Uncategorized

Podwójny standard antysemityzmu i islamofobii


Melanie Phillips

Twierdzenia o równoważności moralnej są fałszywe. Bigoteria opiera się na fałszu, a nie na faktach. Podwójny standard stosowany do minimalizowania lub negowania antysemityzmu jest sam w sobie kolejnym dowodem na antyżydowskie nastroje, które tak przerażająco nadal zatruwają Zachód.

Jedną z najbardziej oczywistych cech antysemityzmu są podwójne standardy, które sie popełnia, przez co Żydów wyróżnia się ze względu na szkodliwe założenia i traktowanie skierowane przeciwko żadnemu innemu narodowi na świecie.

Jednak praktyka podwójnych standardów jest popełniana przeciwko samemu antysemityzmowi, jak pokazały ostatnio niepokojące wydarzenia zarówno w Ameryce, jak iw Wielkiej Brytanii.

W Ameryce republikańska kongresmenka Lauren Boebert (R-Colo.) została oskarżona o islamofobię z powodu uwag, jakie wygłosiła na temat kongresmenki muzułmańskich demokratów Ilhana Omara (D-Minn.).

W zeszłym miesiącu Boebert określił Omara jako członka „oddziału dżihadu”. Powiedziała też, że zaniepokojony policjant nie ma się czego obawiać ze strony Omara, ponieważ nie miała na sobie plecaka, charakterystycznego stroju ludzkiego terrorysty bombowego.

Boebert później przeprosiła „każdego członka społeczności muzułmańskiej, którego obraziłem moim komentarzem”, ale nie przeprosiła publicznie Omara i oskarżyła ją o antyamerykańską retorykę.

W rezultacie szefowie pięciu klubów Demokratów wezwali do pozbawienia Boebert zadań w jej komisji.

Ze swojej strony Omar powiedziała, że ​​uwagi Boeberta były „nie tylko atakiem na mnie, ale na miliony amerykańskich muzułmanów w całym kraju” i że „islamofobia przenika naszą kulturę, naszą politykę, a nawet decyzje polityczne”. Zwróciła też uwagę na groźby, jakie otrzymała w wyniku tej furii.

Komentarze Boeberta były obraźliwe i błędne. A groźby śmierci i inne nadużycia skierowane przeciwko Omarowi są oczywiście całkowicie nie do przyjęcia.

Jednak sama Omar jest winna popełniania antysemickich tropów sugerujących, że Żydzi sprawują złą kontrolę nad światem i finansowo manipulują jednostkami i wydarzeniami. W 2012 roku napisała na Twitterze: „Izrael zahipnotyzował świat, niech Allah obudzi ludzi i pomoże im zobaczyć złe uczynki Izraela”.

W 2019 roku, po tym, jak przywódca Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-Calif.) skrytykował ją za atakowanie wsparcia Kongresu dla Izraela, napisała na Twitterze: „Chodzi tylko o dziecko Benjaminów” i powiedziała, że ​​Amerykańsko-Izraelska Komisja Spraw Publicznych wyraźnie poparła republikańskich kandydatów do kupna wsparcie dla Izraela.

Później w tym samym roku powiedziała w odniesieniu do Izraela: „Chcę porozmawiać o wpływie politycznym w tym kraju, który mówi, że ludzie mogą naciskać na wierność obcemu krajowi”.

Jednak pomimo jej powtarzających się antysemickich uwag, Demokraci odmówili podjęcia jakichkolwiek działań. Partia nie potępiła jej osobiście; jej członkowie nie upomnieli się, że przyczyniła się do rekordowej liczby ataków na amerykańskich Żydów; żaden Demokrata nie wzywał do usunięcia jej z zadań komisji.

Podobny podwójny standard w kwestii antysemityzmu został ostatnio zaprezentowany w Wielkiej Brytanii. Pod koniec zeszłego miesiąca grupa ultraortodoksyjnych żydowskich nastolatków podczas wycieczki autobusowej po centrum Londynu wysiadla by tańczyć na chodniku w celu uczczenia Chanuki.

Zostały one natychmiast oplute i znękane przez grupę mężczyzn – z których niektórzy przynajmniej byli muzułmanami, którzy również wykonywali nazistowskie saluty i uderzali butami w autobus (arabska zniewaga), gdy odjezdzal w bezpieczne miejsce.

Ta okropna scena została nagrana przez kogoś w autobusie. Jednak  BBC uwzględniło w swoim  raporcie z tego ataku  twierdzenie, że z wnętrza pojazdu słyszano „oszczerstwa rasistowskie”. Zostało to później zmienione na „antymuzułmańskie” oszczerstwa, które według  BBC  były wyraźnie słyszalne.

Ale nikt inny, kto oglądał to wideo, nie słyszał takiego oszczerstwa. Na tle szumu jedynymi wykrytymi słowami wydają się być hebrajskie słowa  tikra lemishehu, ze dachuf , co oznacza „Wezwij kogoś pilnie”.

Tak zdumiewające, że  BBC  wydawała się fałszywie szargać te młode żydowskie ofiary, aby szerzyć moralną hańbę, a tym samym zmniejszyć plamę antysemityzmu.

