Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Colette Avital nową przewodniczącą Rady Muzeum Getta Warszawskiego

Colette Avital, dyplomatka i polityczka izraelska, została wybrana na nową przewodniczącą Rady Muzeum Getta Warszawskiego – poinformowało Biuro Prasowe Muzeum Getta Warszawskiego. Avital zastąpiła na tym stanowisku Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha, który pozostaje w składzie Rady.

Wiecej TUTAJ


Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci

Twierdzenie Hamasu, że “wygrał” ostatnią wojnę z Izraelem, stało się przedmiotem wyśmiewania i szyderstwa ze strony wielu Arabów, którzy nie boją się wytknąć tej wspieranej przez Iran grupie terrorystycznej faktu, że okłamuje Palestyńczyków i resztę świata.

Wiecej TUTAJ


Czy Polska na tle Europy jest szczęśliwym krajem? 70% młodych Polaków odpowiedziało NIE

“Czy na tle innych państw Europy Polska jest szczęśliwym krajem?” – zapytało Polaków niedawno oko.press. Okazuje się, że 70% młodych Polek i Polaków uważa, że nie. Na ten temat Maciek Zakrocki porozmawiał z Piotrem Pacewiczem z oko.press i prof. Krystyną Skarżyńską, psycholog społeczną.

Calosc TUTAJ


Chińska inwazja na Tajwan coraz bardziej prawdopodobna?

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (ChALW) chwali się całemu światu ćwiczeniami desantowymi, prowadzonymi w rejonie południowowschodnich wybrzeży państwa. Mają być one z natury elementem reakcji władz w Pekinie na pojawienie się amerykańskich senatorów w Republice Chińskiej na Tajwanie. Co więcej, z kongresmenami przyleciał do Tajpej amerykański transportowiec wojskowy, ewidentnie zwiększając poziom zaniepokojenia władz chińskich. Przy czym, oba wydarzenia wpisują się w szerszy obraz debaty o bezpieczeństwie Tajwanu oraz planach dwóch mocarstw globalnych (Stanów Zjednoczonych i ChRL) względem statusu wyspy

Wiecej TUTAJ


Opozycja wygrywa w Rzeszowie.

Porażka PiS w wyborach w Rzeszowie oznaczać będzie turbulencje w obozie władzy. Już słychać ostrzeżenia i wezwania do rozliczeń. Tymczasem opozycja ma szansę złapać wiatr w żagle i już snuje narrację o początku końca władzy Jarosława Kaczyńskiego.

Wiecej TUTAJ


Prezydent Palestyny ​​„Abbas przyznaje 42 000 dolarów rodzinie terrorystów, którzy zabili dwóch izraelskich cywilów

Autonomia Palestyńska (AP), kierowana przez prezydenta Mahmouda Abbasa, kontynuuje swoją politykę gloryfikowania terrorystów i udzielania wsparcia materialnego ich rodzinom.

Wiecej TUTAJ


Dni Pamięci Żydów Galicyjskich Galicjaner Sztetl – w skromniejszej wersji

26. Dni Pamięci Żydów Galicyjskich Galicjaner Sztetl rozpoczną się w czwartek w Tarnowie. Ze względu na pandemię obchody będą skromniejsze. W programie znalazły się m.in. koncert i spektakl pod Bimą, jedynym zachowanym fragmentem najstarszej synagogi w tym mieście.

Wiecej TUTAJ


Pomogli “małemu Szatanowi” wpakować 14 ton bomb w reaktor.

Irakijczycy byli tak zaskoczeni, że właściwie się nie bronili. W nieco ponad dwie minuty ich nowiutki reaktor, budowany przez Francuzów, zamienił się w kupę gruzu. Izraelska operacja Opera, przeprowadzona 40 lat temu, do dzisiaj robi wrażenie bezczelnością i skutecznością. Bardzo w niej Izraelczykom pomogli Irańczycy, choć oficjalnie traktowali ich jako zaprzysięgłych wrogów.

Calosc TUTAJ


Inauguracja szczecińskiej Willi Lentza – od piątku

“Ten obiekt służył dzieciom, młodzieży (do 2008 r. należał do Pałacu Młodzieży – PAP), potem znaleźliśmy inne rozwiązanie i tak naprawdę zaczęliśmy odkrywać ten budynek. (…)

Wiecej TUTAJ
Nadav Eyal: Żyjemy w epoce, w której wielu ludzi chce zburzyć istniejące struktury władzy

Jak wskazuje Nadav Eyal, zdobywca nagrody Sokolova zwanej izraelskim Pulitzerem, międzynarodowy korespondent „Israel’s Reshet News”, żyjemy w epoce rewolty. Na kartach swojej najnowszej książki z reporterską precyzją opisuje fundamentalizmy, populizm, nacjonalizm, brexit, kryzys imigracyjny i klimatyczny, ekstremizmy, wojny handlowe i zaburzenie globalnego porządku.

Wiecej TUTAJ


Franz Lehar – Dein ist mein ganzes Herz – Domingo,Netrebko,Villazon

A Russian, Spaniard and an Mexican all singing in German, in Germany


Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

  1. “Franz Lehar – Dein ist mein ganzes Herz – Domingo,Netrebko,Villazon”

    Wspaniale glosy . A tu Anna Netrebko spiewa solo kolysanke po Yiddish

  2. ml:
    To już nie ten zapał rewolucyjny, Avital ma ponad 80. Jej rówieśniczka N. Pelosi szaleje wprawdzie jak pijana zajęczyca, ale to wyjątek.

  3. Colette Avital, ulubienica Peresa, sabotowala w czasie gdy byla konsulem w New York wizyty politykow izraelskich ktorzy speciwwiali sie Rabinowi, a szczegolnie jego wielkiej ideji oddania Golanu Assadowi.
    Duzo szkody w radzie Muzeum Getta chyba nie moze zrobic, ale nigdy nie wiadomo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.