Uncategorized

Prawda o pomocy finansowej dla Autonomii PalestyńskiejPodpułkownik (res.) Dr Mordechai Kedar


STRESZCZENIE: Dramatyczny list napisany przez byłego terrorystę kandydującego na prezydenta Autonomii Palestyńskiej ujawnia, w jakim stopniu budżety kierowane do Autonomii Palestyńskiej z Izraela i świata podsycają śmierć i terror. Nadszedł czas, aby świat zwrócił na to uwagę.

Wiele się mówi o ogromnych kwotach, jakie świat wlewa do Autonomii Palestyńskiej i co się z nimi stanie, gdy tam dotrą. Raporty skłoniły szereg krajów europejskich do znacznego ograniczenia pomocy dla NWP, a administracja Trumpa wstrzymała ją prawie całkowicie. Od czasu do czasu słyszymy również od Palestyńczyka z ulicy o korupcji w Autonomii Palestyńskiej: doskonale zdaje sobie sprawę, że te pieniądze znikają, nie poprawiając w żaden sposób jego życia.

Były terrorysta, który obecnie jest kandydatem w nadchodzących wyborach prezydenckich w Autonomii Palestyńskiej, napisał niedawno o nadużyciu pomocy międzynarodowej przez Autonomię Palestyńską. Jego słowa skierowane są głównie do dwóch odbiorców – rządu izraelskiego i krajów współtworzących Autonomię Palestyńską:

Nazywam się Muhammad Aref Massad [i pochodzę] z wioski Burqin w dystrykcie Jenin w Palestynie. Urodziłem się w 1975 roku. Kiedy miałem 13 lat, zwerbowano mnie do organizacji terrorystycznych i odważnie walczyłem przeciwko stronie izraelskiej, ale ku mojemu smutkowi odkryłem, że przywódcy palestyńscy nie chcą wolności i pokoju, ponieważ czerpią korzyści z tego wojna i zniszczenie, w którym jesteśmy ogarnięci. Im większa liczba ofiar śmiertelnych wśród naszego ludu, tym więcej uwagi poświęcają im wolni i dobrzy ludzie na świecie, a świat udziela im ogromnej pomocy za każdym razem, gdy zdjęcia zniszczenia na naszej ziemi są publikowane na całym świecie.

Postanowiłem ujawnić światu zbrodnie prawdziwych terrorystów, którzy okupują naród palestyński, nikogo innego niż palestyńskich organizacji terrorystycznych, które są w pełni na liście płac skorumpowanej władzy.

Jeśli naprawdę chcesz, aby zabijanie, niszczenie i oblężenie narodu palestyńskiego ustało, jeśli naprawdę chcesz, aby niesprawiedliwość i ubóstwo narodu palestyńskiego dobiegły końca, zakończ swoje poparcie dla Autonomii Palestyńskiej, która jest rządzony przez skorumpowanego i niewybranego dyktatora. Poproś swój rząd, aby nie wysyłał pieniędzy do Autonomii Palestyńskiej. Wasz rząd wysyła nam ogromne pieniądze, mimo że byłyby lepiej skierowane do biednych ludzi w waszym kraju.

Każda kwota, którą wysyłasz do Autonomii Palestyńskiej i organizacji terrorystycznych, pogłębia naszą biedę i naszą ruinę.

Przyjacielu, nie bądź kimś, kto wspiera zabijanie, ubóstwo i niszczenie naszego narodu palestyńskiego.

Jesteśmy słabi, a naszym ludem rządzi skorumpowana Władza i organizacje terrorystyczne.

Chcemy wolności, podobnie jak inne narody świata, chcemy mieć niepodległe państwo, żyć w pokoju i bezpieczeństwie, rozwijać naszą gospodarkę i budować dobrą przyszłość dla naszych dzieci.

Nasze żądania zostały zaakceptowane przez wszystkie kraje świata, ale skorumpowana władza dyktatorska i liderzy organizacji terrorystycznych nie chcą dla nas pokoju, ponieważ pokój nie przyniesie im pieniędzy do kieszeni, tak jak przynosi wojna.

