Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Współpraca Maroko z Izraelem i geopolityczna rywalizacja o Saharę Zachodnią

Maroko wykorzystuje swe stosunki z USA i Izraelem, by utrwalić okupację Sahary Zachodniej. W ostatnich dniach obydwa te kraje udzieliły poparcia Rabatowi, co może doprowadzić do wyścigu zbrojeń w regionie Maghrebu – pisze hiszpański dziennik internetowy „El Publico”.

Wiecej TUTAJ


Mikołaj Grynberg: „Polska nie potrzebuje Żydów do tego, żeby bywać antysemicka”

– Antysemityzm był tak popularny jak gra w futbol. A wszyscy chłopcy kopią piłkę – z Mikołajem Grynbergiem rozmawia Przemysław Bollin.

Wiecej TUTAJ


Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju

Administracja Bidena ma najwyraźniej nadzieję, że angażowanie prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa podważy Hamas i innych palestyńskich ekstremistów i wzmocni „umiarkowanych” Palestyńczyków

Wiecej TUTAJ


ANTYSEMICI CZY RODZINY Z DZIEĆMI: KIM SĄ DZIŚ NACJONALIŚCI

Dlaczego nienawistne hasła i nawiązujące do faszyzmu symbole wciąż trafiają na podatny grunt? Czy istnieje nacjonalizm „na sterydach” i nacjonalizm „codzienny”? Czy patrząc na manifestacje narodowców i Marsz Niepodległości – czegoś nie przegapiamy? W tym odcinku rozmawiamy z dr Agnieszką Pasieką, antropolożką i socjolożką.

Wiecej TUTAJ


JAK ODDYCHANIE WSPOMAGA UZDRAWIANIE

A czy pomyślałaś o oddychaniu? Jeżeli nie (a kto z nas o tym myśli?) to najwyższy czas nauczyć się jak oddychać prawidłowo. Przyjrzyj się jak oddychasz. Dokładnie i z uwagą się przyjrzyj, tak jakby od tego zależało twoje życie.

Wiecej TUTAJ


„Dziękuję, Boże, że nie stworzyłeś mnie Żydem”.

Zdziczały antysemityzm Wojciecha O. nie narodził się w Kaliszu. Od lat podszyte nienawiścią teorie spiskowe „Jaszczur” i jego kamraci wygłaszają w mainstreamowych platformach internetowych. Brunatny nacjonalizm miesza się tam z zachwytami nad Łukaszenką i imperialną polityką Rosji. Nie niepokojony przez nikogo O. zdołał wyhodować sobie grono wyznawców. – Trudno oprzeć się wrażeniu, że bezczynność polskich organów jest celowa – mówi Anna Tatar z „Nigdy Więcej”.

Wiecej TUTAJ


Syjonizm humanistyczny, czyli dlaczego warto dostrzegać łajdactwo antysyjonizmu

Hasło informujące, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem, jest dość oczywistym kłamstwem, które w Warszawie powinno być łatwiejsze do przygwożdżenia niż w innych miejscach świata. Jedni widzieli to hasło na ulicach w młodości, inni w dzieciństwie, jeszcze inni wiedzą od rodziców, jak to wyglądało nieco ponad pół wieku temu. 

Wiecej TUTAJ


Izrael i Niemcy razem zbudują przeciwlotniczą tarczę?

Firma MBDA Deutschland poinformowała o zawarciu porozumienia z izraelskim IAI, mającego na celu współpracę w zakresie systemów obrony powietrznej. Może to stanowić wstęp do oferowania rozwiązań IAI w nowym programie obrony powietrznej Bundeswehry.

Wiecej TUTAJ


Izrael ogranicza sprzedaż narzędzi hakerskich. Pegasus już nie dla Polski?

Resort obrony Izraela zmniejszył liczbę państw, którym lokalne firmy mogą sprzedawać narzędzia do nadzoru i cyberataków, takie jak np. Pegasus. Na liście potencjalnych nabywców brakuje Polski.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.