Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 6.1 – 7.1


 Rządząca Partia Fatah palestyńskiego przywódcy Mahmouda Abbasa uczciła swoją 57. rocznicę dwoma dniami masowych wieców gloryfikujących walkę zbrojną przeciwko Izraelowi.


Izraelskie firmy high-tech odnoszą coraz większe sukcesy pomimo trwającej pandemii koronawirusa, ustanawiając rekordy inwestycji drugi rok z rzędu. Według sondażu opublikowanego w poniedziałek przez organizację pozarządową Start-Up Nation Central izraelskie firmy technologiczne pozyskały 25,4 miliarda dolarów w 2021 r. – 136-procentowy wzrost w porównaniu z 2020 r.


Siedziba Hamasu w Stambule kierowała setkami ataków terrorystycznych na Izraelczyków i wyprała miliony dolarów, jak głosi niedawny raport Jerozolimskiego Centrum Spraw Publicznych .


Sekretarz stanu USA Antony Blinken rozmawiał w środę ze swoim izraelskim odpowiednikiem Yairem Lapidem na temat szeregu spraw dyplomatycznych, zwłaszcza bezpieczeństwa.


Izrael dostarcza Filipinom potężne samobieżne haubice  ATMOS 155mm 


Czołowa izraelska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Sygnia ogłosiła że odkryła grupę oszustów finansowych, która atakuje globalne przedsiębiorstwa.Cyber-złodzieje, nazwani „Elephant Beetle”, działają głównie w Ameryce Południowej, chociaż Sygnia ostrzega, że ​​mogą rozszerzyć ataki na organizacje na całym świecie


Izraelskie wojska zastrzeliły palestyńskiego bandytę podczas wymiany ognia w mieście Nablus .


Szef sztabu Aviv Kochavi złożył w środę wizytę jedynemu ocalonemu w poniedziałkowej katastrofie helikoptera, kapitanowi Ronowi Bermanowi, który jest leczony w kampusie opieki zdrowotnej Rambam w Hajfie.


broń typu Carlo, amunicja i granaty zostały skonfiskowane ostatniej nocy podczas przeszukania wsi Kutzera w Samarii.


Izraelscy żołnierze wykryli grupę uzbrojonych ludzi zbliżających się do granicy w rejonie Quneitry na syryjskich Wzgórzach Golan. Podejrzewając możliwość przeprowadzenia ataku terrorystycznego, izraelska artyleria ostrzelała syryjskie pozycje w rejonie miasta Kuneitra i wioski Al Huria.


PKB wzrośnie o 5,5% w 2022 r.. i 5% w 2023 rprzewiduje Bank of Israel


Oczekuje się, że Zgromadzenie Ogólne ONZ przegłosuje pierwszy w swoim rodzaju projekt rezolucji wymagającej od państw walki z negowaniem Holokaustu.


W ramach specjalnej akcji zorganizowanej przez izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych grupa izraelskich lekarek pojechała niedawno do Indii, aby pomóc kobietom z problemami zdrowotnymi, zwłaszcza z rakiem.


Okrągły zegar kominkowy – jedyny ocalały przedmiot z żydowskiej kryjówki podczas II wojny światowej – zostanie wystawiony wraz z innymi artefaktami Holokaustu w holenderskim muzeum ruchu oporu w Amsterdamie jeszcze w tym roku, 


Trzech republikańskich senatorów wysłało list do przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd USA, prosząc go o rozważenie, czy gigant lodów Ben & Jerry’s i jego spółka okłamali inwestorów w sprawie planów sprzedaży swóich produktow w Izraelu.


Dyrektor generalny izraelskiego Ministerstwa Zdrowia Nachman Ash powiedział, że wszystkie kraje zostaną usunięte z tak zwanej „czerwonej listy” (krajów wysokiego ryzyka) począwszy od północy w piątek, co spowoduje wznowienie podróży z kilkunastu krajów, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią.


Palestyńczycy wyrwali drzewa oliwne zasadzone przy osiedlu żydowskim Avigayil w środkowej części Judei. Zablokowano także kamieniami i płonącymi oponami drogę dojazdową do osiedla.


Hamas i Islamski Dżihad postawiły Izraelowi ultimatum, że jeśli do 13 stycznia nie zostaną wznowione postanowienia dotyczące zniesienia blokady i odbudowy Strefy Gazy, to rozpocznie się kolejna militarna konfrontacja. Ultimatum zostało przekazane Izraelowi za pośrednictwem egipskich mediatorów.


ministerstwo spraw zagranicznych wydało zalecenie dla Izraelczyków, by rozważyli potrzebę swoich wyjazdów do Kazachstanu i zachowali szczególną ostrożność w tym kraju. Ostrzeżenie wydano w związku z ostatnimi zamieszkami i ogłoszeniem stanu wyjątkowego w tym kraju.


Lokalny komitet w Jerozolimie ogłosił zatwierdzenie planów budowy 3 557 domów we wschodniej Jerozolimie.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.