Uncategorized

Ciekawe artykuly minonego tygodnia zebral Adam Mer


Tak Mosad zastrzelił sławnego naukowca

Czołowy irański naukowiec nuklearny Mohsen Fakhrizadeh został zamordowany przez Mosad. Izraelskie służby użyły do ataku zdalnie sterowanego karabinu wyposażonego w sztuczną inteligencję, który był obsługiwany przez operatora z odległości 1,5 tys. kilometrów – informuje “New York Times”. Gazeta wskazuje, że o wszystkim wiedziała amerykańska administracja, która dała operacji zielone światło.

Wiecej TUTAJ


Posłaniec Stwórcy

Cała ludzkość zaczyna odczuwać zależność od siebie, zarówno w sposób zły, jak i dobry: zależność od grup terrorystycznych pragnących wojny i od ludzi dążących do zjednoczenia. Wszyscy jesteśmy częściami tej jednej ludzkości i jesteśmy coraz bardziej świadomi naszej wzajemnej zależności.

Wiecej TUTAJLepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami

Talibowie mogą obiecać, że nie będą bezpośrednio zagrażać interesom Zachodu… jednak jest mało prawdopodobne, że reżim, który traktuje swoich własnych ludzi z całkowitą pogardą, zaoferuje cudzoziemcom, zwłaszcza “niewiernym”, lepszą ofertę. 

Wiecej TUTAJ


Państwo Związkowe – Rosja i Białoruś coraz bliżej

Państwo Związkowe Białorusi i Rosji formalnie istnieje od 21 lat, jednak w rzeczywistości wiele jego zapisów istniało dotąd tylko na papierze. Teraz Mińsk i Moskwa zapowiadają pogłębienie integracji.

Wiecej TUTAJ


Rakiety z Izraela zastąpią Patrioty w Arabii Saudyjskiej?

Arabia Saudyjska rozważa zakup izraelskich systemów obrony przeciwrakietowej. W grę może wchodzić zarówno system krótkiego zasięgu Iron Dome, jak i system Barak-8ER (średniego/dalekiego zasięgu, ze zdolnością zwalczania celów balistycznych) – pisze Breaking Defense. Powodem tej sytuacji jest kolejne wycofanie amerykańskich sił z regionu…

Wiecej TUTAJ


Fizyk założył zbiórkę na Kickstarterze, żeby sprawdzić, czy żyjemy w symulacji komputerowej

Fizyk Tom Campbell wspólnie z kolegami po fachu chce sprawdzić, czy to możliwe, że wszyscy żyjemy w jednej wielkiej i niesłychanie zaawansowanej symulacji komputerowej.

Wiecej TUTAJ


Uruchomiono drugi najpotężniejszy na świecie magnes. Pomoże wyprodukować energię termojądrową

Potężny elektromagnes znajdzie się w reaktorze SPARC. To testowa wersja reaktora ARC – pierwszego, który w założeniu ma wyprodukować energię z fuzji termojądrowej.

Wiecej TUTAJ


Szwecja – kraj radosnych samotników

Czy Szwecja to dobre miejsce dla osób, które nie czują się dobrze w zgiełku, raczej od niego uciekają, bo nie są w stanie odpoczywać w takich warunkach?
Zdecydowanie tak!

Wiecej TUTAJ


Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021

Orędownicy multikulturalizmu żądają nie tylko tego, byśmy zaakceptowali gruntowne zmiany naszego kulturowego krajobrazu, ale także uważają, że powinniśmy być znacznie bardziej otwarci na średniowieczne zwyczaje, tradycje i religijne prawa, których pozbycie się – często za cenę życia – zabrało światu stulecia.

Wiecej TUTAJBarbara Engelking laureatką nagrody Ireny Sendlerowej przyznawanej przez Taube Philantropies

prof. Barbara Engelking, współzałożycielka i szefowa Centrum Badań nad Zagładą Żydów została uhonorowana przez Taube Philanthropies nagrodą Ireny Sendlerowej. Fundator Tad Taube, powiedział o laureatce:„Profesor Engelking jest wybitną i szanowaną na całym świecie badaczką Holokaustu. Poprzez nagrodę im. Ireny Sendlerowej Taube Philanthropies wyraża nasze głębokie uznanie i szacunek dla jej wspaniałych osiągnięć”.

Wiecej TUTAJ


Energia z wiatru może wejść na inny poziom. Norwegowie wymyślili nowy system turbin

Energia z wiatru nie będzie już taka sama dzięki firmie Wind Catching Systems. Norwegowie pracują nad specjalną pływającą turbiną, która ma zmienić zasady gry. Jej prototyp powstanie w przyszłym roku.

Wiecej TUTAJ


Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości

Brak reakcji na kłamstwo prezydenta Bidena o jego wizycie w synagodze w Pittsburghu po masowej strzelaninie, przypomina, że kiedy dyskurs o nienawiści do Żydów splamiony jest stronniczością, Żydzi są przegranymi.  

Wiecej TUTAJ


Łukaszenka: 17 września 1939 r. Białoruś odrodziła się w narodowych granicach

Na długie 20 lat ponad 4 mln ludzi, żyjących na terytorium okupowanym przez Polskę, były pozbawione prawa do mówienia w ojczystym języku, nauki w szkołach narodowych, rozwijania swojej kultury i po prostu nazywania się Białorusinami” – oświadczył Łukaszenka.

Wiecej TUTAJ
Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.