Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


40-lecie „Tygodnika Solidarność”


Przypominamy, że już 31 marca o godz. 14,oo rozpocznie się transmisja sesji poświęconej wydaniu pierwszego numeru “Tygodnika Solidarność” z datą 3 kwietnia 1981 roku przez redakcję stworzoną przez Tadeusza Mazowieckiego 40-lat temu. Przeprowadzimy ją za pośrednictwem platformy ZOOM, dostępna do słuchania i oglądania będzie na Facebooku.

Wiecej TUTAJ


Białystok. Plakaty z hasłem “Pandemia to żydowskie oszustwo” na przystankach autobusowych

Skandalicznej treści plakaty ktoś rozkleił na przystankach autobusów miejskich w Białymstoku. Wydrukowano na nich: “Szczepionka zabija!!! Pandemia to żydowskie oszustwo!!!”.

Wiecej TUTAJ


Dzień Polaków ratujących Żydów. Ambasada Izraela odrzuca rządową propagandę

Podsumowujemy uroczyste obchody „dnia Polaków ratujących Żydów”. „Cały naród ratował Żydów, Polacy są bez skazy” – twierdzi władza. Tymczasem Ambasada Izraela taktownie przypomina, że było inaczej, a ratowali nieliczni

Wiecej TUTAJ


PROF. ZW. DR HAB. ROMAN ZIELIŃSKI “O SZCZEPIONCE GENETYCZNEJ PFIZERA I TESTACH PCR

Panie Profesorze, jest Pan bardzo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, gdzie na swoim koncie na FB uświadamia Pan ludzi, korzystając ze swojej obszernej wiedzy z dziedziny genetyki i biologii. W jednym z postów nazwał Pan Narodowy Plan Szczepień „Narodowym Planem pogoni za społeczeństwem z igłą i strzykawką”. Dlaczego?

Wiecej TUTAJ


Hagada na Pesach w języku polskim

Poniżej można pobrać tekst „Hagady na Pesach” w języku polskim, razem ze szczegółowymi instrukcjami i wyjaśnieniami dotyczącymi przebiegu uroczystego Sederu, którym rozpoczyna się święto Pesach.

Wiecej TUTAJNajlepsze dowcipy opowiadane w okupowanej Polsce. Za ich powtarzanie groziła śmierć

W latach niemieckiej okupacji żarty z wroga były na porządku dziennym. I chociaż za ich opowiadanie groziła śmierć, to wymyślano ich tysiące. Pojawiały się na łamach konspiracyjnej prasy, były powtarzane w zaciszu domów, a nawet na ulicach. Oto kilkanaście z nich.

Wiecej TUTAJ


Pesach – Święto Przaśników : Żydowski Instytut Historyczny

Pesach nazywane jest również Świętem Wyjścia, Świętem Ominięcia albo Świętem Przaśników. Zaczyna się zawsze 14 dnia miesiąca Nissan – w roku 5781 kalendarza żydowskiego będzie to sobota 27 marca według kalendarza gregoriańskiego – i będzie trwać do 21 Nissan, w tym roku do niedzieli 4 kwietnia.   

Wiecej TUTAJ


Jak komuniści przejęli władzę w Polsce? Powstanie warszawskie okazało się dla Stalina najlepszym prezentem

„Upadek Warszawy, centrum polskiego życia narodowego, która przykładem swym prowadziła Kraj przez pięć lat niewoli, nie mógł pozostać bez głębokiego wpływu na resztę społeczeństwa” – pisał ostatni dowódca Armii Krajowej, Leopold Okulicki. Miał rację. Po stłumionym powstaniu trudno było myśleć o jakimkolwiek szeroko zakrojonym oporze wobec nacierających ze wschodu Sowietów.

Wiecej TUTAJ


Bohaterskiemu lekarzowi i jego żonie w ukrywaniu kilkunastu Żydów pomagali ich mali synowie.

Tuż obok siedziby Gestapo, na strychu swojego domu doktor Aleksander Mikołajków przez blisko 2 lata ukrywał kilkunastu Żydów. Ryzykował życie swoje, żony oraz dwójki dzieci. Poznaj historię rodziny bohaterskiego lekarza z Dębicy.

Wiecej TUTAJ


Dyrektor Muzeum Auschwitz o artykule “New Yorkera”: Zawiera wiele kłamstw i zniekształceń

Chodzi o artykuł Mashy Gessen, który ukazał się w piątek. Autorka pisze o niedawnym procesie
Barbary Engelking i Jana Grabowskiego. Uczeni mają przeprosić za nieścisłość w swojej książce
“Dalej jest noc”, która opowiada o postawach Polaków wobec Żydów w trakcie II wojny
światowej.

Caly artykul w linku ponizej


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.