ale próba delegitymizacji Izraela, próba zakwestionowania prawa Izraela do istnienia lub jego prawa do samoobrony, przekracza dla mnie linię niszczącej krytyki.

Postrzegam antysyjonizm jako formę antysemityzmu i nie będę wchodził w głosy antysemickie, głosy oddane delegitymizacji Izraela jako państwa żydowskiego ”.

Ten post pojawił się po raz pierwszy w Mena-Watch .


https://www.achgut.com/artikel/Pro_und_contra_Israel_zwei_neue_demokraten_im_us_kongress

Kategorie: Polityka

4 odpowiedzi »

 1. “Inzynierowie dusz ludzkich” martwi sie czy Biden “bedzie w stanie naprawic Amerykanow”, ale tak naprawde ciesza sie jego wyborem Irlandczycy w Republice Irlandii.
  Bierze sie jako oczywiste ze “Amerykanie pochodzenia irlandzkiego” glosowali na Bidena bo on juz dal do zrozumienia Johnsonowi ze nic z umowy handlowej z USA o ile “otwartej granicy” nie bedzie miedzy EU,Irlandia i Ulsterem, czescia GB.
  Nikt nie zauwazal ze to “podwojna lojalnosc”, co zarzucane Zydom-i 70% Zydow amerykanskich budzi sie z przrazeniem w nocy czy Bron Boze ich nie oskarza o bycie pro-izraelskim, a wiec podwojnie lojalnym .
  Kto jeszcze cieszy sie.. Mutti Merkel ktora zapaskudzila Europe swym arabami, Macron , Belgia , Chiny, Abbas, Iran…

 2. Ciekawym (ale nie zaskaczającym) jest tutaj spojrzenie na wynik wyborów w Ameryce czy one ”dobre czy złe dla Izraela”. Wybory w Ameryce to wybory dla Ameryki i dla Amerykanów a nie dla Izraela. Co waznym jest to czy nowy rząd Prezydenta Baidena będzie lepszym dla Ameryki i dla narodu amerykańskiego aniżeli był reżim pana Trumpa. Ameryka nigdy Izraela nie porzuci, nie trzeba się bać. Co naprawde jest waznym tutaj to czy Ameryka powróci do roli przywódcy świata i do swych własnych sensów. Na ramionach Bidena i Harris leży odpowiedzialność ogromna, miejmy nadzieje ze beda umieli naprawić Amerykę i amerykanów.

 3. Ciekawym (ale nie zaskaczającym) jest tutaj spojrzenie na wynik wyborów w Ameryce czy one “dobre czy złe dla Izraela”. Wybory w Ameryce to wybory dla Ameryki i dla Amerykanów a nie dla Izraela. Co waznym jest to czy nowy rząd Prezydenta Baidena będzie lepszym dla Ameryki i dla narodu amerykańskiego aniżeli był reżim pana Trumpa. Ameryka nigdy Izraela nie porzuci, nie trzeba się bać. Co naprawde jest waznym tutaj to czy Ameryka powróci do roli przywódcy świata i do swych własnych sensów. Na ramionach Bidena i Harris leży odpowiedzialność ogromna, miejmy nadzieje ze beda umieli naprawić Amerykę i amerykanów.

 4. Nieźle się uśmiałem czytając wypowiedz Cori Bush , że„zawsze sympatyzowała z ruchem BDS i solidaryzuje się z narodem palestyńskim, takim jak oni, Palestyńczycy, zawsze solidaryzowali się z czarnymi Amerykanami”
  Otóż niewielu chyba wie , że Hamas miał swego czasu stronę internetową po rosyjsku(!), bez wątpienia redagowaną przez importowaną z Rosji żonę jakiegoś hamasowca. Było to za czasów gdy Condoleezza Rice, wtedy minister spraw zagranicznych USA nazywana była tam zawsze(!) oprócz swego imienia i nazwiska jeszcze epitetem „czarna małpa” (чёрная обезьяна). Gdy to pierwszy raz ujrzałem , natychmiast przeszedłem do angielskojęzycznej wersji tego artykułu , ale tam tego epitetu nie było! Hamasowcy umieli dostosować swój serwis z uwagi na odbiorcę i trudno wymagać by Ms Bush znała rosyjski 😁
  Gdybym wtedy wiedział o powstaniu w przyszłości „black lives matter zrobiłbym niewątpliwie screenshot ten strony i wysłał przez internet do jej biura poselskiego w Kongresie ….

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.