Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 21.2 – 22.2


Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie kończą się bez medalu dla Izraela


75 nowych imigrantów przybywa do Izraela z Ukrainy


Izrael zakończył serię testów ogniowych morskiej wersji swojego systemu obrony przeciwrakietowej Iron Dome, zwanego „C-Dome”, według izraelskiego Ministerstwa Obrony.


Większość Izraelczyków boi się antysemityzmu i ukrywa swoją religię podczas podróży za granicę, jednocześnie czując, że Izrael nie robi wystarczająco dużo, aby walczyć z antysemityzmem w Internecie, wynika z badania przeprowadzonego przez Ruderman Family Foundation.


Izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lapid powiedział w poniedziałek, że Izrael zrobi „cokolwiek bedziemy uwazac za konieczne”, aby zapewnić, że Iran nie stanie się nuklearnym państwem


ministerialna komisja do spraw legislacyjnych zatwierdziła uznanie ratowników medycznych za formalny zawód.


ministerialna komisja do spraw legislacyjnych zatwierdziła uznanie ratowników medycznych za formalny zawód.


jeden z przywódców prorosyjskich separatystów w Donieckiej Republice Ludowej, Aleksander Kofman (jest Żydem) powiedział: “Aby zakończyć tę wojnę, musimy ją wygrać, nie ma innych opcji.


rabin gminy żydowskiej w Odessie (Ukraina) Rabin Abraham Wolf powiedział: “Instytucje społeczności żydowskiej w każdym mieście na Ukrainie są dobrze chronione przez cały rok, co kosztuje nas fortunę, ale w czasie wojny musimy zwiększyć bezpieczeństwo wokół naszych instytucji w obawie przed grabieżami i aktami wandalizmu antysemitów, jak to niestety miało miejsce podczas wojny krymskiej w 2014 roku.


minister gospodarki i przemysłu Orna Barbivai podpisała ze swoim marokańskim odpowiednikiem Rijadem Mezzourem porozumienie o współpracy gospodarczej i handlowej między Izraelem a Marokiem.


izraelska komisja selekcyjna sędziów ogłosiła powołanie czterech nowych sędziów Sądu Najwyższego, w tym pierwszego w historii muzułmańskiego sędziego zasiadającego w najwyższym sądzie kraju. Chaled Kabuv ma 63 lata i jest długoletnim sędzią w izraelskich sądach.


Były premier i lider opozycji Benjamin Netanjahu nazwał politykę USA wobec Iranu „słabą” i powiedział, że Izrael musi sprzeciwić się administracji Bidena w tej sprawie.


Przemawiając na spotkaniu w Monachium obok Benny’ego Gantza, szejk Abdullah bin Ahmed Al Khalifa mówi, że obecność agencji szpiegowskiej w królestwie Zatoki jest częścią współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa z Izraelem


Były szef Mossadu Yossi Cohen odniósł się do trwających napięć między Rosją a Ukrainą i powiedział, że dla Izraela lepiej jest nie zajmować stanowiska ani „wybierać po którejś stronie”.


Rabin ukraiński: Zapewnimy, że wszyscy, którzy chcą zrobić aliję, mogą


Benjamin Netanjahu ostrzegł w poniedziałek, że finalizacja porozumienia nuklearnego między mocarstwami światowymi a Iranem w Wiedniu da Iranowi drogę do broni jądrowej i wezwał izraelskich decydentów do aktywnej kampanii przeciwko niej .


Yair Lapid nakazał pracownikom ambasady Izraela w Kijowie przenieść się do urzędów konsularnych w zachodnioukraińskim mieście Lwów, gdy zbliża się wojna między Rosją a Ukrainą.


Izrael zajął 6. miejsce na liście „najdroższych krajów na artykuły spożywcze”, po Szwajcarii, Korei Południowej, Norwegii, Islandii i Francji.


 Izraelscy naukowcy odkryli nowy gatunek pająków w regionie Arava w południowym Izraelu.


Palestyńczycy obrzucili bombami zapalającymi izraelskie samochody w pobliżu Betlejem w Judei. Będący na miejscu izraelscy żołnierze otworzyli ogień do napastników, śmiertelnie raniąc jednego z nich.


Naftali Bennett poprosił ministrów rządu o niekomentowanie stanowiska Izraela w sprawie kryzysu ukraińsko-rosyjskiego. Ministrowie zostali poproszeni o skupienie uwagi na potrzebie jak najszybszego opuszczenia Ukrainy przez Izraelczyków.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.