Uncategorized

Koszerna lody “Halva Nagila” wygrywaja konkurs


Sklep na Upper West Side na Manhattanie był jedynym koszernym uczestnikiem konkursu.

FAYGIE HOLT
Nowy smak lodów, “halva nagila”, w nowojorskim koszernym sklepie z deserami bierze swoją nazwę od tradycyjnej izraelskiej piosenki “Hava Nagila”.
Kiedy Golan Chetrit, właściciel Noi Due Gelato, otrzymał zaproszenie do udziału w Gelato Festival World Masters, zauważył, że odbywa się on dzień przed Jom Ha’atzmaut, Dniem Niepodległości Izraela.

“Powiedziałem:” Muszę zrobić coś, co się z tym połączy “, powiedział Golan Chetriz pochodzący z Izraela. “Wiemy, jak zrobić lody. Zdecydowaliśmy się zrobić coś, co reprezentuje nasz włoski styl ze śródziemnomorskim akcentem”.

Sklep Chetrita z Upper West Side na Manhattanie był jedynym koszernym konkurentem w półfinałach północnoamerykańskich i wygrał mozliwosc w trzydniowych finałach północnoamerykańskich w Hollywood we wrześniu. Jeśli wygra finał, będzie reprezentować Amerykę Północną we Włoszech w 2025 roku na Międzynarodowym Konkursie Gelato Masters.

Pikantny smak “halva nagila” bierze swoją nazwę od tradycyjnej izraelskiej piosenki “Hava Nagila”. Chetrit zauważył, że jest to “piosenka o świętowaniu, a kiedy smakujesz lody, jest to zabawne, uroczyste doświadczenie”.

Nazwa deseru ma również głębsze znaczenie, powiedział Chetrita

Czarne nasiona sezamu.


Chetrit połączył popularne bliskowschodnie składniki i smaki, w tym tahini, nasiona czarnego sezamu i syrop daktylowy silan. Chałwa pochodzi z Iranu, a tahini i nasiona sezamu mają etiopskie i indyjskie korzenie. Tahini używane przez Chetrit pochodzi z Izraela, a silan z Jordanii.

“Bazy do lodów nauczyłem się we Włoszech” – powiedział. “Nie mamy konfliktu, jeśli chodzi o tahini, chałwę i jedzenie. Czułem, że to dobra historia, aby reprezentować Izrael – skąd pochodzimy i naród żydowski – ponieważ jesteśmy koszerni. Właśnie dlatego użyłem słowa “halva nagila”. “

Sędziowie byli pod wrażeniem tego, że Chetrit i jego zespół “byli na tyle odważni, by przyjść na konkurs z czymś niezwykłym, i że była w tym jakaś historia i coś, za czym się opowiadamy” – powiedział JNS.

Jego zdaniem pomogło to, że żartobliwe (ale poważne) zgłoszenie miało dobrą konsystencję i smak, z równowagą, którą Chetrit uważa za doskonałą, powiedział.

“Wykończyliśmy go nasionami czarnego sezamu” – powiedział. I chociaż niektórzy ludzie nie byli zaznajomieni z chałwą, mieli nowe doświadczenie.

“Czuję shalom, czuję ‘pokój’. Jest tak wiele kultur związanych z tym smakiem lodów i jestem bardzo dumny z naszej społeczności i Izraela w Dniu Niepodległości” – powiedział. “Weszliśmy z dużą pewnością siebie i zrobiliśmy wszystko z serca”.

Koszerna lody “Halva Nagila” wygrywaja konkurs

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.