Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 14.6 – 15.6


Prezydent Izraela otrzyma zaproszenie na spotkanie ze swoim odpowiednikiem w USA podczas wizyty w Waszyngtonie w przyszłym miesiącu


Egipscy dowódcy ataku granicznego IDF zostaną zdyscyplinowani po zamordowaniu 3 żołnierzy


Po raz 56. Maccabi Tel Aviv jest mistrzem Izraela w koszykówce


Izrael wyeksportował w zeszłym roku produkty obronne o rekordowej wartości 12,556 miliarda dolarów, a nowi arabscy ​​partnerzy w ramach sponsorowanych przez USA Porozumień Abrahama 2020 stanowią prawie jedną czwartą tego biznesu


TOP 5 nowych izraelskich wynalazków, które zrewolucjonizują świat


Pierwsza żydowska burmistrz Meksyku, Claudia Sheinbaum, ustąpiła ze swojego stanowiska i będzie ubiegać się o fotel prezydenta Meksyku w wyborach w 2024 roku


Amnesty International oświadczyła, że zarówno Izrael, jak i grupa terrorystyczna Islamski Dżihad powinny zostać zbadane pod kątem “zbrodni wojennych” w związku z ostatnią rundą starć między stronami,


Saudyjski przedstawiciel stwierdził, że kwestia praw palestyńskich Arabów musi zostać rozwiązana przed normalizacją stosunków z Izraelem.


Żydowska matka małych dzieci umiera z głodu Pani Rivka Shoshana, ortodoksyjna Żydówka, zmarła tragicznie w wieku 40 lat.


W mieście Netivot, położonym w pobliżu granicy ze Strefą Gazy, w ciągu ostatnich trzech miesięcy zakupiono najwięcej mieszkań spośród wszystkich miast w Izraelu.


Odzwierciedlając szeroki, ponadpartyjny charakter poparcia politycznego dla Porozumień Abrahamowych, Ustawa o Specjalnym Wysłanniku ds. Porozumień Abrahamowych została przyjęta w Izbie Reprezentantów stosunkiem głosów 413 do 13.


Olena Zełenska odwiedzi Izrael w przyszłym tygodniu na zaproszenie swojego odpowiednika w Jerozolimie,
Żona prezydenta Izaaka Herzoga będzie eskortować żonę prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego podczas jej pobytu w państwie żydowskim, koncentrując się na terapiach pourazowych.


Pierwsza w historii delegacja starszych doradców prawnych i ekspertów ds. praw człowieka ze stałych misji ONZ w Genewie odwiedziła Izrael w zeszłym tygodniu, aby uzyskać bezpośredni wgląd w instytucje kraju, ramy prawne, społeczeństwo i sektor społeczeństwa obywatelskiego.


RAFAEL prezentuje: Sky Sonic – hipersoniczny pocisk przechwytujący “Sky Sonic” to przełomowa odpowiedź obronna na rosnące zagrożenie ze strony pocisków hipersonicznych.


Podczas briefingu prasowego w Białym Domu reporter zapytał o potencjalny rozdźwięk między Izraelem a Stanami Zjednoczonymi w sprawie powstrzymania irańskiego programu nuklearnego. “Bardzo, bardzo ściśle konsultujemy się z Izraelem” – odpowiedział John Kirby, koordynator ds. komunikacji strategicznej w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.


USA dążą do osiągnięcia niepisanego porozumienia, które irańscy urzędnicy nazywają „politycznym zawieszeniem broni”, co zapobiegłoby dalszej eskalacji.


Chamenei: “Judea i Samaria głównym polem bitwy przeciwko Izraelowi


Były premier Kosowa: „Dążymy do strategicznego partnerstwa z Izraelem”


Co najmniej jeden Palestyńczyk zginął, a trzech innych zostało rannych w czwartek w wymianie ognia z żołnierzami IDF w Nablusie, gdy siły zburzyły dom terrorysty, który zabił sierżanta IDF Ido Barucha w październiku ubiegłego roku


Minister obrony Gallant przybywa do Belgii ,spotka się z lokalnymi społecznościami żydowskimi i europejskimi odpowiednikami oraz weźmie udział w pokazie lotniczym Le Bourget we Francji.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.