Uncategorized

Krótko i zwięźle

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 17.2 – 18.2

Austria i Litwa dołączyły do Niemiec, Czech i Węgier, w sprzeciwie wobec orzeczenia Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, że może on prowadzić śledztwo w sprawie Izraela. Austriackie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło: „Stanowisko prawne Austrii pozostaje niezmienione. Wyraziliśmy swoje zaniepokojenie w amicus curiae skierowanym do Trybunału. Nie uznajemy Palestyny ​​za państwo i potwierdzamy, że decyzja Międzynarodowego Trybunału Karnego nie zmienia statusu Palestyny ​​w świetle międzynarodowego prawa ani nie przesądza kwestii przyszłych granic.” Litewskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że „wierzy w rozwiązanie dwupaństwowe osiągnięte na drodze bezpośrednich negocjacji między Izraelczykami i Palestyńczykami”. Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas powiedział: „Nasze prawne podejście do jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału Karnego w odniesieniu do domniemanych zbrodni popełnionych na terytoriach palestyńskich pozostaje niezmienione. Sąd nie ma jurysdykcji z powodu braku elementu państwowości palestyńskiej wymaganego przez prawo międzynarodowe.” Swój sprzeciw wyraziły także Brazylia, Uganda i Kanada.


17 lutego 2021 r


przed południem policja wezwała społeczeństwo do powstrzymania się od podróżowania po drogach na północy kraju i w miarę możliwości rezygnacji z wyjazdów w ten rejon, gdzie odnotowywane są rekordowe opady. Meteorolodzy powiedzieli, że ilość opadów śniegu zarejestrowanych do tej pory na Wzgórzach Golan nie była widziana od lat.


rano Izrael przekazał 2000 szczepionek przeciwko koronawirusowi z Autonomii Palestyńskiej do Strefy Gazy. Są to rosyjskie szczepionki Sputnik V, które na wniosek Autonomii Palestyńskiej zostały przez przejście Bitonja przewiezione do Izraela, a następnie przez przejście Erez wjechały do Strefy Gazy.


Gigant technologiczny Google udzielił izraelskiej organizacji non-profit The Ogen Group pożyczkę w wysokości 1 miliona dolarów na zwiększenie niskooprocentowanych pożyczek grupy dla małych firm, ogłosił w środę Ogen.


Izrael jest nieprzygotowany na irański atak na dostawy wody, ostrzegają urzędnicy


wszystkie służby ratownicze, policja i straż pożarna zostały postawione w stan gotowości ze względu na spodziewaną gwałtowną burzę śnieżną i ochłodzenie. Od północy nasuwa się deszczowy front, któremu towarzyszą burze i lokalne gradobicia. Porywy wiatru dochodzą do 100 kilometrów na godzinę


izraelscy oficerowie spotkali się z syryjskimi odpowiednikami w rosyjskiej bazie Wczorajsze posiedzenie gabinetu ds. Bezpieczeństwa w sprawie „humanitarnych” w Syrii owiane tajemnicą ujawniło pewne szczegóły.


Wygnany irański judoka Saeid Mollaei, który przybył do Izraela w niedzielę, aby wziąć udział w Wielkim Szlemie w Tel Awiwie, został we wtorek skrytykowany przez swoich byłych sponsorów za udział w prestiżowym turnieju.


Na wzgórzach Golan zaczął padać śnieg. Przez noc spadło około 15 cm śniegu. Ze względu na burzę śnieżną, która ma się rozszerzyć na cały kraj, zamknięto wiele szkół. Jako pierwsze zostały zamknięte szkoły w północnych rejonach


przywódca libańskiego Hezbollahu szejk Hassan Nasrallah po raz kolejny groził Izraelowi. „Po wszystkich ostatnich groźbach ze strony Izraela nikt nie może zagwarantować, że nie doprowadzi to do wojny


Jedna z najpopularniejszych drużyn piłkarskich w Wielkiej Brytanii Chelsea FC wzmaga wysiłki w walce z antysemityzmem wśród fanów sportu i nie tylko.


Benjamin Netanyahu powiedział dziś wieczorem, w środę, że należy rozważyć możliwość nałożenia restrykcji na tych, którzy konsekwentnie odmawiają szczepienia przeciwko Covid-19.


izraelskie siły powietrzne poinformowały, że w trakcie ćwiczeń na północy kraju rozegrano scenariusz szerokiej ofensywy lotniczej przeciwko Libanowi. W ciągu 24-godzin udało się przeprowadzić ataki na 3 000 symulowanych celów Hezbollahu


Zagraniczne doniesienia prasowe podają, że młoda Izraelka schwytana przez Syrię po nieumyślnym przekroczeniu granicy jest mieszkanką osady charedim Modi’in Illit na Zachodnim Brzegu. Mówi się, że kobieta bierze udział w negocjowanej obecnie wymianie więźniów między Izraelem a Syrią za pośrednictwem rosyjskiej mediacji.