Po tym, jak  BBC podwaja swoje roszczenia, były poseł Partii Pracy, Lord Austin, który ma historię przyzwoitości w stosunku do Żydów, napisał z oburzeniem, że „nie wyobraża sobie incydentu z udziałem jakiejkolwiek innej grupy zgłaszanej w ten sposób. „

Z tych epizodów wyłania się szereg ważnych punktów. Po pierwsze, uwagi Boeberta na temat Omara nie były atakiem na muzułmanów w ogóle, ale na samego Omara z powodu jej historii. Twierdzenie Omar, że Ameryka jest instytucjonalnie „islamofobiczna”, jest nieprawdziwe (w rzeczywistości jest to kolejny przykład jej antyamerykańskiej retoryki).

Z pewnością niektórzy ludzie mają prawdziwie bigoteryjne poglądy na muzułmanów, tak jak istnieje bigoteria przeciwko wszystkim mniejszościom. Jednak przestępstwo „islamofobii” zostało stworzone po to, by ukrócić uzasadnioną krytykę islamu lub wszelkie przewinienia popełniane przez muzułmanów.

Chociaż wielu muzułmanów jest wzorowymi obywatelami, pozostaje oczywistym faktem, że alarmująca liczba popiera terroryzm; jeszcze większa liczba, która sprzeciwia się terroryzmowi, mimo to popiera jego cele, niezależnie od tego, czy jest to zniszczenie Izraela, czy ogólnie Zachodu; a te niebezpieczne postawy są zakorzenione w interpretacji islamu, która obecnie dominuje w świecie muzułmańskim.

Chodzi o to, że obserwacje te są oparte na dowodach faktycznych. A obserwacji ugruntowanych w rzeczywistości nie można zaliczyć do bigoterii, ponieważ bigoteria opiera się na fałszu, wypaczeniu i zaćmieniu rozumu.

Dlatego antysemityzm jest, dla kontrastu, najczystszą formą bigoterii, ponieważ jest tworzony całkowicie przez fałsz, wypaczenie i zaćmienie rozumu, które demonizują naród żydowski, jak również zbiorowegoŻyd w państwie Izrael.

I właśnie dlatego antysemityzm całkowicie różni się od islamofobii. Jednak pomimo tego kluczowego rozróżnienia, mówi się, że są one równoważne (tragicznie, wielu liberalnych Żydów właśnie to mówi). Taka fałszywa ekwiwalencja służy nadmuchaniu bezpodstawnych oskarżeń o „islamofobię”, jednocześnie oczerniając wyjątkową i morderczą złośliwość antysemityzmu.

Założenie takiej moralnej równoważności było widoczne w   raporcie BBC dotyczącym ataku na autobus w Londynie. Nawet jeśli jego dziennikarze naprawdę myśleli, że słyszeli antymuzułmańskie oszczerstwo na nagraniu, to jednak lekkomyślnie nie zweryfikowali tak wybuchowego twierdzenia przed jego transmisją.

Ich rozumowanie stało się jasne po wywiadzie z jednym z zaangażowanych dziennikarzy, który powiedział, że jego zespół „uważał, że ważne jest, aby zastanowić się, że nadużycia działają w obie strony”.

Innymi słowy, myśleli, że muszą zademonstrować pojęcie równowagi. Jednak tylko w przypadku ataku antysemickiego  BBC  wydaje się myśleć, że równowaga polega na umniejszaniu znaczenia ataku poprzez sugerowanie, że jego ofiary były w jakiś sposób moralnie winne.

Co więcej, raport BBC zawierał kolejne podwójne standardy – opisał widocznie antysemicki atak jako jedynie „zarzuty”, podczas gdy rzekome oszczerstwa antymuzułmańskie zostały przedstawione jako fakt.

Ogólnie rzecz biorąc, Zachód ma problem z uznaniem antysemityzmu. Powodów tego jest wiele.

Nie mogąc poradzić sobie z faktem, że Holokaust miał miejsce w epicentrum wysokiej kultury europejskiej, Zachód próbuje pogrzebać uporczywe dowody na to, że znaczna jego część nadal ma wrodzone uprzedzenia wobec narodu żydowskiego.

Chociaż istnieje antysemicka skrajna prawica, większość dzisiejszego antysemityzmu pochodzi z lewicy, która zakłada, że ​​jest szczytem cnoty, a zatem niezdolna do złych rzeczy, oraz od muzułmanów, których lewica uważa za ofiary, a zatem niezdolnych do złych rzeczy .

Co więcej, przyznanie się do ogromu antysemityzmu w świecie muzułmańskim zniszczyłoby fikcję, którą zachodni liberałowie uważają za niepodważalną prawdę, że na Bliskim Wschodzie izraelscy Żydzi naruszają prawa człowieka, podczas gdy palestyńscy muzułmanie są ich ofiarami.

Najgorszym powodem jest to, że ci, którzy myślą, że twierdzenia o antysemityzmie są przesadzone, robią to, ponieważ wierzą, że Żydzi naprawdę dominują na świecie poprzez pieniądze, media i politykę i próbują nim manipulować we własnym interesie.

Innymi słowy, podwójne standardy stosowane do minimalizowania lub negowania antysemityzmu są same w sobie kolejnym dowodem na antyżydowskie nastroje, które tak przerażająco nadal zatruwają Zachód.

Podwójny standard antysemityzmu i islamofobii

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.