Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Dziesięć najważniejszych cytatów o Izraelu i Żydach

Mark Twain – John Adams – John F. Kennedy – David Ben Gurion – Johann Wolfgang Von Goethe – Winston S. Churchill – Lew Tołstoj – Benjamin Disraeli – Elie Wiesel – Eric Hoffer

Wiecej TUTAJ

Palestyński dżihad przeciwko Żydom

Zachodni darczyńcy wydają się nie rozumieć, że odmowa palestyńskich przywódców uznania Izraela jako ojczyzny żydowskiego narodu pozostaje główną przeszkodą „rozwiązania w postaci dwóch państw” i pokoju. 

Wiecej TUTAJMówili o nim „dyktator”. W domu milczał i brał kieszonkowe od żony. Tajemnice rodziny Jaruzelskich

Gdy się poznali, ona była artystką wojskowego zespołu pieśni i tańca, a on pułkownikiem. Choć przeżyli ze sobą ponad 50 lat, różnili się jak ogień i woda. „Moi rodzice – trudno wyobrazić sobie parę, która by bardziej do siebie nie pasowała” – kwituje Monika, jedyne dziecko Barbary i Wojciecha Jaruzelskich.

Wiecej TUTAJ


Olaf Scholz zastąpił Angelę Merkel. Kanclerz z rozsądku

W to, że zostanie kanclerzem, wierzył chyba tylko on. Olafa Scholza Niemcy znają od dawna, bo kariera polityczna to całe jego życie.

Wiecej TUTAJ


Nowa broń do walki radiotelekomunikacyjnej. Izraelski Scorpius zniszczy kilka celów naraz

Israel Aerospace Industries, izraelska firma będąca jednym z większych dostawców uzbrojenia na świecie, zaprezentowała właśnie nowy system pozwalający na walkę radiotelekomunikacyjną. Scorpius, bo tak będzie nazywała się ów broń, pozwoli na unieszkodliwienie kilku celów jednocześnie.

Wiecej TUTAJ


Watykan wydalił księdza Piotra S. z kapłaństwa. Janusz, ofiara księdza, czekał na ten wyrok 10 lat

Ksiądz Piotr S. z diecezji łowickiej otrzymał 8 grudnia dekret watykańskiej kongregacji wydalający go z kapłaństwa – ustaliło OKO.press. Na wyrok wciąż czeka biskup Dziuba, który tuszował jego przestępstwa

Wiecej TUTAJ


Gdzie się podziały pieniądze na cmentarz żydowski w Piotrkowie?

pyta Żydowska Komisja Śledcza, za którą stoi adwokat Wiktor Celler

Wiecej TUTAJ


Rondo Dmowskiego. Warszawa chce zmienić nazwę, prawica oburzona. Co pisał o Żydach?

9 grudnia radni Warszawy przyjęli petycję o zmianie nazwy Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet. Petycję dopiero rozpatrzy szefowa komisji nazewnictwa, ale prawica – od premiera i prezesa IPN do nacjonalistów – już protestuje

Wiecej TUTAJ


Smuta Jaruzelskiego – smuta Kaczyńskiego

Nie wiem, kiedy upadliśmy niżej – w czasach stanu wojennego czy w czasach PiS. Obie te epoki wiele różni, lecz jeszcze więcej łączy: wszechobecny cynizm, deprawacja władzy i zobojętnienie społeczeństwa. Niewybredny nacjonalizm, rozmiłowanie w przemocy, orgia służb, czujne oko Rosjan. W rocznicę stanu wojennego warto uświadomić sobie, jak bardzo historia zatoczyła koło.

Wiecej TUTAJ


Partnerka prezesa

Pani Le Pen, perła w koronie gości Kaczyńskiego i Morawieckiego w Warszawie, powiedziała m.in. tak: „Można mówić, co się chce, ale Ukraina należy do sfery wpływów Rosji. Próbując naruszyć tę strefę wpływów, tworzy się napięcia, lęki i dochodzi się do sytuacji, jakiej dziś jesteśmy świadkami. A powinniśmy wszyscy razem walczyć z realnym niebezpieczeństwem, jakie wisi nad Europą: islamizmem”.

Wiecej TUTAJ


Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność

Specjalny wysłannik Unii Europejskiej, Enrique Mora, mimo koszmarnego i brutalnego łamania praw człowieka przez irański reżim, pojechał do Iranu w październiku, aby omawiać „wzajemne interesy” z przywódcami Iranu. Tymczasem reżim irański taśmowo wykonuje egzekucje i według niedawnego raportu Amnesty International, był w zeszłym roku „największym katem na Bliskim Wschodzie”. 

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.