Uncategorized

Krotko i ziezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 7.7 – 8.7


Lockheed Martin Corporation i Israel Aerospace Industries ogłosiły rozpoczęcie nowej współpracy w zakresie systemów zintegrowanej obrony powietrznej i przeciwrakietowej.


izraelski ambasador w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Khalid Jusuf Al-Jalahmah spotkał się z księciem koronnym Bahrajnu Salmanem bin Hamad Al-Kalifem. Salman życzył al-Jalahmahowi powodzenia w jego obowiązkach, podkreślając znaczenie wspierania wysiłków na rzecz promowania pokoju i tolerancji w celu wspierania rozwoju regionalnego i stabilności.


palestyński przewodniczący Mahmoud Abbas zadzwonił do prezydenta Reuvena Rivlina i wyraził nadzieję na jak najszybsze osiągnięcie pokoju między obiema stronami. Rivilin podziękował Abbasowi za telefon. Kadencja Rivlina zakończy się jutro, kiedy prezydent elekt Isaac Herzog zostanie zaprzysiężony na jedenastego prezydenta państwa Izrael.


Ministrowie spraw zagranicznych Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii wydali we wtorek wspólne oświadczenie, w którym wyrażali „poważne zaniepokojenie” raportem MAEA potwierdzającym, że Iran zaczął wzbogacać metaliczny uran.


Premier Palestyny ​​Mohammad Shtayyeh złożył fałszywe twierdzenie 29 czerwca, że ​​„nie ma żadnego związku między Izraelczykami a Żydami”; są to raczej „chazarscy Żydzi”, którzy przeszli na judaizm w VI wieku n.e Hebrajczycy, Żydzi i Izraelczycy to nie to samo”, powiedział, zgodnie z raportem MEMRI.


Izraelska marynarka wojenna otrzyma cztery nowe okręty Sheldag MK V. Największy członek klasy SHALDAG, SHALDAG MK V, jest sprawdzonym w walce, wykonanym w całości z aluminium, lekkim i szybkim statkiem napędzanym potężnymi strumieniami wodnymi, o dużej ładowności, zapewniającym wyjątkową manewrowość


Dostawa 700 000 szczepionek Pfizer z Izraela dotarła w środę do Korei Południowej po tym, jak oba kraje podpisały umowę o wymianie nadwyżek na początku tego tygodnia.


Kancelaria premiera poinformowała we wtorek, że jeśli Zgromadzenie Ogólne ONZ zbierze się w tym roku, Izrael będzie reprezentował premier Naftali Bennett i desygnowany na premiera Yair Lapid, który jest również ministrem spraw zagranicznych.


nowy rząd Izraela doznał poważnego ciosu, gdy nie odnowił tego, co wielu uważa za ważne prawo dotyczące bezpieczeństwa, wskazując, że nie cieszy się stałym poparciem większości w Knesecie.tak zwane „prawo obywatelskie” odmawia automatycznego statusu obywatelstwa lub stałego pobytu Arabom z Autonomii Palestyńskiej, którzy poślubią Izraelczyk.


w Izraelu zidentyfikowano cztery przypadki nowej mutacji koronawirusa, którą nazwano Delta Plus. Trwają dogłębne badania epidemiologiczne łańcuchów infekcji. Wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że w południowej Ameryce rozpowszechnia się mutacja Lambda, którą pierwotnie zidentyfikowano w Peru i Chile.


Od kwietnia organizacje terrorystyczne atakują lotniska w Iraku, na których stacjonują wojska amerykańskie. Niewykluczone, że w przyszłości ta metoda działań zostanie wykorzystana przeciwko portom lotniczym w Izraelu, próbując zaszkodzić sektorowi turystycznemu kraju


Biden zamraża fundusz Abrahama Trumpa, utworzony w celu wzmocnienia więzi izraelsko-arabskichIsaac Herzog został zainaugurowany jako 11. prezydent Izraela podczas specjalnej sesji Knesetu


Antyizraelscy aktywiści oskarżyli w mediach społecznościowych Siły Obronne Izraela o wykorzystanie upadku Champlain Towers South w Surfside na Florydzie. Rafael Shimunov, działacz polityczny z Queens w stanie Nowy Jork, zakwestionował motywy zaangażowania izraelskiego wojska.


Izrael i Federacja Rosyjska świętowały w środę 30-lecie stosunków dyplomatycznych uroczystym sadzeniem 30 drzew w środkowym Izraelu.


Izraelskie Siły Powietrzne w ostatnich dniach otworzyły nową eskadrę przeznaczoną do szkolenia i przygotowania pilotów myśliwca F-35.


Co najmniej 14 rakiet uderzyło w środę w iracką bazę lotniczą, w której znajdują się amerykańskie i inne siły międzynarodowe, raniąc dwóch amerykańskich członków służby, podali amerykańscy urzędnicy, podczas gdy siły dowodzone przez Kurdów w Syrii powiedziały, że udaremniły atak dronów na obszarze, na którym działają również siły amerykańskie.


Ahmed Jibril, przywódca odłamanej frakcji palestyńskiej, która w latach 70. i 80. dokonywała porwań, zamachów bombowych i innych ataków na cele izraelskie, zmarł w Damaszku w wieku 83 lat, poinformowała w środę jego grupa i syryjska telewizja państwowa.


Izraelski Instytut Technologii w Hajfie przez lata stał się wiodącą instytucją akademicką w dziedzinie sztucznej inteligencji i obecnie zajmuje 15. miejsce na świecie i pierwsze w Europie


Czterech izraelskich studentów zdobyło medale na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej (IOI), która odbyła się praktycznie w Singapurze w zeszłym miesiącu. Izraelska delegacja informatyki składała się z czterech studentów, z których wszyscy zdobyli medale. Yanir Edri i Gonen Gazit zdobyli srebrne medale, a brąz Yoav Katz i Lior Yehezkeli.


Izrael wysłał do Nepalu pomoc, która ma mu pomóc w radzeniu sobie z pandemią koronawirusa. Pomoc została wysłana samolotem transportowym nepalskich linii lotniczych Nepal Air i obejmowała maski oddechowe, generatory tlenu i zaawansowany sprzęt ochronny.


Iran oskarżył Izrael o przeprowadzenie ataku sabotażowego na obiekt nuklearny w pobliżu Teheranu w zeszłym miesiącu, poinformowała państwowa agencja informacyjna tego kraju, ponieważ władze po raz pierwszy przyznały, że tajemniczy atak spowodował strukturalne uszkodzenia obiektu.


Bank Izraela kupił ponad 3 miliardy dolarów w obcej walucie w czerwcu 2021 r., zwiększając rezerwy walutowe kraju po raz pierwszy w historii powyżej 200 miliardów dolarów, do 200,175 miliardów dolarów w czerwcu 2021 r.


Minister spraw zagranicznych Yair Lapid zaprosił swojego marokańskiego odpowiednika Nassera Bouritę do odwiedzenia Izraela w ramach oficjalnej delegacji.


Kongresman Gregory Meeks, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów, poprowadzi delegację 10 demokratów i republikańskich prawodawców na spotkanie z nowym rządem Izraela.


Misja Izraela przy Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) była osiągnięciem państwa żydowskiego w tym tygodniu, kiedy ONZ przyjęła Globalną Strategię Zwalczania Terroryzmu, która jednoznacznie potępia wykorzystywanie przez organizacje terrorystyczne cywilów jako żywych tarcz.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.