Uncategorized

Krótko i zwięźle

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 19 .2 – 20.2

na lotnisku Ben Guriona wylądował izraelski samolot, którym z Moskwy powróciła młoda Izraelka, która kilka dni temu pomyłkowo weszła na terytorium Syrii. Powróciła do Izraela razem z izraelską delegacją, na czele której stał szef gabinetu premiera Aszer Hajun oraz koordynator ds. więźniów i osób zaginionych Jaron Blum. Izraelski lekarz zbadał Izraelkę i stwierdził, że czuje się dobrze. O ile wiadomo, młoda Izraelka przekroczyła granicę w pobliżu szczytu góry Hermon, w miejscu bez ogrodzenia. Premier Netanjahu powiedział: “Kilka dni temu młoda Izraelka przekroczyła granicę z Syrią. Dwukrotnie rozmawiałem z moim przyjacielem, prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Poprosiłem go o pomoc w sprowadzeniu jej z powrotem, i on rzeczywiście działał. Chciałbym dziękuję mu za ponowne włączenie się do starań o powrót obywateli Izraela do Izraela. Izrael zawsze robił i zawsze będzie robił wszystko, co w jego mocy, aby sprowadzić naszych obywateli z powrotem do domu. Chciałbym podziękować prezydentowi, szefowi Rady Bezpieczeństwa Narodowego, koordynatorowi ds. więźniów i osób zaginionych, Siłom Obronnym Izraela, Szin Bet , Mossadowi, ministerstwu obrony, ministerstwo spraw zagranicznych i wszystkim, którzy pomogli w tej ważnej operacji. Dziękuję.” Kobieta ma zostać przesłuchana przez Szin Bet po jej przybyciu do Izraela. Wiadomo, że ma 25 lat i pochodzi z Modi’in Illit. W ramach wymiany Izrael zwrócił do Syrii dwóch druzyjskich pasterzy, którzy pomyłkowo przekroczyli granicę i w ramach kary wykonywali trzy miesiące prac społecznych w Izraelu

19 lutego 2021 r.


rząd zatwierdził zatwierdził przedłużenie ograniczeń wjazdu i wyjazdu do i z Izraela o dodatkowe 14 dni, do soboty 6 marca


.

Ponieważ koszty społeczne i gospodarcze kryzysu koronawirusa wciąż rosną, izraelskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zatwierdziło masowy projekt mający na celu pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom.


Materiały szkolne rozpowszechniane przez Agencję ONZ ds. Pomocy i Pracy (UNRWA) nadal gloryfikują islamski dżihad i podżegają do przemocy w 2021 r., Pomimo obietnic UNRWA, że nienawistne treści zostaną usunięte do listopada ubiegłego roku.


Pierwsza oficjalna delegacja z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich odwiedziła w środę Centrum Pokoju i Innowacji w ramach szerszej wizyty w celu przygotowania do otwarcia ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Izraelu. już w kwietniu.Nanosatelita z Uniwersytetu w Tel Awiwie rozpocznie swoją podróż do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy zostanie wystrzelony z Wallops Island w stanie Wirginia na statku kosmicznym NASA zaopatrującym w sobotę.


Gwinea Równikowa planuje przenieść swoją ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy, co jest pierwszym tego rodzaju zobowiązaniem pod nową administracją prezydenta USA Joe Bidena. 


Minister zdrowia Yuli Edelstein powiedział w piątek, że około 4,25 miliona osób zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, z czego 2,85 miliona otrzymało już drugą dawkę


Izraelski Zespół ds. Leczenia Epidemii zaleci Dyrektorowi Generalnemu Ministerstwa Zdrowia, prof. Hezi Levi, szczepienie osób, które wyzdrowiały z koronawirusa, jedną dawką szczepionki trzy miesiące po ich wyzdrowieniu.


W zeszłym tygodniu BBC przyznało, że zgodnie z tak zwanymi „Porozumieniami z Oslo” Izrael nie jest odpowiedzialny za opiekę medyczną nad Palestyńczykami, ponieważ Palestyńczycy nalegali, by zajmować się nią samodzielnie.


 Dwóch profesorów z Uniwersytetu w Hajfie zostało ogłoszonych laureatami prestiżowej nagrody Israel Prize 2021: profesor Ariela Lowenstein za prace w dziedzinie socjologii i kryminologii oraz profesor Nitza Ben-Dov za naukę języka hebrajskiego literatura.


20 lutego 2021 r.


Syria chce zakończyć „terroryzujące” naloty Izraela, a Rosja, Iran i Turcja zgadzają się na to


MAEA znalazła ślady uranu w dwóch miejscach, przed którymi Iran go zablokowałOdkrycie i reakcja Iranu mogą zaszkodzić wysiłkom nowej administracji USA, by przywrócić umowę nuklearną Iranu z 2015 roku.


Izrael zapłaci Rosji miliony dolarów za szczepionki na koronawirusa przeznaczone dla Syrii w ramach umowy o wymianie więźniów między tymi dwoma krajami


Wydaje się, że izraelski aerozol do nosa przyczynił się do zmniejszenia wskaźnika zakażeń COVID-19 wśród ultraortodoksyjnych członków synagogi w Bnei Brak podczas obchodów Rosz ha-Szana w zeszłym roku, jak pokazała nowa próba.


palestyńskie ministerstwo zdrowia ogłosiło, że Autonomia Palestyńska osiągnęła porozumienie z izraelskim ministerstwem zdrowia, zgodnie z którym Izrael zaszczepi 100 tys. palestyńskich pracowników pracujących w Izraelu.


Biały Dom powiedział, że Stany Zjednoczone zaakceptowały ofertę Europy dotyczącą mediacji w rozmowach z Iranem w sprawie porozumienia nuklearnego z 2015 r. Jednocześnie rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że Stany Zjednoczone nie planują wycofania sankcji wobec Iranu przed takimi rozmowami.Stany Zjednoczone nie planują sprostać żądaniu Teheranu, aby znieść sankcje z czasów Trumpa wobec Iranu jako warunek wstępny do prowadzenia rozmów w celu ponownego zawarcia umowy nuklearnej z Republiką Islamską z 2015 roku .


Ministerstwo Zdrowia Izraela podało w sobotę, że szczepionki na koronawirusa były „dramatycznie” skuteczne, a najnowsze dane pokazują, że zastrzyki były w 98,9% skuteczne w zapobieganiu śmierci spowodowanej przez COVID-19.


wieczorem został wystrzelony pierwszy izraelski nanosatelita, który został całkowicie zaprojektowany, opracowany, zmontowany i przetestowany przez Uniwersytet w Tel Awiwie.


władze wodne poinformowały, że w ciągu ostatniej doby w wyniku obfitych opadów deszczu poziom wody jeziora Kinneret wzrósł o 4,5 cm, osiągając poziom 209,435 metrów poniżej poziomu morza. Jest to wciąż 63,5 cm poniżej górnej czerwonej linii oznaczającej napełnienie jeziora.


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Ta ”mloda kobieta” podobno usilowala poprzednio dostac sie do Gazy.I znowu Izrael placi, doslownie, za glupote, perfidie i nieudolnosc wlasnych obywateli.
    To tez dotyczy IDF, dlaczego to przejscie nie bylo zagrodzone, chociazby formalnie drutem kolczastym i nieobserwowane ?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.