Uncategorized

Krotko i zwiezle .Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 25.11 – 26.11


Manchester Evening News (MEN) i Metro przeprosiły za opublikowanie materiału, który wywołał oburzenie w społeczności żydowskiej.W poniedziałkowym wydaniu drukowanym MEN znalazł się artykuł o bandycie z Hamasu, który dzień wcześniej otworzył ogień na Starym Mieście w Jerozolimie i zabił 26-letniego Eliyahu Kay, raniąc jednocześnie czterech innych. Nagłówek artykułu głosił: „Palestyńczyk zastrzelony po zabiciu w świętym miejscu”.


Rafael Grossi, wrócił z Teheranu z pesymistycznym wnioskiem na temat swojej zdolności do osiągnięcia postępów z irańskimi urzędnikami w zakresie nierozstrzygniętych kwestii monitorowania obiektów jądrowych, podała w środę 


 Prawdopodobnie istnieje zorganizowany podział odpowiedzialności między USA i Izraelem za atakowanie celów związanych z działalnością szyickiej osi kierowanej przez Iran w Syrii.


Dowódca Południowego Dowództwa IDF, generał dywizji Eliezer Toledano, obiecał znaleźć rozwiązanie na rakietowy ostrzal na społeczności w południowym Izraelu.


Według ustępującego ambasadora Izraela w Waszyngtonie, najbliższe kilka miesięcy może przynieść ekscytujące wydarzenia w dziedzinie stosunków Izraela z innymi krajami regionu, w miarę rozszerzania się porozumień z Abrahamem


Izrael wydał wstępną zgodę na budowę tysięcy nowych domów wokół Jerozolimy, co wywołało żądanie Palestyńczyków, aby Waszyngton interweniował.


Podróżni wjeżdżający do Izraela będą mogli teraz poddać się testom antygenowym w swoim kraju pochodzenia do 24 godzin przed wylotem, zgodnie z oświadczeniem rządu izraelskiego.


 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela ogłosiło w środę, że zwróci Polsce chargé d’affaires po „sygnałach” z Warszawy, że dąży do pojednania.


Po raz pierwszy od wybuchu pandemii COVID-19 międzynarodowy port lotniczy Ramon w pobliżu najbardziej wysuniętego na południe punktu Izraela zostanie otwarty dla lotów międzynarodowych od 10 grudnia, ogłosił w czwartek Airports Authority.


litwacki rabin charedi i autorytet halachiczny mieszkający w Bene Berak, rabin Chaim Kaniewski spotkał się z lekarzami, po czym wezwał rodziców do zaszczepienia swoich dzieci przeciwko koronawirusowi.


Izraelskie władze poinformowały, że pozwolą 500 członkom małej społeczności chrześcijańskiej w Strefie Gazy na wjazd do Izraela, aby świętować chrześcijańskie święta Bożego Narodzenia ze swoimi krewnymi.


grupa Żydów napadła i pobiła 19-letniego arabskiego studenta informatyki w Hadassah Academic College w Jerozolimie. Policja uznała, że incydent ma charakter rasistowski.


izraelski ekspert ds. koronawirusa prof. Salman Zarka powiedział wieczorem, że w Izraelu już rozpoczęła się piąta fala pandemii. „Już nie jesteśmy między falami – jesteśmy na początku kolejnej fali.


szef Centralnego Dowództwa USA (CENTCOM) gen. Kenneth McKenzie powiedział, że jego dowództwo przygotowało „różnorodne plany”, aby uniemożliwić Iranowi zdobycie broni jądrowej.


izraelska policja przeprowadziła dużą operację wymierzoną w przestępczość w społecznościach beduińskich na Negewie. W operacji udział wzięło 1200 policjantów i żołnierzy, a siły specjalne były desantowane w newralgicznych miejscach z helikopterów.


izraelska policja poinformowała, że prawdopodobnie palestyński terrorysta Fadi Abu Shkhajdam przeprowadził niedzielny atak terrorystyczny na Starym Mieście w Jerozolimie, ponieważ jego żona uciekła do Jordanii. Ucieczka żony była spowodowana tym, że nie mogła już znieść regularnego bicia przez męża.


Trzy partie polityczne w Niemczech przedstawiły porozumienie koalicyjne, które potwierdziło zobowiązania do zapewnienia Izraelowi bezpieczeństwa i walki z antysemityzmem, a także po raz pierwszy zobowiązało się do promowania życia żydowskiego.


Czołowy algierski urzędnik  powiedział  w czwartek, że wizyta ministra obrony Benny’ego Gantza w sąsiednim Maroku, z którym Algier zerwał stosunki dyplomatyczne, „wymierzyła” cios w jego kraj


Izrael chce pogłębić więzi z Marokiem, planuje sprzedaż broni, wspólne ćwiczeniaIzrael – Polska. ( 69 – 61 )Koszykówka, eliminacje do Mistrzostw Świata 2023


Ministerstwo Edukacji Autonomii Palestyńskiej opublikowało na swojej stronie na Facebooku na początku tego miesiąca zdjęcia przedstawiające kilka map „Palestyny”, które wymazują państwo Izrael.


Bernard-Henri Lévy gość honorowy, debiut filmowy na festiwalu żydowskim w JerozolimieW 94-minutowym dokumencie podróżuje do Nigerii, Kurdystanu, Ukrainy, Somalii, Bangladeszu, Grecji, Libii i Afganistanu.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.