Benjamin Netanjahu wystosował żarliwy apel do 570 000 osób w wieku powyżej 50 lat w Izraelu, które nie zostały jeszcze zaszczepione przeciwko COVID-19. „Nie tylko ratujecie się, ale jeśli nie pójdziecie na szczepienia, to wielu z was będzie bardzo chorych i będziecie wyzwaniem dla naszych szpitali, a wtedy będziemy zmuszeni narzucić nowe zamknięcie” – dodał. .


18 lutego 2021 r


premier Benjamin Netanjahu rozmawiał telefonicznie z amerykańskim prezydentem Joe Bidenem. Kancelaria premiera stwierdziła, że ​​”rozmowa była bardzo przyjazna i ciepła, i trwała około godziny czasu. Obaj przywódcy zwrócili uwagę na wieloletni związek między nimi i zapowiedzieli, że będą współpracować w celu dalszego wzmocnienia silnego sojuszu między Izraelem a Stanami Zjednoczonymi”.


Izraelska aktorka Shira Haas, gwiazda dramatu Netflix Unorthodox, została wymieniona przez TIME jako jeden ze 100 wschodzących liderów 2021 r., Którzy kształtują przyszłość rozrywki, zdrowia, polityki i biznesu


Izraelska organizacja pozarządowa Save a Child’s Heart (SACH) wraz z zespołem medycznym w Wolfson Medical Center w Holonie zapewniła ratujące życie tysiące dzieci z całego świata w ciagu 25 lat. Pomimo ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych pandemią koronawirusa, nadal pomaga dzieciom, takim jak 6-letni Benjamin, który wylądował w Izraelu 12 lutego z Etiopii w celu pilnego leczenia kardiologicznego.


Urzędnicy administracji Bidena zapowiedzieli we wtorek zmianę w polityce zagranicznej USA na Bliskim Wschodzie w kierunku bardziej krytycznego stanowiska wobec Arabii Saudyjskiej, otwierając jednocześnie drzwi do bezpośredniej dyplomacji z Iranem.


władze wodne poinformowały, że w ciągu ostatniej doby poziom wody jeziora Kinneret wzrósł o 8 cm, osiągając poziom 209,48 metrów poniżej poziomu morza, co jest 68 cm poniżej górnej czerwonej linii.


Kilku Izraelczyków, którzy wcześniej wyleczyli się z COVID-19, zagroziło w środę, że pozwie Ministerstwo Zdrowia, jeśli nie będą mogli zaszczepić się przeciwko tej chorobie.


ministerstwo obrony poinformowało, że wraz z amerykańską Agencją Obrony Przeciwrakietowej zaczęło opracowywać zaawansowany system antyrakietowy Arrow 4. System będzie służyć jako górna warstwa izraelskiego wielopoziomowego systemu obrony przeciwrakietowej i będzie chronić Izrael przed pociskami dalekiego zasięgu


minister zdrowia Juli Edelstein powiedział: „Mam wspaniałe wiadomości dla osób zaszczepionych, które od niedzieli będą mogły swobodnie chodzić do siłowni, hoteli i synagog.


Niemiecka linia lotnicza Lufthansa wznowi działalność w Izraelu i od przyszłego tygodnia będzie obsługiwać loty na trasie Tel Awiw-Frankfurt


Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Jak zwykle Polska cicha jak rybka, kiedy moze pomoc Izraelowi-tym razem w sprawie „zbrodni wojenych Izraela” . I Izrael dostarcza im zaawansowanej broni-po co ?
    Trzeba nareszcie ta pepowinke zerwac , Polska jest,byla i bedzie wrogiem Zydow, a wiec Izraela tez.
    Izraelskie szmendrki powinni sobie narescie uswiadomic to i traktowac dostawy broni tam jak dostawy do Syrii

  2. ” Urzędnicy administracji Bidena zapowiedzieli we wtorek zmianę w polityce zagranicznej USA na Bliskim Wschodzie w kierunku bardziej krytycznego stanowiska wobec Arabii Saudyjskiej, otwierając jednocześnie drzwi do bezpośredniej dyplomacji z Iranem.”
    Staruszek Biden energicznie probuje spiłować gałęź na której siedzi….🤔

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.