Uncategorized

Krótko i zwięźle

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 27.2 -28.2

dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla powiedział: “Uważam, że Izrael stał się teraz światowym laboratorium, ponieważ używają tylko naszej szczepionki i zaszczepili bardzo dużą część swojej populacji, dzięki czemu możemy badać zarówno wskaźniki ekonomiczne, jak i zdrowotne. Widzieliśmy, że skuteczność szczepionki w rzeczywistych danych wzrasta po drugim szczepieniu szybciej niż myśleliśmy, gdyż 7 dni w porównaniu z 14 dniami.

Jest więc różnica w skuteczności. Zagadnienie czy można zarazić innych po otrzymaniu dwóch dawek szczepionki, wymaga zbadania.To jest coś, co należy potwierdzić, a rzeczywiste dane, które otrzymujemy z Izraela i inne badania, pomogą nam lepiej to zrozumieć. Ale obecnie istnieje wiele wskaźników, które mówią nam, że dzięki szczepieniom istnieje ochrona przed przenoszeniem tej choroby. Wydaliśmy zgodę na szczepienie dzieci w wieku 16 lat i przeprowadzamy testy z dziećmi w wieku od 11 do 16 lat. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy mieć te dane. Planujemy rozpocząć badania pediatryczne młodszych dzieci, w wieku od 5 do 11 lat. Uważam, że do końca roku powinniśmy mieć dane o tej populacji. Jeśli chodzi o czas trwania ochrony po otrzymaniu obu dawek szczepionki, to aktualne dane pokazują, że po sześciu miesiącach ochrona jest solidna, ale musimy poczekać do roku czasu, aby określić, czy utrzymuje się przez cały rok.”


27 lutego 2021 r.


rano izraelski żołnierz został postrzelony na granicy z Egiptem. Lekko ranny został przewieziony do szpitala. Eksperci wojskowi stwierdzili, że podczas przygranicznego incydentu po egipskiej stronie padły liczne strzały, ale nie były one wymierzone przeciwko izraelskiemu patrolowi. Żołnierz został przypadkowo postrzelony przez rykoszet.


zespół izraelskich ekspertów udał się do Dubaju, gdzie późną nocą do portu ma wpłynąć izraelski statek towarowy “Helios Ray”, uszkodzony przez wybuch w Zatoce Omańskiej. Podejrzewa się, że w statek mogły trafić dwie irańskie rakiety. Trwa dochodzenie, jednak minister obrony Benny Gantz potwierdził, że głównym podejrzanym stojącym za wybuchem jest obecnie Iran.


Irańscy szachiści po raz pierwszy wzięli udział w wirtualnym turnieju , który był częścią izraelskiej inicjatywy solidarnej.


Andrew Yang, obecny lider w prawyborach Partii Demokratów na burmistrza Nowego Jorku, wycofał się ze swojego zdecydowanego stanowiska przeciwko ruchowi BDS i obiecał spotkać się w tej sprawie z przywódcami palestyńskich Amerykanów.


Det japanska medicintekniska företaget Olympus Corp. har meddelat att det utnyttjar sitt köpoption för att helt förvärva det israeliska medicintekniska företaget Medi-Tate till en företagsvärdering på 300 miljoner dollar i en kontantavtal.


Drony należące do izraelskich sił powietrznych zlokalizowały w sobotę świeży wyciek ropy około 150 km na zachód od wybrzeży Izraela.


Izraelscy funkcjonariusze bezpieczeństwa postrzegają atak na izraelski statek w Zatoce Perskiej w piątek jako przekroczenie czerwonej linii ze strony Iranu i wspierają izraelską reakcję, zgodnie z raportem z soboty. Kan News powiedział, że Izrael jednoznacznie uważa, że ​​przyczyną eksplozji był Teheran, a dyskusje na wysokim szczeblu w tej sprawie mają się odbyć w niedzielę.


Izrael odwołał swój udział w tygodniowych targach broni w Abu Zabi z powodu obaw, że jego delegaci będą celem zamachu ze strony Iranu, podano w raporcie telewizyjnym.


izraelscy eksperci weszli na pokład greckiego statku “Minerva Helen”, który zawinął do portu w Pireusie, a jest głównym oskarżonym o spowodowanie zanieczyszczenia ropa naftowa u wybrzeża Izraela.28 lutego 2021 r.


izraelscy eksperci potwierdzili przypuszczenia, że wybuch na izraelskim statku towarowym “Helios Ray” w Zatoce Omańskiej był wynikiem celowego militarnego ataku. Prawdopodobnie irański okręt wojenny wystrzelił rakiety w kierunku izraelskiego statku, przy czym wyraźnie nie zamierzano zatopić statek, ani zranić kogokolwiek z załogi. Iranowi wystarczył fakt, że uderzony został izraelski statek


„Nie będziemy milczeć. Irańczycy zapłacą wysoką cenę za jakąkolwiek agresję przeciwko państwu izraelskiemu” – powiedział były ambasador Izraela przy ONZ Danny Danon, odnosząc się do szkód wyrządzonych izraelskiemu statkowi towarowemu, który został uszkodzony przez tajemnicza eksplozja w Zatoce Omańskiej.


Minister obrony Benny Gantz i król Jordanii Abdullah odbyli niedawno tajne spotkanie, według raportu Izraelskiej strony internetowej


Kanclerz Austrii Sebastian Kurz i premier Danii Mette Frederiksen odwiedzą Izrael 4 marca, aby omówić współpracę medyczną, powiedział Kurz w sobotę,


Prezydent Joe Biden z radością ogłosił w sobotę, że amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków zatwierdziła jednorazową szczepionkę firmy Johnson & Johnson na COVID-19, ale ostrzegł Amerykanów, aby nie tracili czujności w miarę rozprzestrzeniania się nowych wariantów.


Ministerstwo Transportu oświadczyło w niedzielę, że od tego weekendu Izraelczycy, którzy mieszkają za granicą i obecnie przebywają w Izraelu, nie będą musieli uzyskać zgody Komisji ds. Wyjątków na start z lotniska Ben Guriona, o ile deklarują, . ze nie wraca do Izraela przez okres 60 dni od daty wyjazdu


Zaprojektowane przez znanych izraelskich artystów, pamiątkowe monety Mennicy Jerozolimskiej 


Ministerstwo Ochrony Środowiska ogłosiło w niedzielę, że zwolniło greckiego tankowca podejrzanego o odpowiedzialność za wyciek ropy, który zanieczyscil wybrzeże Morza Śródziemnego w Izraelu tonami lepkiej czarnej smoły.


Izraelski rząd zatwierdził w niedzielę plan szczepień ponad 120 000 Palestyńczyków, którzy są legalnie zatrudnieni w izraelskich społecznościach, powiedział w oświadczeniu łącznik wojskowy Izraela z Palestyńczykami.


Izraelska firma RedHill Biopharma testuje doustną tabletkę, która leczy objawy Covid-19


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.