Przestańcie wspierać Palestyńczyków, ponieważ mamy więcej pieniędzy niż wy, ale są one w rękach złodziei i terrorystów.

Nie potrzebujemy twoich pieniędzy, ponieważ te pieniądze zabijają naszych ludzi. Mamy infrastrukturę gospodarczą i dużo pieniędzy, a staniemy się jednym z państw, które pomagają potrzebującym krajom po postawieniu przed sądem dyktatora Mahmuda Abbasa i odzyskaniu tego, co ukradli przywódcy skorumpowanej Władzy i przywódcy organizacji terrorystycznych .

Zabijanie, głód i niszczenie w Palestynie nie ustanie, dopóki nie przestaniesz wysyłać pieniędzy Palestyńczykom.

Wszelkie pieniądze, które wyślesz, zwiększą siłę dyktatora, terrorystów i złodziei, którzy głodują mój naród palestyński.

W przeszłości państwa-darczyńcy czasami starały się obejść Autonomię Palestyńską, zamiast tego finansowały określone projekty. Pomysł ten zawiódł z powodu  metody mahsubiya praktykowanej w NWP : wykonawca, który otrzymuje zagraniczne fundusze na projekty, przekazuje część pieniędzy „właściwym ludziom” w NWP, służąc w ten sposób jako rurociąg do dystrybucji „koszernych” funduszy do podżegacze terroru.   

Kolejnym problemem jest izraelski rząd, który doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji, a mimo to nadal sztucznie oddycha skorumpowanej AP. Po podpisaniu porozumień z Oslo w latach 1993-1995 wielu w Izraelu otrzeźwiało i zdało sobie sprawę, że dalsze rządy Autonomii Palestyńskiej mogą doprowadzić do wzrostu państwa terrorystycznego na Zachodnim Brzegu, w porównaniu z zagrożeniami stwarzanymi przez państwo terroru powstałe w Gaza straciłaby na znaczeniu. Ale żaden rząd izraelski nie podjął niezbędnych kroków, aby położyć kres złudzeniom z Oslo.

Po 15 latach bez wyborów w Autonomii Palestyńskiej niedawno ogłoszono, że w końcu odbędą się wybory do Rady Legislacyjnej i prezydencji, co da władzom terroru demokratyczną aprobatę. Natychmiast pojawiło się pytanie, czy Hamas będzie mógł startować w tych wyborach. Wielu obawia się, że proces demokratyczny doprowadziłby do ponownego zdobycia przez Hamas większości miejsc w Radzie Legislacyjnej i być może również w prezydencji. Ale jaki rodzaj demokracji nie pozwala wybitnej organizacji startować w wyborach, które mają być wolne?

Wydaje się, że przeprowadzenie wyborów w pełni popierają kluczowi urzędnicy administracji Biden: zarówno ci, którzy opowiadają się za utworzeniem państwa palestyńskiego ze względu na ich ślepą wiarę w rozwiązanie dwupaństwowe, jak i ci, których sympatia sprzyja organizacjom Bractwa Muzułmańskiego w w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Druga grupa postrzegałaby zwycięstwo Hamasu w wyborach Autonomii Palestyńskiej jako pożądany wynik.

Muhammad Aref Massad rozumie, że wraz z Izraelem utworzono władzę terrorystyczną, która może doprowadzić do powstania państwa terrorystycznego. Kiedy decydenci w Izraelu, Europie i Stanach Zjednoczonych to zrozumieją?

Wyświetl PDF ang versja

Podpułkownik (res.) Dr Mordechai Kedar jest starszym pracownikiem naukowym w Begin-Sadat Center for Strategic Studies. Przez 25 lat służył w wywiadzie wojskowym IDF, specjalizującym się w Syrii, arabskim dyskursie politycznym, arabskich środkach masowego przekazu, grupach islamskich i izraelskich Arabach, a także jest ekspertem w dziedzinie Bractwa Muzułmańskiego i innych ugrupowań islamistycznych.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.