Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu. 1.2 – 2.2


Saudyjski analityk polityczny Ahmad Al-Rokban, dyrektor generalny wydziału mediów na Islamskim Uniwersytecie Imama Mohammada bin Sauda,wspiera związki z Izraelem, mówi, że Iran jest „najniebezpieczniejszym krajem”


Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price powiedział, że Stany Zjednoczone są gotowe odejść od trwających rozmów nuklearnych w Wiedniu


Biznesowa platforma społecznościowa LinkedIn ogłosiła w poniedziałek, że przejmie izraelską firmę analityczną Oribi.


Cenny obraz Wassily’ego Kandinsky’ego sprzedany podczas II wojny światowej muzeum Stedelijk w Amsterdamie został zwrócony zydowskim wlascicielom.


Gwiazda telewizji Reality i przedsiębiorca Bethenny Frankel wysyła 10 milionów dolarów pomocy na pomoc Ukraińcom podczas rosyjskiej inwazji poprzez swoją ogólnoświatową inicjatywę humanitarną BStrong.


Genesis Philanthropy Group (GPG) przeznaczyła 10 milionów dolarów na pomoc ukraińskim Żydom dotkniętym wojną, ogłosiła w poniedziałek organizacja.


Rosja zatrzymała izraelskiego marynarza, znajdującego się na pokładzie ukraińskiego statku towarowego, który w weekend został przejęty przez rosyjską marynarkę wojenną na Morzu Czarnym, powiedział w poniedziałek jego brat .


izraelscy żołnierze wkroczyli do Dżeninu na północy Samarii. Celem operacji było aresztowanie poszukiwanego terrorysty. Podczas tych działań doszło do wymiany ognia między żołnierzami a palestyńskimi terrorystami, w której jeden terrorysta zginął, a drugi został ciężko ranny.


Zespół reagowania kryzysowego izraelskiej organizacji pozarządowej IsraAID przybył do Mołdawii, aby pomóc uchodźcom uciekającym z Ukrainy.


Izraelskie Centrum Medyczne Sheba stoi na czele przełomowej misji medycznej, która dostarcza technologie telemedyczne do pomocy uchodźcom z Ukrainy.


Siły izraelskie ostrzelały podejrzanego w pobliżu miasta Halhul w Judei i Samarii, który wraz z dwoma innymi bombardował . koktajlami Mołotowa izraelskie pojazdy poruszające się po autostradzie 60, według Izraelskich Sił Obronnych.


rosyjska rakieta trafiła w wieżę telewizyjną w Kijowie (Ukraina), zabijając pięć osób. Kilka kanałów telewizyjnych przestało nadawać. Podczas ataku uszkodzone zostało Centrum Pamięci Holokaustu Babim Jarze.


Agencja Pomocy i Współpracy Międzynarodowej koordynuje przekazanie 100 ton pomocy humanitarnej Izraela dla Ukrainy. Pierwszy transport dotarł już do Polski


premier Naftali Bennett powiedział: “Od pierwszego dnia wojny na Ukrainie, Izrael zajmował ostrożne stanowisko, co pozwoliło nam zachować nasze interesy i być jednym z niewielu wiarygodnych graczy, którzy mogą rozmawiać bezpośrednio z obiema stronami i im pomagać. Pomagamy po cichu.


wysoki doradca ukraińskiego prezydenta Władimira Załenskiego skomentował stanowisko Izraela w sprawie wojny na Ukrainie: “Ukraina rozumie, że Izrael znajduje się w szczególnej sytuacji i trudno mu ze względu na sytuację w Syrii i na Bliskim Wschodzie zająć jednoznaczne stanowisko poparcia dla nas. Izrael musi chronić siebie i swoje interesy. Każda izraelska pomoc jest mile widziana.”


Wojna na Ukrainie spowodowała, że ​​Niemcy podwoiły swój budżet obronny, a inne kraje europejskie zaczęły walczyć o broń Wielkim zwycięzcą jest Elbit Systems – którego udziały poszybowały o 18% w ciągu dwóch dni


zespół reagowania kryzysowego izraelskiej organizacji pozarządowej IsraAID przybył do Mołdawii, aby pomóc uchodźcom uciekającym z Ukrainy.


 Izraelski Sąd Najwyższy orzekł we wtorek, że rodziny we wschodniej Jerozolimie w Sheikh Jarrah nie będą obecnie eksmitowane.


Główny prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze Karim Khan mówi, że planuje jak najszybciej wszcząć śledztwo w sprawie możliwych zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości na Ukrainie.


Druga runda rozmów rosyjsko-ukraińskich planowana jest na 2 marca, poinformowała we wtorek rosyjska agencja informacyjna TASS, powołując się na źródło po stronie rosyjskiej.


Izrael zwiększy liczbę palestyńskich robotników z Gazy, mówi Gantz


rosyjski miliarder Michaił Fridman, którego firma inwestycyjna LetterOne jest właścicielem hiszpańskiej sieci supermarketów Dia, powiedział we wtorek, że zakwestionuje „bezpodstawne” sankcje UE wymierzone w niego w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. We wspólnym oświadczeniu Fridman i rosyjski bankier Petr Aven, współzałożyciel LetterOne, stwierdzili, że „nie mają żadnych finansowych ani politycznych relacji” z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem ani Kremlem.


Kapituła Nagrody Orła Jana Karskiego podjęła decyzję o przyznaniu jej w edycji specjalnej Prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełeńskiemu za:bohaterską obronę Ukrainy i wartości moralnych cywilizacji Zachodu, którym ten najwyraźniej nie jest w stanie dziś sprostać


grupa około 100 żydowskich dzieci z sierocińca z miasta Żytomierz na Ukrainie przekroczyła granicę z Rumunią. Dzieci zostaną w mieście Kluż i stamtąd będą kontynuować podróż do Izraela.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.